РубрикиБез рубрики

Обережно: зацвітає амброзія

У більшості регіонів нашої країни у серпні зацвітає небезпечний карантинний бур’ян — амброзія полинолиста, один з найактивніших алергенів. Цвіте вона дуже довго, псуючи життя десяткам тисяч людей, і гине тільки з першими заморозками.

Амброзія була завезена в нашу країну з Північної Америки. В Україні вона швидко поширилася й сьогодні росте на полях, у селах і великих містах.

Пилок амброзії вважається одним з найактивніших і найнебезпечніших алергенів, відомих медицині. Жодна інша рослина, зокрема й тополиний пух, не є такою шкідливою. Навіть цілком здорова людина при тривалому перебуванні в місці масового цвітіння амброзії може стати алергіком. Якщо проблему ігнорувати, то алергія може перейти в астму.

Симптоми алергії на амброзію полинолисту зазвичай такі ж, як при алергії на будь-який інший пилок трав, кущів або дерев. Ці симптоми починають розвиватися в тому випадку, якщо людина вдихає повітря з пилком амброзії або її шкіра контактує з квітучою рослиною. Як зазначають фахівці, лікування алергії, спричиненої пилком амброзії, тривале й важке. У місцях масового цвітіння амброзії для людей, а особливо для дітей, виникає ризик захворювання сінною гарячкою, а також трапляються напади бронхіальної астми. Алергія на амброзію не тільки впливає на фізичний стан людини, а й у перспективі може стати причиною підвищеної дратівливості та стомлюваності, депресії, головного болю, безсоння, порушення концентрації уваги тощо.

Загальне правило лікування всіх алергій — повністю усунути алерген. У зв’язку з неможли-вістю використання гербіцидів на території міста основний спосіб боротьби з амброзією — механічне знищення. На малих ділянках її бажано виривати з коренем, а на великих — регулярно скошувати, не допускаючи появи насіння.

Якщо ви побачили на узбіччі автошляхів, у парках, на території міста амброзію полинолисту, зателефонуйте нам за номером (048) 725-32-32 або напишіть на електронну адресу odesafito@ukr.net, і ми спільними зусиллями ліквідуємо шкідника.

Ольга БУБЛИК,
головний спеціаліст відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки
ГУ Держпродспоживслужби
в Одеській області.

Переглядів: 498
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua