РубрикиБез рубрики

У сузір’ї рівних церков

27 та 28 липня у Києві пройшли урочистості з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Руси-України.

Першого дня столицею пройшов хресний хід, організований Українською православною церквою Московського патріархату. У ньому, за оцінками поліції, взяли участь десь 20 тисяч духовенства і вірних УПЦ МП («Інтер», що-правда, нарахував аж 200—250 тисяч, але то на його совісті). Цього разу обійшлися без Сталіна, Миколи ІІ і георгіївських стрічок.

Наступного дня середмістя Києва виповнилося священно-служителями і віруючими Україн-ської православної церкви Київського патріархату, Української православної автокефальної церкви та Української греко-католицької церкви, людьми інших віросповідань, які долучилися до загальнодержавного свята.

В урочистостях взяла участь делегація Вселенського патріарха Варфоломія, і це, на переконання патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, є підтвердженням твердого наміру дати українській церкві томос про автокефалію.

«Ми маємо для вас вістку про ухвалу Вселенського патріарха матері-церкви: Вселенський патріарх не дасть тим, хто ненавидить правду, провадити свої витівки тут. Настав час Вселенського патріархату взяти відповідальність як матері-церкви… Не полишити чад своїх українських необороненими напризволяще… Вселенський патріарх не може залишатися сліпим і глухим до звернень, що вже повторюються понад чверть століття. Ви не будете сиротами, тому що матір-церква знайде вихід не для того лише щоб уникнути майбутніх, ще більших негараздів, але щоб долучитися до вашого поступу, успіху, зростання у вірі Христовій», — заявив представник Вселенського патріарха Еммануїл Гальський, виступаючи на Володимирській гірці.

Зі свого боку Президент України Петро Порошенко, який разом з предстоятелями церков очолював хресну ходу, зазначив: «Дуже вдячні його всесвятості за постійну увагу до України, а особливо — за нещодавнє нагадування про те, що Україна не є канонічною територією РПЦ. Про те, що перехід Київської митрополії під контроль Москви, який стався в сімнадцятому столітті, відбувся в неканонічний спосіб. Православна громада України — одна з найбільших у світі, і вона не може бути додатком до когось. Їй належить стати зіркою у «сузір’ї незалежних і рівних національних церков», яким, за словами його всесвятості, є Вселенська православна церква».

За різними оцінками, у хресній ході «Молитва за Україну та Українську помісну православну церкву» взяли участь від 65 до 150 тисяч осіб. Була серед них і чисельна делегація від Одещини.

Переглядів: 125
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua