РубрикиБез рубрики

Новодруки для незрячих

В Україні з’явився найновіший професійний принтер для друку шрифтом Брайля Braille Box V5. Його придбали за кошти, зібрані в межах благодійного проекту, ініційованого Першим Українським Міжнародним Банком (ПУМБ) та виданням L’Officiel Україна. Техніка передана волонтерському проекту Braille Studio.

Хоча принтер працюватиме у столиці, він задовольнятиме потреби людей з порушеннями зору по всій Україні. Насамперед на ньому друкуватимуть навчальну та художню літературу для шести спецшкіл у Харківській, Львівській, Одеській, Київській, Закарпатській та Донецькій областях. Окрім того, освітні заклади та громадські організації, які займаються навчанням, реабілітацією, захистом прав незрячих людей, зможуть звернутися до Braille Studio, щоб спільно ініціювати друк необхідних матеріалів.

Благодійний проект зі збору коштів на придбання принтера стартував у травні 2017 року. ПУМБ спільно з L’Officiel Україна створили унікальний путівник для туристів «Україна для вас: найкращі маршрути очима інсайдерів». Охочі могли придбати його в інтернет-магазині. Всі виручені кошти були переказані на придбання сучасного принтера, аналогів якому в Україні допоки нема. Решту від необхідної суми (повна вартість принтера — 16 тисяч євро) виділив ПУМБ.

Першою книжкою, надрукованою на принтері Braille Box V5, стала «Мої винаходи. Нікола Тесла», 50 примірників якої передадуть незрячим людям в усі куточки України. Окрім того, в планах Braille Studio надрукувати граматичний до-відник та збірник вправ з англійської мови для школярів, словники-довідники з української мови, художню літературу для підлітків. Цього року українці з порушеннями зору зможуть прочитати і «Маленького Принца» Антуана де Сент-Екзюпері. В Україні цей твір шрифтом Брайля буде надрукований уперше.

Потужності Braille Box V5 дозволяють друкувати до 900 сторінок формату А4 за годину. Це на 30% більше, ніж принтери, на яких раніше друкувалася література шрифтом Брайля.

— За 27 років незалежності шрифтом Брайля в Україні надрукували близько 300 видань для дітей та дорослих. За нашими оцінками, це покриває потребу людей із порушенням зору лише на 5%. Дотепер, окрім мізерної кількості видань, надрукованих шрифтом Брайля, значні проблеми були і з їх якістю. Новий Braille Box V5 дозволить нам друкувати більше і якісніше, дотримуючись міжнародних стандартів. Передусім це буде навчальна, розвиткова та література для підлітків, — прокоментувала Юлія Сачук, співкоординаторка Braille Studio.

Нагадаємо, що в Україні близько 80 тисяч людей мають проблеми зору, 10 тисяч із них — діти та підлітки.

Переглядів: 125
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua