РубрикиБез рубрики

Дев’ять днів дев’ятого кінофоруму

Дев’ять днів дев’ятого Одеського кінофестивалю промайнули, залишивши посмак нових вражень, цікавих фільмів, продуктивного спілкування, дискусій, презентацій, майстер-класів і вечірок.

Червоною доріжкою, що вела до входу в Одеський театр опери та балету, сходилися на закриття ОМКФ шановні гості, серед яких — зірки європейського та світового кінематографа, організатори і партнери, керівники міста та області.

Закриття розпочалося із виступу міністра культури Євгена Ніщука, який наголосив:

— Ми мали можливість насолодитися великою культурною кіноподією, яка свідчить про те, що ми — у європейському та світовому кінематографічному контексті. Ми мислимо, розвиваємося, показуємо власну, україн-ську, динаміку розвитку нашого кінематографа.

Президент ОМКФ, голова спостережної ради Української кіноакадемії Вікторія Тігіпко підкреслила:

— Нам приємно, що гості нашого кінофестивалю приїздять до України, щоб знімати кіно, у тому числі й до Одеси. Один із режисерів — Даріуш Яблонський — уже восени почне знімати фільм в Одесі. Тридцять знімальних днів. І це додасть один мільйон євро до бюджету міста і до всього того, що ми робимо для економічного ефекту Одеси.

«Золотим Дюком» за внесок у кіномистецтво відзначена спеціальна гостя 9-го ОМКФ, знаменита британська акторка Жаклін Біссет. Дякуючи за нагороду, вона висловила захоплення Одесою і пообіцяла повернутися наступного року — вже у статусі члена журі фестивалю.

Першим оголосили переможця конкурсу європейських документальних фільмів. Ним стали «Домашні ігри» української режисерки Аліси Коваленко (Україна, Франція, Польща).

Спеціальну відзнаку отримала стрічка «69 хвилин із 86 днів» норвезького режисера Еґіля Гойсколда Ларсена.

Найкращою українською короткометражкою визнана «У радості, і тільки в радості» режисерки Марини Рощиної.

«Золотий Дюк» за повнометражний фільм національної конкурсної програми дістався «Дельті» Олександра Течинського, що оповідає про життя простих людей, мешканців Придунав’я. До речі, «Дельта» стала також найкращою українською повнометражною картиною за версією Міжнародної федерації кінопреси.

За найкращу акторську роботу у національному конкурсі «Золотого Дюка» удостоїлася молода актриса Настя Пустовіт («Коли падають дерева»). Нагороду отримувала режисерка стрічки Марися Нікітюк.

Тоня Ноябрьова, фільм якої «Герой мого часу» визнаний найкращою режисерською роботою, наголосила:

— Для нас, кінематографістів, важливо знімати чесно, неначе кожна робота — остання. Ти відкриваєш свій унікальний голос, лише тоді його зможуть почути в усьому світі.

Спеціальні відзнаки отримали «Зв’язок» режисерки Жанни Озірної та «Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами» Дани Кавеліної.

Серед фільмів міжнародної конкурсної програми спеціальним дипломом журі відзначено стрічку «Поророка» режисера Константіна Попеску (Румунія, Франція) — за трагічну велич та глибокий слід, який залишає ця історія.

«Золотого Дюка» за найкращу акторську роботу отримав Віктор Полстер, що в бельгійському фільмі «Дівчина» зіграв непросту роль юнака, який усвідомлює себе дівчинкою і робить важливі кроки в житті, аби стати балериною.

Найкращим фільмом журі одностайно назвало стрічку Бабіса Макрідіса «Жаль», який отримав нагороду і як найкращий режисер.

Гран-прі фестивалю, за традицією, присуджується за результатом голосування глядачів.

Цьогоріч головний приз отримав «Кришталь» молодої білоруської мисткині Дар’ї Жук (ко-продукція Білорусі, Німеччини, США та Росії).

— Я довго йшла до цього визнання, я прагнула цієї нагороди. Це мій перший приз. Для мене, для всієї нашої команди це величезний подарунок, це справжній прорив для нашої маленької країни, яка поруч з вами, — сказала щаслива режисерка.

Ведучі закриття ОМКФ — телезірки Яніна Соколова та Олег Панюта — нагадали присутнім, що в цей святковий для кіноманів момент Олег Сенцов голодував уже 69 день. У залі Одеської опери на церемоніях відкриття і закриття фестивалю було зарезервовано місце, яке очікувало ув’язненого Кремлем українського режисера...

Фестиваль закінчився, але вже відомі дати 10-го ОМКФ: він пройде 12—20 липня 2019-го.

— 10 років — це чудово, і це вже багато! У зв’язку з ювілеєм ми хочемо порадувати гостей незвичайними сюрпризами, буде багато нового і крутого, ми розширюватимемось на інші кінотеатри, організуємо чимало цікавих показів. Цьогоріч нам вдалося запросити трьох зірок — голлівудського актора Еріка Робертса, британську акторку Жаклін Біссет та українську кінозірку Аду Роговцеву. Намагатимемося порадувати поціновувачів кіномистецтва зірками високого рівня. Наш фестиваль уже досяг певного якісного рівня. Сподіваємося, що наступний кінофорум стане ще кращим, — запевнила президент Одеського міжнародного кінофестивалю Вікторія Тігіпко.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 232
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua