РубрикиБез рубрики

«Мені за державу прикро...»

Шановний пане Президенте! Пишу Вам відкритого листа, бо Ваша адміністрація фільтрує звернення до Вас, надійно оберігаючи спокій свого патрона. Тож, звертаючись до Вас, Петре Олексійовичу, через ЗМІ, сподіваюся, що мене бодай хтось почує. Наївно, але… Мені особисто нічого не треба. «Мені за державу прикро».

Ви недавно сказали, що судді Антикорупційний суду надійно захищені високою зарплатою. Це як розуміти? Надійно захищені від бідності? Ваша правда. Судді АКС отримуватимуть десь по 7 тисяч доларів. Та чи навіть за такої за-хмарної для українців зарплати у хабарника зникне пристрасть до хабарів? Не сподівайтеся. Прикладів — хоч греблю гати. Ви щедро роздаєте мільярди казенних (народних) коштів на зарплати суддям, прокурорам, міні-страм, депутатам, радникам, слідчим та іншим державним людям — і що, від того в державі настав порядок чи зменшився рівень корупції? Аж ніяк.

Скажімо, Україна виплатила 2 мільярди гривень як компенсацію за неправосудні вироки. У цю суму увійшла і моя частка. Чому я, громадянин України, оплачую бездарну (іноді — злочинну) роботу деяких слідчих і суддів?

За такої бідності Ви (влада) щедро роздаєте «пряники», а про «батоги» щось не чути. «Пряник», вважаю, повинен видаватися в комплекті з «батогом». Зарплата судді Верховного Суду, за словами одного з них, становить 330—350 тисяч гривень на місяць. Складається вона з кількох частин: крім окладу, ще й доплата за науковий ступінь, стаж, престижність і т.п. Так-от, коли таку персону притягатимуть до відповідальності за корупцію, то за кожну доплату, на моє переконання, має додаватися покарання. Наприклад, науковий ступінь — плюс 5 років до основної статті, стаж роботи — ще плюс 2 і т.д. Бо ж треба розуміти, що наука в руках негідника — люта зброя чинити зло, а стаж — це досвід злочинця. Така персона повинна втрачати право на державну службу довічно. Зарплата має складатися з двох частин. Перша частина — 40% — це базова зар-плата, 60% — доплати. Якщо чиновник попався на хабарі, крадіжці та інших матеріальних злочинах, надбавку має повернути в бюджет за весь період роботи на посаді.

Нинішні спроби подолати корупцію нагадують давній жарт: «Я — тобі, ти — мені, і розбіглися». Хто автор рішення, яким була встановлена зарплата в сумі 330—350 тисяч гривень на місяць? Це виглядає як хабар. По суті, розкрадаються мільярди у вигляді зарплат. Ділки з «Нафтогазу» присвоїли 45 мільйонів доларів, бо вони, бачте, «знайшли сокирку під лавкою». Велика заслуга. Звідки взявся отой 1%? Якась винагорода має бути, але ж не за справедливе рішення іноземного суду. Всяка винагорода повинна б обмежуватися сумою, а не відсотком. Хтось умисно не встановив обмеження? Далекоглядний шахрай!

Присвоїти 45 мільйонів доларів під час війни?! Блюзнірство. Патріоти гинуть на фронті, а хтось влаштовує «бенкет під час чуми». Один блаженствує в Таїланді, інші освоїли Сейшели, Мальдіви… Виправдовуються: «А ми за свої гроші…». Назад поверталися «злодійськими стежками», аби ніхто не бачив. «О времена, о нравы!». Будують палаци без міри і глузду. Вважають, що так буде вічно. Так думали й «папєрєднікі». Де вони? Палаци нуворишів колись стоятимуть пустками. Треба розуміти, що злодій і брехун багаті тільки спочатку. У владі домінують хитрі, які мають себе за розумних, не усвідомлюючи, що хитрість і розум (мудрість) не тотожні. Хитрих — тьма, а мудрих — одиниці.

Саме тому ми живемо за законами від ВР так, як живемо: в одних — густо, а в інших — пусто. Та й чого очікувати від ВР, де розумних — одиниці? Депутати не ходять на роботу, голосують за інших. Голосування за інших — це те саме, що підробка документів, а за це є стаття КК. Виборці голосували за порядних кандидатів, а якщо вони виявилися не такими, нехай складуть мандати. Не чув я, щоби влада виступила із закликом: «Все для фронту, все для перемоги!».

Свідомі громадяни пішли на війну добровольцями, вони і врятували Україну від катастрофи. Народ допомагав армії, як міг. Я особисто через волонтерів передав три теплих светри. На лікування пораненого справжнього Героя України Олександра Петровича Петраківського за два рази переказав 7,5 тисячі гривень. А чим допомогла армії наша «еліта»? Тільки примножили свої статки. Зате ходять до храму, хрестяться... Але ж так хрестився й Азаров, не знімаючи в храмі шапки. Хто з них може звернутися до Бога зі словами: «Двох речей прошу я в Тебе; не відмов мені їх, доки не помру я; неправду та брехню відведи від мене; не давай ані злиднів, ані багатства, подай мені лиш достатньо хліба насущного» (Притчі, 30/7.8).

Я — пенсіонер з невеликою пенсією, але багатий не той, хто багато «заробляє», а той, хто з розумом витрачає. З великими грошима дехто залишається бідним, а бідність у голові прикриває дорогою шапкою. «Чоловік багатий — в очах своїх мудрець, але розумний бідняк викриє його». (Притчі 28/11); «Не від-мовляй в благодіянні нужденному, коли рука твоя в силі зробити його». (Притчі 3/27).

Споглядаючи діла наших мільйонерів-мільярдерів, мимоволі згадую О.С. Грибоєдова:

Где, укажите нам
Отечества отцы,
Которых мы должны принять
за образцы?
Не эти ли, грабительством
богаты?
Защиту от суда в друзьях
нашли, в родстве,
Великолепные соорудя палаты,
Где разливаются
в пирах и мотовстве?

Воїни гинуть на війні, а один суддя ВС отримує (не заробляє) суму, чи не більшу платні цілого підрозділу на фронті. Як таке може бути? І чи довго?

Віктор МЕДВЕДЄВ,
громадянин України.
м. Одеса.

Переглядів: 200
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua