РубрикиБез рубрики

Петро ПОРОШЕНКО: Україна — на східному фланзі НАТО

У понеділок в Одесі з робочим візитом побував Президент України, Верховний головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко. Він ознайомився з ходом міжнародного багатонаціонального навчання «Сі бриз—2018», у якому беруть участь військовослужбовці країн НАТО та країн-партнерів. До цьогорічного вишколу долучилися Болгарія, Великобританія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Індія, Італія, Канада, Литва, Молдова, Норвегія, ОАЕ, Польща, Румунія, США, Туреччина, Україна та Швеція.

Головне завдання навчання — набуття спроможності військовим командуванням ВМС України щодо планування та проведення морських операцій за процедурами та стандартами НАТО, а також підвищення рівня взаємосумісності частин та підрозділів ВМС України з підрозділами країн-членів та країн-партнерів Альянсу.

Під час відвідин флагмана Військово-Морських сил України фрегата «Гетьман Сагайдачний» Петро Порошенко звернувся до учасників навчання:

«Шановні військові моряки України, шановні наші партнери, союзники, учасники багатона-ціональних міжнародних нав-чань «Сі бриз-2018», наші високоповажні гості, спостерігачі, експерти, шановні запрошені!

Як і в попередні роки, українські воїни разом зі своїми партнерами — військовослужбовцями із 19 країн — на морі і під водою, на суходолі і в повітрі ефективно відпрацьовують морську операцію з безпеки в Чорноморському регіоні.

Стратегічна обстановка у цьому регіоні зараз, на жаль, є дуже напруженою. Незаконна анексія Криму Російською Федерацією, країною-агресором, була чітко визначена у підсумкових документах саміту НАТО. Україна також брала участь у роботі саміту, і я, як Президент України, як Верховний головнокомандувач, мав високу честь бути запрошеним і взяти участь у ретельному обговоренні ситуації глобальної безпеки, безпеки на Європейському континенті, безпеки в Чорноморському регіоні.

Після незаконної анексії Криму ми бачимо різке зростання ескалації напруги. Росія на незаконно окупованій території різко збільшила своє військове угрупування. Вперше там розміщена ударна авіація, новітні ракетні комплекси, новітні зенітні комплекси. Ми бачимо, що незаконно розташований в анексованому українському Севастополі Чорноморський флот посилено підводними човнами, новими військовими кораблями, озброєно далекобійними ракетами морського базування. Значно посилене морське угрупування країни-агресора в Азовському морі.

Ви знаєте, що росіяни зараз почали незаконно зупиняти й оглядати кораблі, які прямують в українські порти на Азовському морі, причому як під українським прапором, так й іноземні судна. Ми бачимо, що це робиться для того, щоб заблокувати порти України в Азовському морі, посилити ескалацію напруги, не виключено, здійснити військову операцію, атакувати Маріуполь, звідки експортується продукція чорної металургії України, та інші порти Азовського моря.

Тому зараз виняткову важливість має боєздатність і боєготовність Військово-Морських сил України і взаємосумісність з нашими партнерами-союзниками з країн-членів НАТО і союзниками по безпеці в Чорноморському регіоні. Впевнений у тому, що підсумкові документи саміту НАТО нам допомагають ще більше розвинути взаємодію з нашими партнерами, реформувати Збройні Сили України, реформувати Військово-Мор-ські сили України, розбудувати їх на базі стандартів НАТО.

Ви знаєте, що Україна чітко визначила свій вектор зовніш-ньополітичного розвитку. Це і членство в Європейському Союзі, це і членство в Північноатлантичному союзі. І для нас надзвичайно важливим підсумком є той документ, адже там чітко засвідчено, що «двері НАТО для України відчинені», чітко визначено, що рішення Бухарестського саміту 2008 року чинні і діють. Чітко визначено, що жодна країна, включно з Російською Федерацією, не здатна зупинити український євроатлантичний поступ. Це суверенне право українського народу, і ви знаєте, що я як Президент, як Верховний головнокомандувач Збройних сил України чітко наголосив, що ми маємо це зафіксувати і в Конституції України.

Щодо наших цілей у Чорноморському регіоні, то ми повинні докласти максимум зусиль для швидкого відновлення дієздатності своєї морської оборонної компоненти і бути завжди готовими до спільних оборонних дій у Чорному морі. Й один із важливих кроків у цьому процесі — проведення багатонаціональних міжнародних навчань, таких, як «Сі бриз-2018». Це не лише підвищення взаємосумісності, це нарощування рівня морського бойового вишколу, це злагодженість багатонаціональних підрозділів. Безумовно, такі спільні практичні заходи підготовки сприяють досягненню Військово-Морськими силами України не лише сумісності з флотами держав-членів НАТО, а й відродженню військово-морського потенціалу нашої держави. Наша співпраця засвідчує єдність і готовність захистити разом мир та спільні цінності. Спільні цінності, які об’єднують нас з партнерами, — це демократія, це свобода, це верховенство права. Наше завдання — захистити територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України.

Я хочу, користуючись нагодою, подякувати нашим партнерам за тверду, чітку і постійну підтримку України у стримуванні російської агресії. Це не лише захист української території. Ми — на східному фланзі НАТО, ми спільно захищаємо Європу. Ми відкриті щодо обміну інформації, знань, практики, бо Україна, по суті, є єдиною країною, яка зупинила військову навалу країни-агресора Росії. Ми дякуємо нашим партнерам за допомогу в проведенні реформ сектора оборони й безпеки. Спільно був розроблений і поданий до Верховної Ради мною, як автором законодавчої ініціативи, закон про національну безпеку України, який закладає стратегію реформування оборонного сектора нашої держави. Верховна Рада проголосувала за цей закон, я його підписав, це відбулося напередодні саміту НАТО, й ми отримали надзвичайно схвальну оцінку і підтримку всіх наших партнерів по Альянсу. Це означає, що ми чітко й твердо рухаємося в правильному напрямку.

Я бажаю всім учасникам навчань успішного виконання поставлених завдань. Нехай моря та океани і надалі поєднують наші народи — України, країн-членів НАТО, наших партнерів, особливо дев’ятнадцяти держав, які разом з нами беруть участь у «Сі бриз-2018». Дякую вам всім і Слава Україні!».

На флагмані Військово-Морських сил України — фрегаті «Гетьман Сагайдачний» — Петро Порошенко вийшов у відкрите море, де ознайомився з ходом перших навчань тактичної групи із шести малих броньованих артилерійських катерів.

Володимир ГЕНИК.

Переглядів: 153
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua