РубрикиБез рубрики

Реальний крок до визнання

Одещина затвердила номінаційну заявку на включення Аккерманської фортеці до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Вперше за довгу історію вивчення та дослідження цінності Аккерманської фортеці зроблено реальні кроки для її внесення до попереднього списку всесвітньої спадщини. Експерти аргументували надзвичайну світову цінність та автентичність пам’ятки, а також відповідність трьом критеріям ЮНЕСКО», — повідомила заступник голови Одеської обласної держадміністрації Світлана Шаталова.

У заявці розкривається унікальність цієї пам’ятки — поєднання частини античного міста Тіра із шедевром європейського фортифікаційного мистецтва. Серед істотних критеріїв, зокрема, такі: цей об’єкт відображає значущість взаємозв’язку людських цінностей та розвитку містобудування; пам’ятка є архітектурним ансамблем, який ілюструє важливі етапи в історії людства, а також пов’язана з подіями та традиціями, що мають видатне світове значення.

Нагадаємо, торік у листопаді голова ОДА Максим Степанов видав розпорядження про створення робочої групи з підготовки пропозицій та проектів документів щодо включення цієї пам’ятки архітектури до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Довідково. Білгород-Дністровська (Аккерманська) фортеця — один із найпопулярніших туристичних об’єктів Півдня України. Більшість істориків вважає її засновниками генуезців, які прийшли в Причорномор’я у XIII столітті. У Середньовіччя місто, яке нині знаємо як Білгород-Дністровський, стало важливим пунктом на шляхах «Із варягів у греки» та «Шовковому».

Переглядів: 130
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua