РубрикиБез рубрики

Нові стандарти — нові ринки

Минулого тижня в Одесі відбувся дводенний Міжнародний бізнес-форум з питань технічного регулювання. Відкрив захід перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

Паралельно із перемовинами-дискусіями тривала й виставка продукції провідних підприємств регіону. У заході взяли участь представники країн-торгівельних партнерів України, державних установ, бізнес-структур та асоціацій, керівники провідних підприємств регіону, міжнародні експерти в галузі технічного регулювання.

«Формування стандартів і технічне регулювання регламентів — це відкриття нових ринків, нових можливостей, це формування ланцюга доданої вартості та конкурентоспроможності нашої продукції на Європейському та світових ринках. За останні чотири роки, а особливо за два останні, уряд, Президент України, Верховна Рада створили необхідну законодавчу базу, яка розширила і диверсифікувала ринок. Ми переорієнтували свої товари із країни-агресора Росії на європейського споживача, освоюємо нові ринки в Азії», — зазначив Степан Кубів.

Перший віце-прем’єр наголосив, що «завдяки підписанню Угоди про зону вільної торгівлі, де Україна зробила вибір на користь нових стандартів і сертифікованих можливостей, вдалося розширити межі формування експортної стратегії нашої держави, конкурентної, вільної».

«Я впевнений, форум, який проходить в Одесі, дозволить виконати завдання урядової стратегії на 2018—2021 роки щодо розвитку бізнесу, формування інноваційної, інвестиційної політики», — заявив Степан Кубів.

У свою чергу, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов зазначив, що «для збільшення конкурентоспроможності нашої продукції необхідно, щоб вона відповідала технічним регламентам і стандартам. Гармонізація цих стандартів з директивами Європейського Союзу надасть новий імпульс для розвитку вітчизняної економіки та виходу української продукції на світовий ринок. Наразі підприємства регіону здійснюють добровільну сертифікацію продукції на відповідність понад двом тисячам стандартів. Цей форум, впевнений, буде дуже плідною дискусією, що в майбутньому сприятиме розробці і втіленню у життя тих чи інших законодавчих актів».

До речі, як зазначалося на форумі, вже сьогодні Одещина понад чверть своїх товарів та послуг експортує саме до країн Європейського Союзу.

Упродовж двох днів на форумі розглядалися важливі теми впровадження міжнародних стандартів для збільшення конкурентоспроможності та сталого розвитку економіки України, механізми подолання технічних бар’єрів у торгівлі.

Ірина ВОЙЦЕХІВСЬКА,
студентка ЛНУ ім. Івана Франка.

Переглядів: 106
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua