РубрикиБез рубрики

Напередодні «Моря акварелі»

Виставка Ольги Клочко (Полтава) під назвою «Акварельними стежками», що відкрилася в Одеському обласному центрі української культури — одна з подій, яка знаменує наступну — другу міжнародну бієнале «Море акварелі» (листопад 2018).

Ольга Клочко — учасниця першої бієнале. І тоді, два роки тому, її соковиті акварелі привернули увагу одеських шанувальників цієї імпульсивної техніки.

Пані Ольга, архітектор за освітою, залюблена в акварель ще з часів навчання в Полтавській дитячій художній школі (наставник Яків Ніконенко). Із1992 року вона викладає в Полтавській міській школі мистецтв.

Директор Одеського центру української культури Валентина Вітос привітала мисткиню з відкриттям виставки, в якій — кілька десятків робіт, переважно пленерних, виконаних, здебільшого, у жанрі пейзажу і натюрморту. Яскраве враження залишила музична частина імпрези за участі артистів центру.

Споглядаючи представлені у виставковій залі полотна, бачиш індивідуально виразного майстра, технічного й колористично органічного. Сьогодні важко говорити про якусь полтавську школу живопису, але меланхолійний настрій, який навіює їх географічна широта у сприйнятті митців, викликає незабутній емоційний стан. Емоція, як спосіб самовираження, світовідчуття — перевага жінок, тож акварель їм найбільш підвладна (втім, як на мене, деякі з представлених творів занадто солодкаві). Найпозитивніше враження справляє карпатська серія робіт живописця.

Без перебільшення, сам факт виставкової участі Ольги Клочко в Одесі (куратори — Галина та Анатолій Кравченки), підкреслює вагому роль нашого південного міста як одного з центрів акварельного руху в Україні.

Володимир КУДЛАЧ.

Переглядів: 104
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua