РубрикиБез рубрики

Петро ПОРОШЕНКО: Україна — на східному фланзі НАТО

У понеділок в Одесі з робочим візитом побував Президент України, Верховний головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко. Він ознайомився з ходом міжнародного багатонаціонального навчання «Сі бриз—2018», у якому беруть участь військовослужбовці країн НАТО та країн-партнерів. До цьогорічного вишколу долучилися Болгарія, Великобританія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Індія, Італія, Канада, Литва, Молдова, Норвегія, ОАЕ, Польща, Румунія, США, Туреччина, Україна та Швеція.

Головне завдання навчання — набуття спроможності військовим командуванням ВМС України щодо планування та проведення морських операцій за процедурами та стандартами НАТО, а також підвищення рівня взаємосумісності частин та підрозділів ВМС України з підрозділами країн-членів та країн-партнерів Альянсу.

РубрикиБез рубрики

Гості з країни фіордів

13 липня в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського відбулася зустріч з надзвичайним і повноважним послом Королівства Норвегії в Україні та Білорусі Уле Тер’є Хорпестадом.

На зустріч пришли студенти факультету міжнародно-правових відносин Національного університету «Одеська юридична академія», користувачі бібліотеки, громадськість міста, представники ЗМІ.

Пан посол охоче відповідав на всі запитання. Йшлося, зокрема, про співпрацю двох країн, про подальший розвиток взаємин. Уле Тер’є Хорпестад за-значив, що рівень культури в Одесі дуже високий, як і в усій Україні. Розповів про можливості обміну студентами, перед-усім з факультетів міжнародних відносин.

РубрикиБез рубрики

Під шквалом критики

Чому однопартійці накинулись на Трампа

Ніколи Трамп ще не зазнавав такої нищівної критики з боку своїх однопартійців з Республіканської партії, як після спільної прес-конференції в Гельсінкі з російським лідером Володимиром Путіним. Причиною для цього стала його відповідь на просте запитання: кому він вірить більше щодо втручання РФ у президентські вибори — американській розвідці чи власне самій Росії?

Трамп не тільки здивував, а й викликав хвилю обурень впливових республіканців у Конгресі (не кажучи вже про демократів) й спонукав людей вийти з протестами під Білий дім в день свого повернення до Вашингтона. Американці вимагають від Трампа пояснень, від яких залежатиме рівень довіри до президента і, власне, його майбутні політичні перспективи в Білому домі.

РубрикиБез рубрики

«Лермонтовський»: повернути громаді

В Одесі відбулося виїзне засідання робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення щодо вивчення ситуації, яка виникла у клінічному санаторії «Лермонтовський».

У засіданні, на якому головувала народна депутатка України Наталія Королевська, взяли участь перший заступник голови профільного Комітету ВР Сергій Каплін, народні депутати Олексій Гончаренко, Світлана Фабрикант, Микола Скорик, Віталій Барвіненко, голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, депутатка облради Ірина Ковалиш, заступник голови Одеської облдержадміністрації Сергій Колебошин, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій, лікарі та працівники оздоровчого закладу.

РубрикиБез рубрики

Реальний крок до визнання

Одещина затвердила номінаційну заявку на включення Аккерманської фортеці до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Вперше за довгу історію вивчення та дослідження цінності Аккерманської фортеці зроблено реальні кроки для її внесення до попереднього списку всесвітньої спадщини. Експерти аргументували надзвичайну світову цінність та автентичність пам’ятки, а також відповідність трьом критеріям ЮНЕСКО», — повідомила заступник голови Одеської обласної держадміністрації Світлана Шаталова.

РубрикиБез рубрики

У п’ятницю, тринадцятого, або Вони працюють...

Візит до українського парламенту журналістів з усієї України випала на непростий день — у п’ятницю, 13 липня, відбувалося закриття восьмої сесії Верховної Ради VIII скликання. Навколо будівлі під куполом не припинялися протестні акції, останні перед відпусткою робочі години народних обранців проходили в напрузі, принаймні, таке складалося враження ззовні.

Та потрапивши до ложі преси, ми побачили іншу картину: в сесійному залі депутати поводилися дуже розслаблено, як діти на перерві. Та попри це голосування за важливі законопроекти йшли повним ходом. Обранці ходили по залу, спілкувалися між собою, обнімалися, сиділи в інтернеті у своїх гаджетах, розмовляли по телефону, дехто забігав до сесійної зали, щоб проголосувати, і так само швидко вискакував. Із зареєстрованих на засіданні близько 330 нардепів, лише четверта частина сиділа на робочих місцях і працювала. Якщо під час голосування за законопроекти у залі з’являлось чимало депутатів, які натискали на кнопки, то за поправки до них назбирувалося у середньому голосів по 80, решта володарів мандатів займалася власними справами тут же, у залі, чи в кулуарах Верховної Ради.

РубрикиБез рубрики

Пропозиція від китайців

Китайська компанія China Nuclear Fuel Corporation висловила зацікавленість у викупі російської частки (50% мінус 1 акція) у проекті будівництва заводу ядерного палива на території України. Крім того, інвестор покриє витрати України, раніше здійснені на фінансування будівництва заводу, повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

«З метою залучення інвестицій для фінансування бу-дівництва заводу з виробництва ядерного палива в Україні у 2015—2016 роках проведені переговори з можливими інвесторами щодо створення виробництва ядер-ного палива в Україні, зокрема з China Nuclear Fuel Corpo-ration (Китайська Народна Республіка), яка висловила пропозицію щодо створення спільного виробництва ядерного палива для потреб українських АЕС. Передбачається, що китайська сторона викупить акції АТ «ТВЕЛ» у повному обсязі та забезпечить повне фінансування проекту», — йдеться у повідомленні.

РубрикиБез рубрики

Лідер симпатій — Тимошенко

Лідер «Батьківщини», народний депутат Юлія Тимошенко залишається лідером симпатій українців.

За результатами дослідження, проведеного групою «Рейтинг», лідером президентського рейтингу залишається Тимошенко, за яку готові проголо-сувати 17,1% тих, хто візьме участь у голосуванні і вже визначився з вибором.

За Анатолія Гриценка готові віддати свої голоси 9,7%, Юрія Бойка — 8,9%, Володимира Зеленського — 8,5%, Олега Ляшка — 8,1%, Петра Порошенка — 7,8%. Інші кандидати набирають менше семи відсотків.

РубрикиБез рубрики

Мільйони стягнутих аліментів

«З початку нинішнього року на користь 24,3 тисячі маленьких одеситів уже стягнуто 158,8 мільйона гривень аліментів, з яких 91 мільйон — завдяки застосуванню обмежень, встановлених законом від 6 лютого», — повідомив начальник управління державної виконавчої служби Головного теруправління юстиції в Одеській області Дмитро Гумуржи.

Він також додав, що з початку дії закону #ЧужихДітейНеБуває державні виконавці територіальних відділів склали 803 протоколи про вчинення боржниками адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП (несплата аліментів), з них 104 було задоволено судами і 64 боржники були примусово працевлаштовані.

РубрикиБез рубрики

Нові стандарти — нові ринки

Минулого тижня в Одесі відбувся дводенний Міжнародний бізнес-форум з питань технічного регулювання. Відкрив захід перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

Паралельно із перемовинами-дискусіями тривала й виставка продукції провідних підприємств регіону. У заході взяли участь представники країн-торгівельних партнерів України, державних установ, бізнес-структур та асоціацій, керівники провідних підприємств регіону, міжнародні експерти в галузі технічного регулювання.

«Формування стандартів і технічне регулювання регламентів — це відкриття нових ринків, нових можливостей, це формування ланцюга доданої вартості та конкурентоспроможності нашої продукції на Європейському та світових ринках. За останні чотири роки, а особливо за два останні, уряд, Президент України, Верховна Рада створили необхідну законодавчу базу, яка розширила і диверсифікувала ринок. Ми переорієнтували свої товари із країни-агресора Росії на європейського споживача, освоюємо нові ринки в Азії», — зазначив Степан Кубів.

РубрикиБез рубрики

Деклараційні спрощення

Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни до порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу

Як відомо, кампанія з вибору сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів триває з квітня. Це перша подібна практика національного рівня, відтак, звісно, виникли й певні проблеми-неузгодженості. Врахувавши їх, постала необхідність удосконалити порядок подання декларацій про вибір лікаря, що й зробило МОЗ, внісши до порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, зміни. Вони набрали чинності 3 липня.

Декларації про вибір лікаря, підписані до 3 липня, наголошується на урядовому порталі, дійсні і не анулюються.

РубрикиБез рубрики

Допомога для безробітного

Кому надається допомога з безробіття?

Допомога з безробіття призначається громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини.

На таку допомогу може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа.

Реєстрація безробітних проводиться центром зайнятості за особистою заявою особи і призначається з восьмого дня після реєстрації.

РубрикиБез рубрики

Ціна мовного патріотизму

Про Ларису Сапункову із села Розквіт, що на Одещині, знають хіба що її небагаточисленні однодумці, розкидані по всій Україні. Свого часу ЗМІ облетіло повідомлення, що місцеві шовіністи спалили їй автівку за те, що наполегливо бореться за відродження української мови на рідних теренах. Тоді поспівчували, але згодом забули. На жаль, у нас, українців, не надто довга пам’ять і повністю відсутні традиції захисту своїх... А про цей ляпас українству повинні б знати сотні тисяч людей — раз уже ми взялися (адже й президент на цьому наголошує) наполегливо й послідовно відроджувати мову.

Сапункови — еталон. Діяти послідовніше, ніж ця родина, важко — і фізично, і морально. Ентузіасти знають: тільки-но почнеш робити якісь реальні кроки (ми більше звикли до організованої та «освяченої згори» імітації), відразу зіткнешся з проблемами, які несила подолати. Тому й погоджується суспільство на цю імітацію, замість того, щоб, дійшовши консенсусу, відроджувати мову реально, без відступів, поразок та... опускання рук.

РубрикиБез рубрики

Напередодні «Моря акварелі»

Виставка Ольги Клочко (Полтава) під назвою «Акварельними стежками», що відкрилася в Одеському обласному центрі української культури — одна з подій, яка знаменує наступну — другу міжнародну бієнале «Море акварелі» (листопад 2018).

Ольга Клочко — учасниця першої бієнале. І тоді, два роки тому, її соковиті акварелі привернули увагу одеських шанувальників цієї імпульсивної техніки.

Пані Ольга, архітектор за освітою, залюблена в акварель ще з часів навчання в Полтавській дитячій художній школі (наставник Яків Ніконенко). Із1992 року вона викладає в Полтавській міській школі мистецтв.

РубрикиБез рубрики

Доторкнутися до Ольвії

У Філії Грецького фонду культури в Одесі (пров. Красний, 20) триває виставка, присвячена польсько-українській археологічній місії в Ольвії.

Нагадаємо, торік Національний музей у Варшаві спільно з Інститутом археології Національної академії наук України проводив уже другий сезон розкопок в Ольвії. Дослідники віднайшли близько 300 пам’яток з особливою науковою цінністю та 20 тисяч артефактів, вивчення яких значно збагатили знання про Ольвію. Виставка працюватиме до 21 липня.

РубрикиБез рубрики

Веселка над Морвокзалом

Другий день роботи нового для нашого міста концертного майданчика, який постав на території Морвокзалу і вміщує 3000 осіб, увечері 15 липня, за годину до початку концерту, ознаменувався дощем, змусивши організаторів похвилюватися. Але недовго. Сонце знову засяяло над Одесою, подарувавши чудову подвійну веселку якраз до прес-конференції з Томасом Андерсом, яка пройшла під відкритим небом.

Зважаючи на обмеженість часу, оскільки глядачі вже почали займати свої місця, спілкування із зіркою естради було коротким, але цікавим. Одеса для Томаса Андерса стала майже рідним містом, де він вже неодноразово виступав. Однак постійно напружений графік (прилетів уранці, дав концерт, а наступного ранку полетів) не дозволяє познайомитися з містом. На його думку, публіка у нас хороша, як, утім, вона хороша вже скрізь. Інтернет дозволяє стежити за всіма музичними новинками, і тому слухачі завжди знають, на кого йдуть і що їм чекати.

РубрикиБез рубрики

Лицарі золотої ниви

Україна багата на видатних вчених. Пишається своєю плеядою й Селекційно-генетичний інститут — Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення (СГІ — НЦНС). Рішенням ученої ради установи в 2016 році засновано видання серії нарисів про найвідоміших селекціонерів.

Уже побачили світ три нариси, які вийшли друком окремими брошурами в одеському видавництві «Астропринт».

Перше видання під назвою «Лицар українських пшениць» розповідає про Савелія Лифенка — академіка Національної академії аграрних наук (НААН) України, професора, доктора сільськогосподарських наук, головного наукового співробітника лабораторії селекції інтенсивних сортів пшениці.

Другий нарис, озаглавлений «У високому злеті над золотою нивою», присвячений Миколі Литвиненку — академіку НААН України, професору, доктору сільськогосподарських наук, завідувачу відділом селекції і насінництва пшениці.

РубрикиБез рубрики

Найважливіше — бути прийнятими

За узагальненими даними досліджень, з аутизмом нині живе близько 1% всього населення планети, а це в рази більше жителів нашої країни. Втім, реальної статистики в Україні не існує, а відтак цій проблемі не приділяється достатньої уваги. Ми вирішили це бодай почасти виправити. Клінічний психолог, психотерапевт Олена ПАДАЛКА розповіла про особливості виникнення і проявів аутизму в ранньому віці, а також про те, як ми можемо допомогти таким людям соціалізуватися.

— Існує кілька версій виникнення аутизму. Що ж насправді призводить до його появи?

— Версій виникнення аутизму справді кілька. Останнім часом найпопулярнішою стає версія комплексного впливу. На прояв аутичних рис, як вважають учені, впливають і генетика, і середовище. До генетичних факторів відносять порушення на рівні генів, молекул, що зберігають у собі інформацію про те, як повинен формуватися й розвиватися людський організм. Деякі з генетичних факторів, що спричиняють аутизм, відомі й можуть бути виявлені за допомогою аналізів, передусім, це спонтанні зміни генетичного матеріалу, мутації. Ці зміни можуть бути достатніми для того, щоб викликати аутизм. З факторів середовища — екологія (аутизм порівняно молода нозоформа), стан організму матері під час підготовки до вагітності, перебіг вагітності та пологів, а також деякі інфекції та лікарські засоби, які жінка приймає під час вагітності. Поєднання генетичних факторів і факторів середовища впливає на формування головного мозку і змінює розвиток та поведінку дитини. Аутизм не виникає через недбале, грубе або відсторонене ставлення до дитини. Тут теорія «поганої» або «холодної» матері безнадійно застаріла.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua