РубрикиВраження

Повезу я мушлю в гори...

Із маленького провінційного містечка Богуслав, що на Київщині, приїхала навчатися до величного міста Лева. Здійснилася мрія дитинства: західна столиця України ось уже два роки є для мене другою домівкою. А ниніш-нього літа вдалося поєднати те, що донедавна вважала непоєднуваним, — Львів і Одесу.

З величезним трепетом чекала першого знайомства. Мріяла насолодитися краєвидами Чорного моря, відчути краплинки солоного бризу на вустах. Й ось, нарешті, — «Ласкаво просимо у місто-герой Одесу!». Сказати, що моєму щастю не було меж, занадто мало, щоб передати звідані емоції.

Зачаровувала і водночас лякала мене ця дивовижна перлина біля моря. Оселилася на вулиці Балківській, тож саме з неї почалося знайомство з Одесою. Здавалося, що місто не для мене, адже навіть у магазинах на мене, принаймні так мені здавалося, дивилися як на чужинця. Розмовляю я суто україн-ською, то, може, тому? Звісно, часто запитували, звідки я, і так навіть знайшла земляка: хлопець-продавець виявився із Черкас. Проте, це не завадило Одесі полонити моє серце і душу. Величезні вулиці, що переплітаються з вузенькими провулочками, — це саме те, що я обожнюю. Та ще й на березі безкрайого Чорного моря! Подекуди Одеса архітектурою навіть дуже схожа з Львовом, мабуть, тому так швидко звикла до південного міста, блукаючи його старими вуличками.

Плануючи поїздку, якщо бути відвертою, мене застерігали, щоб готувалася до непривітності, неприємних несподіванок. Зате з яким задоволенням для себе я розвіяла міф про так звану «бандитську» Одесу! Завжди вважала, що людина притягує до себе те, на що сама налаштована, можливо, саме тому мені переважно зустрічаються привітно усміхнені одесити.

З неприємного, мабуть, впадають у вічі занедбані нежилі будівлі та надписи на стінах. Хотілося б, щоб у такому місті, як Одеса, не було таких «пейзажів».

Занотовуючи свої враження від південної столиці, не можу не згадати легендарні Потьомкінські сходи, які вперше в житті привели мене до морського вокзалу. Красиві пляжі. А чого варта вулиця Дерибасівська, наповнена теплом, музикою й затишком! Унікальна атмосфера душевного спокою, відчуття безтурботності й захищеності — ось воно, серце Одеси!

За короткий проміжок часу Причорноморська перлина закохала в себе. Саме тому місцем проходження університетської практики обрала її. Віднині Одеса — місце, куди я обов’язково повертатимуся з року в рік. Одесити, будьте горді за свою неймовірну перлину на березі Чорного моря!

Ірина ВОЙЦЕХІВСЬКА,
студентка Львівського національного університету
ім. Івана Франка.

Переглядів: 2187
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua