РубрикиБез рубрики

Між приватними і громадськими

Голова Одеської обласної організації Комітету виборців України Анатолій Бойко ознайомив журналістів з результатами моніторингу щодо дотримання депутатами Одеської міської ради вимог законодавства про врегулювання конфлікту інтересів.

Під час моніторингу, який проводився впродовж листопада 2017-го — травня 2018-го, бралися до уваги два аспекти: дотримання обранцями норм електронного декларування майна та врегулювання конфлікту інтересів.

— Депутати місцевих рад беруть участь у процесі управління фінансами та майном територіальної громади, їх розподілі, тож украй важливо, щоб вони дотримувалися норм законодавства щодо конфлікту інтересів. Це один з важливих запобіжників супроти зловживання депутатами ресурсами громади, — зазначив Анатолій Бойко. — Бо ж ситуація така: бюджети і повноваження громад збільшилися, а рівень політичної культури депутатів, у кращому випадку, залишився на тому ж рівні.

— Конфлікти інтересів мають усі. Депутати або ж їхні родичі займаються бізнесом, керують громадськими організаціями. Іноді вони навіть не усвідомлюють, що порушили законодавство, голосуючи за певні речі, й не завжди розуміють нові норми, пов’язані з конфліктом інтересів, — вважає голова облорганізації КВУ.

Під час моніторингу був складе-ний реєстр приватних інтересів депутатів, який створювався шляхом узагальнення інформації з декларацій, запитів до відкритих державних реєстрів. Перевіряли, наскільки обранці заявляють чи не заявляють про конфлікт інтересів, як його врегульовують, і відстежували вірогідність такого конфлікту.

З’ясувалося, що депутати п’яти постійних комісій Одеської міської ради мають приватні інтереси у сферах, які належать до компетенції тих комісій, де вони засідають: Юрій Крук, Денис Коваль і Марина Лозовенко — з питань транспорту, дорожнього господарства, зв’язку та морегосподарського комплексу, Наталія Данилко, Олексій Єремиця, Дмитро Танцюра — з питань землеустрою та земельних правовідносин, Микола Крикливий — з питань планування забудови територій, міського дизайну та архітектури, Тетяна Малихіна і Левон Нікогосян — з питань охорони здоров’я, Олег Етнарович — з питань освіти, спорту, культури і туризму.

Анастасія Матвієн-ко, координаторка проектів Одеської обласної організації Комітету виборців України, розповіла, що найбільше приватних зв’язків у депутата Юрія Крука, який пов’язаний із 77 фізичними та юридичними особами, причому це не остаточна цифра. Найменше таких зв’язків — в Олега Бриндака.

22 депутати Одеської міської ради — засновники або керівники благодійних, громадських організацій, що також важливо з точки зору конфлікту інтересів, оскільки вони можуть використовувати свої переваги при виділенні приміщень для роботи цих організацій за пільговою ціною оренди.

Загалом за весь час перевірки 23 депутати Одеської міської ради 57 разів заявляли на сесіях про наявність у них конфлікту інтересів, переважно — із земельних питань. Зафіксовано також шість випадків неврегульованого конфлікту інтересів, а саме депутатів Дениса Балуха, Олега Етнаровича, Вадима Іоргачова (двічі), Тетяни Плаксій, Дмитра Танцюри.

Як уже мовилося, під час моніторингу було перевірено, наскільки депутати відповідально підходять до декларування свого майна, доходів, фінансових зобов’язань. У 12 депутатів встановлено невідповідності між відомостями декларацій за 2016 рік та даними державних реєстрів, а за 2017-й — у дев’яти (Людмила Варавва, Володимир Варещенко, Валентин Гапуніч, Олексій Горін, Юрій Крук, Ірина Куценко, Антоніна Наконечна, Левон Нікогосян та Віктор Новак).

— Ми також намагалися підвищити рівень компетенції самих депутатів, проводили для них навчальні семінари, пояснюючи, що таке конфлікт інтересів, — розповідає Анатолій Бойко. — Випустили навіть кишеньковий порадник з цього питання і поширили серед обранців.

Після моніторингу до НАЗК та Нацполіції були подані відповідні заяви для перевірки даних. Станом на кінець червня відповіді щодо жодного повідомлення не надійшло ні від Національної поліції, ні від НАЗК.

Громадська кампанія з «Атестації депутатів місцевих рад» була започаткована Одеською обласною організацією Комітету виборців України й реалізується у партнерстві з громадськими організаціями із 12 інших областей України.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 97
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua