РубрикиБез рубрики

Заорати плантації порічок?

Польські плантатори ягід (передусім малини й полуниці), протестуючи проти дуже низьких закупівельних цін, закликають не збирати врожай.

За словами аграріїв, пише «Polska The Times», нинішня ціна не покриє навіть витрат на вирощування і зарплату збирачам ягід, адже, як мінімум, повинна становити 3,5 злотого за кілограм (1 злотий — майже 7 гривень). Насправді ж гуртові закупівельники пропонують, скажімо, за малину, лише 2 злотих (торік купували по 4, а три роки тому — по 6 злотих).

Низькі закупівельні ціни, зазначає польське видання, це результат кількох чинників, передусім — збільшення імпорту фруктів та ягід з України.

Дуже впали у наших сусідів і закупівельні ціни на аґрус та порічки. Так, за кілограм аґрусу оптовики дають фермерам по 40—60 ґрошів, коли ще рік тому брали їх по 2 злотих. Кіло-грам порічок нині гуртовики оцінюють у 70 ґрошів, а буде ще гірше — прогнозує один з фермерів з Люблін-ського воєводства. За його словами, польські фермери нині не витримують конкуренції з Україною: «Там (тобто у нас. — Прим. ЧН») врожай порічок зараз вищий на 30%, ніж рік тому. Якщо порічки звідти вивозити до Польщі, то нам залишиться тільки заорати свої плантації».

Для економіки деяких регіонів проблема є вкрай гострою. На ту ж Люблінщину припадає 80% загальнопольського сектора малини, та 42% — інших ягід і м’яких фруктів. Відтак низькі закупівельні ціни на цю продукцію негативно позначаться на всій господарці цього краю.

До речі. Згідно з даними FАО і ЄБРР, в останнє десятиліття врожайність малини в Україні зростала практично беззупинно, забезпечуючи майже щорічний приріст валового збору цієї ягоди на 2—2,5 тис. т, повідомляє SuperAgronom.com.

Наша держава займає 6-е місце в світовому рейтингу країн-виробників малини та 4-е — серед європейських країн. І це при тому, що в період із 2012 по 2014 роки площі під цією культурою в Україні переважно скорочувалися, оскільки старі насадження викорчовувалися швидше, ніж за-кладалися нові.

Як зазначають експерти, одночасно зі зростанням виробництва малини збільшується і споживання цієї ягоди. Так, її затребуваність на свіжому ринку зростала на 5—6% щорічно і практично повністю задовольнялася власною продукцією.

Варто зазначити, що навіть в умовах зростання пропозиції ціни на малину в Україні завишалися відносно стабільними аж до 2016 року, коли валовий збір цієї ягоди сягнув ре-кордних показників за всю історію незалежності і склав майже 32 тис. т. Але й того сезону виробникам вдалося уникнути значного цінового падіння завдяки затребуваності з боку переробних підприємств, оскільки попит на українську заморожену малину на ринку ЄС був дуже високим.

Оскільки Україна продовжує нарощувати експорт замороженої малини, а попит на цю продукцію з боку країн Євросоюзу залишається досить активним, не виключено, що у най-ближчі 2—3 роки збережеться тенденція до розширення площ під цією культурою.

Переглядів: 83
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua