РубрикиБез рубрики

Шукайте жінку в... медіа

У привітній і затишній «Книгарні-кав’ярні», що на Катерининській, 77, серед пахощів кави та ароматних тістечок відбулося засідання першої в Одесі гендерної кав’ярні, організоване в рамках проекту «Гендерний простір сучасної журналістики: від теорії до практики».

Медіаексперти та експертки, журналісти та журналістки, громадські діячі та діячки обговорювали питання гендерної чутливості українських, у тому числі й одеських, ЗМІ.

За результатами аналізу публікацій у 220 друкованих та інтернет-виданнях 22 областей уперше в Україні був сформований індекс гендерної чутливості вітчизняних медіа. Газета «Чорноморські новини» також стала одним із п’яти одеських друкованих видань, де проводився такий моніторинг.

Оксана Ярош, директорка ГО «Гендерний центр Волинської області», експертка проекту, презентувала підсумки дослідження десяти одеських ЗМІ. Аналізувалися присутність у публікаціях чоловіків і жінок серед експертів-експерток, героїв-героїнь та використання фемінітивів. Згідно з моніторингом, індекс гендерної чутливості одеських медіа склав 32%. На фоні інших областей ми виглядаємо непогано, бо найнижчий показник в Україні — 25%, а найвищий — 37%.

Аналіз проводився двічі — у лютому та серпні 2017 року, і Богдана Стельмах, керівниця проекту, зазначила, що завдяки інформаційно-просвітницькій кампанії показник гендерної чутливості ЗМІ зріс за цей час у бік жінок.

До речі, в одеських медіа другий, після волинських, показник вживання фемінітивів. Як відомо, українська мова — гендерно чутлива, тож якщо жінка обіймає певні посади чи освоює певні професії, чому не зробити її присутність у ЗМІ видимою?

Волинянки також презентували посібник, виданий у рамках проекту «Гендерна абетка для українських медіа», й подарували його примірники всім учасникам зібрання.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 107
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua