РубрикиБез рубрики

Гроші пішли за пацієнтом

Держава розпочинає платити поліклінікам та амбулаторіям за кожного пацієнта

Із липня стартує медична реформа, яка передбачає зміну системи фінансування медичних закладів первинної допомоги — поліклінік, амбулаторій, у яких працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти. Держава розпочинає фінансувати ці медзаклади за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» — платитиме саме тому лікареві, тому медзакладу, до якого людина звернулася по допомогу. Людина підписує декларацію з лікарем, якому довіряє, держава — сплачує за її обслуговування у цього лікаря.

Гроші за кожного пацієнта

Із середини липня перші 149 комунальних медзакладів, які уклали угоди з Національною службою здоров’я, отримають фінансування за новою моделлю — відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цих закладів, та встановлених тарифів на обслуговування кожного пацієнта. Базовий тариф — 370 грн, удвічі більше — за обслуговування людей похилого віку (740 грн) і вчетверо більше — за дітей до п’яти років (1480 грн), оскільки їм лікар має приділити більше уваги і часу. Отже, бюджетні гроші надходитимуть до конкретного закладу, де працює лікар, до якого звернувся пацієнт.

Тариф за обслуговування кожного пацієнта не залежить від того, скільки разів упродовж року він звертатиметься до лікаря — один чи двадцять. Тож лікар не буде зацікавлений у тому, щоб його пацієнти часто хворіли, а відтак лікуватиме якісно і займатиметься профілактикою захворювань.

Серед закладів «первинки», які з липня фінансуватимуться за новою моделлю — усі заклади Києва, Вінниці, Полтави, Черкас, Хмельницького, а також великих міст — Кривого Рогу та Кременчука. Загалом ці заклади обслуговують 8 мільйонів українців по всій країні.

Підвищення зарплати лікаря — пріоритет для керівника медзакладу

Медичні заклади почнуть отримувати значно більше фінансування. За підрахунками, кожен лікар може принести закладу, в якому працює, орієнтовно мільйон гривень на рік, за умови, що він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів. І найпершим пріоритетом для керівника закладу повинно стати питання підвищення зарплати лікарів, які у нього працюють.

Тарифних сіток та надбавок, які визначали зарплату лікаря раніше, більше не існує. Відтепер зарплата лікаря залежить лише від кількості пацієнтів, що його обрали, та системи розподілу доходу, яку визначив керівник закладу. Перехід на нову систему фінансування у сфері охорони здоров’я забезпечить гідну оплату роботи лікаря.

«У медичних закладах будуть забезпечені відповідні умови та стандарти надання медичної допомоги, згідно з вимогами Нац-служби здоров’я. Лікарі, які в них працюють, отримуватимуть вищу заробітну плату, — думаю, вдвічі. Окрім того, Нацслужба здоров’я дбатиме про те, щоб стандарти медпослуг постійно підвищувалися», — переконаний прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Усі послуги, які надаватимуться лікарями «первинки», оплачуватимуться за конкретного громадянина, за конкретну медичну послугу. Це кардинально змінить ситуацію в системі охорони здоров’я.

Усі медзаклади отримуватимуть фінансування

Незалежно від того, чи приєднався медзаклад до реформи й уклав угоду з НСЗУ, чи тільки готується це зробити, всі заклади продовжать отримувати бюджетне фінансування.

Медзаклади, що уклали угоди з НСЗУ, отримуватимуть гроші за двома механізмами. За пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цих закладів — за базовим тарифом 370 грн на людину на рік із застосуванням вікових коефіцієнтів, і за тарифом 240 грн на людину на рік — за тих пацієнтів, які проживають на території обслуговування цього закладу, але ще не підписали декларацій. Заклади, що не уклали угоди з НСЗУ, одержуватимуть гроші через механізм субвенції.

Українці зможуть і надалі отримати медичну допомогу в будь-якому медзакладі, незалежно від того, чи обрали вони свого лікаря і підписали з ним декларацію, чи ще продовжують його шукати. Друга хвиля укладання угод медзакладів з НСЗУ і входження їх у реформу розпочнеться з кінця липня.

«Наша мета — щоб до кінця року всі заклади «первинки» мали договори з Національною службою здоров’я, — каже заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк. Головне завдання для місцевої влади — автономізація медзакладів, і цю роботу потрібно активізувати. Цього року діє пільговий режим для перетворення закладів у комунальні некомерційні підприємства, і ним треба скористатися, щоб автономізувати всі заклади, які є на території. Наголошую, що всі заклади отримають цього року кошти. Звичайно, ті, що уклали договори з НСЗУ, отримають їх більше і за новим принципом. Хто не уклав — одержить медичну субвенцію. Ці два паралельні механізми діятимуть до кінця року, а з 2019-го вся первинна допомога повинна працювати за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», підписавши договори з НСЗУ».

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Переглядів: 84
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua