РубрикиБез рубрики

Антитоксин від ботулізму

В Україну прибула партія сироваток проти ботулізму, які другий рік поспіль, на прохання Міністерства охорони здоров’я, як гуманітарну допомогу надає Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН).

Зараз у країні спостерігається сезонне підвищення захворюваності на ботулізм — з початку 2018-го зареєстровано 46 випадків, четверо із 53 потерпілих померли. МОЗ звернулося до міжнародних організацій з проханням надати протиботуліністичні сироватки для забезпечення можливості негайного лікування цієї важкої хвороби.

ПРООН у максимально стислий термін закупила антитоксин, і минулого тижня високоякісні ліки канадського виробництва були передані на спеці-алізований склад МОЗ України.

Цього року міністерство вперше забезпечило включення антитоксину до централізованих закупівель для формування запасу сироватки. До моменту ж постачання антитоксину за процедурою централізованих закупівель міжнародними органі-заціями потреба у сироватці забезпечуватиметься за рахунок щойно доставленої партії. Першу сироватку 30 червня вже було введено особі, якій діагностували ботулізм, на Херсонщині.

Блерта Чела, заступник директора ПРООН в Україні, зазначила: «Цього року ми продовжили надавати підтримку людям й уряду України в питанні боротьби зі спалахом ботулізму. Завдяки багаторіч-ному партнерству з МОЗ України та ПРООН сироватки вдалося доставити буквально за кілька днів».

МОЗ нагадує, що профілактика є найефективнішим способом уникнути ботулізму, та закликає утримуватися від вживання їжі, про якість якої споживачеві достеменно не відомо. До факторів ризику належить споживання в’яленої, солоної та консервованої риби, консервів або виробів з м’яса, якщо вони не проходили перед вживанням термічної обробки. Слід також уникати споживання продуктів у разі, якщо ви не впевнені у дотриманні умов їх зберігання та транспортування.

Довідково. Ботулізм — це харчова інтоксикація, зумовлена споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник розмножується в ана-еробному стані (без повітря) та за неправильних умов зберігання чи транспортування (консерви, в’ялена та солона риба, ковбаси, шинка).

Переглядів: 77
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua