РубрикиЗдоров’я

Коріандр, кінза, кішнець

Петрушка і селера ростуть майже на всіх городах. А ось близького родича селери — коріандра — господині знають переважно не по грядках, що під вікном, а по прилавках у магазинах і на ринку. Вирощують його тільки ті, хто на власному досвіді переконався, наскільки ця рослина корисна. А коріандр — таки справді прекрасний лікар. Він здатний запобігати багатьом хворобам і зміцнювати здоров’я.

Знають і цінують цю рослину споконвіку. Навіть із санскритських джерел відомо, з якою повагою люди ставилися до неї. І насіння коріандру потрапило практично в усі країни світу.

Передусім відзначали його ароматність і тому приправляли ним м’ясні та овочеві страви. Але були дуже здивовані, коли з цього насіння виростала трава з різким, дратівливим запахом. А потім настільки звикли до нього, що в багатьох місцевостях без коріандру не уявляють свій стіл ні влітку, ні взимку. У Грузії ця рослина називається кінза. Під такою назвою знаємо її й ми, хоча подекуди в Україні вона відома і як кішнець.

І якщо спочатку різкий запах листя коріандру відлякував людей, то поступово почала ширитися слава про надзвичайно корисні властивості рослини, зокрема вітамінні. У листі коріандру міститься багато аскорбінової кислоти (вітаміну С), каротину (провітаміну А), рутину.

Але повернімося до його плодів — дрібного кулястого насіння. У нього приємний солодкий запах, воно збуджує апетит і покращує травлення. А ще наділене чималими лікувально-профілактичними властивостями. Наприклад, лікує печінку і жовчний міхур, допомагає здолати метеоризм і навіть геморой. Коріандр — відхаркувальний засіб, має антибактеріальні властивості, може боротися навіть з дифтерійними бацилами.

Ліки з коріандру готують так. Чайну ложку подрібненого насіння настоюють у склянці води. До речі, вода може бути як гарячою, так і холодною. Відрізняється лише час, упродовж якого ліки доходять до потрібної кондиції. Настій на гарячій воді готовий до вживання вже через годину, на холодній — через 10 годин. Застосовують його чотири рази на день по столовій ложці, зовнішньо — для полоскання ротової порожнини та обробки ран для їх швидшого загоєння і в роті, і в шлунку. Ці ліки допомагають навіть породіллям, коли у них з’являються тріщини на сосках. Тільки в цьому випадку насіння коріандру нас-тоюють на олії.

Переглядів: 157
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua