РубрикиБез рубрики

Пріоритетне партнерство

Як уже повідомляли «ЧН», 25—26 червня голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі провів на Одещині.

У перший день візиту посол зустрічався з керівництвом області — головою ОДА Максимом Степановим та заступником голови облради Юрієм Дімчогло. Йшлося, передусім, про місцевий економічний розвиток та розвій підприємницької діяльності, про перебіг реформ і співпрацю у рамках програм підтримки України Євросоюзом.

Про результати зустрічі Максим Степанов та Хюґ Мінґареллі поділилися з журналістами.

 Максим Степанов задоволений станом взаємовідносин між Одеською областю та країнами Європейського Союзу:

— Можу констатувати, що наша співпраця розширюється. Ми бачимо постійне збільшення експорту до країн ЄС. За останні чотири місяці він становить близько 156 мільйонів доларів. Ми посідаємо перше місце у загальноукраїнському обсязі експорту до країн ЄС, тому це дуже цікаво. Ми маємо програми щодо підтримки малого та середнього бізнесу, і домовилися, що знайдемо механізми об’єднання тих програм, які є в рамках співпраці ЄС з Україною. Говорили і про освітні та негрантові проекти, про розвиток культури, фінансування програми культурних мостів, які є в ЄС, щоб максимально інтегруватися. Я дуже вдячний пану послу за ту підтримку, яку він надає особисто, і за ту, яку Україна отримує від Європейського Союзу загалом, на шляху реформ, що втілюються в нашій державі. Звісно, йшлося про наші національні реформи, про те, як вони відбуваються зокрема в Одеській області. Маю великі сподівання, що ми і надалі плідно співпрацюватимемо з Європейським Союзом.

Зі свого боку Хюґ Мінґареллі засвідчив солідарність з тим розвитком, який триває в Україні, й на Одещині зокрема:

— Європейський Союз докладає максимум зусиль для того, щоб сприяти реалізації полі-тичних та економічних реформ як загалом в Україні, так і в Одеській області. Ми мобілізуємо всі наші інструменти, щоб надавати максимальну підтримку в регіонах. Особливо це стосується підтримки верховенства права. Ми стараємося створювати сприятливі умови для розвитку малого та середнього бізнесу в регіоні. Всебічно підтримуємо процес децентралізації та об’єднання громад. Стараємося розширити та збільшити кількість освітніх програм та культурних проектів, програм з обміну досвідом, програм для студентів і науковців тощо. Я приділяю велику увагу втіленню культурних ініціатив у регіоні. Сподіваюся, що у тісній співпраці з медіа та місцевою владою зможемо розвинути та покращити якість життя населення Одещини.

Високий європейський гість зустрівся також з представниками громадянського суспільства та бізнесових кіл Одеси, від-відав регіональний офіс Консультативної місії Євросоюзу.

Наступного дня голова Представництва ЄС в Україні взяв участь у 30-у засіданні консультативної ради Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM). Серед учасників са-міту — заступник генерального директора з питань сусідства і переговорів з розширення ЄС Європейської комісії Мацєй Поповскі, посол ЄС в Республіці Молдова Петер Міхалко, високопоставлені представники міністерств закордонних справ і контролюючих відомств Молдови й України, МОМ, ОБСЄ та ПРООН.

Обговорювали на засіданні набутки у врегулюванні придністровського питання та реалізацію інтегрованого управління кордонами у боротьбі з транскордонною злочинністю в нашому регіоні. Рада привітала партнерські служби з прийняттям нової угоди про спільний контроль осіб, транспортних засобів, товарів та предметів у спільних прикордонних пунктах через молдовсько-український державний кордон, а також закликала партнерські служби користуватися всіма перевагами підтримки EUBAM у процесі реалізації цієї угоди.

Хюґ Мінґареллі закликав усі сторони якомога швидше впровадити спільне управління кордоном у пунктах пропуску «Кучурган-Первомайськ» та «Рені-Джурджулешт», де Європейський Союз підтримує проект з розвитку інфраструктури (бюджет — 5 мільйонів євро).

Сергій Саєнко, заступник ди-ректора департаменту ЄС і НАТО Міністерства закордонних справ України, в свою чергу, підкреслив:

— Ми високо цінуємо зусилля EUBAM, спрямовані на надання підтримки відомствам України і Молдови в питаннях ефективного управління кордонами. Ми вітаємо початок реалізації проекту, що фінансується ЄС, спрямованого на модернізацію інфраструктури пунктів «Кучурган—Первомайськ» та «Рені—Джурджулешт», на створення контактного пункту «Паланка» і впровадження автоматизованого обміну інформацією між контролюючими органами, представленими на кордоні двох держав. Це важливе спільне досягнення.

А ще пан Саєнко подякував EUBAM за сприяння правоохоронним зусиллям України та Молдови в нещодавно розпочатій спільній операції з охорони кордону «Янус», спрямованій на протидію незаконному обігу тютюнової продукції.

Голова місії EUBAM Славомір Піхор додав:

— Перші шість місяців реалізації нового мандата Місії означені помітними успіхами. Введення в дію нової угоди про спільний контроль — найзначущіше досягнення, яке послужить міцною основою для нашої подальшої діяльності в сфері інтегрованого управління кордонами. Сподіваємося, і прості люди, і представники бізнесу невдовзі відчують якісні зміни на цій ділянці кордону.

Володимир ГЕНИК.

Довідково. Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) почала свою роботу 2005 року. Правовою основою EUBAM є Меморандум про взаєморозуміння, підписаний 7 жовтня 2005-го Європейською комісією та урядами Республі-ки Молдова й України.

EUBAM сприяє нормам і процедурам прикордонного контролю та митної справи, які відповідають стандартам ЄС і задовольняють потреби її двох країн-партнерів, допомагає урядам Молдови та України ефективніше боротися з транскордонною злочинністю.

Довжина молдовсько-українського державного кордону становить 1222 км, з яких 955 км — «зелений» (сухопутний) кордон і 267 км — «блакитний» (річковий) кордон.

Штаб-квартира EUBAM знаходиться в Одесі. Місія має представництва у Кишиневі та Одесі, а також шість польових офісів, розташованих по всій зоні відповідальності: три з молдавського боку спільного кордону і три — з україн-ського.

На молдовсько-українському кордоні функціонує 67 офіційних пунктів перетину, серед яких є міжнародні, міждержавні та місцеві, 25 з них розташовані на центральному (Придністровському) сегменті. Довжина адміністративної лінії розмежування між двома берегами Дністра становить 411 км. На ній розташовано 9 митних постів, де представники митної службі Республіки Молдова проводять митний контроль за підтримки представників МВС. Там же діє 6 підрозділів Бюро з міграції та біженців, де іноземці можуть добровільно зареєструватися або знятися з реєстрації.

Переглядів: 146
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua