РубрикиБез рубрики

Твердість Константинополя

Відомий український релігієзнавець Олександр Саган у коментарі «Релігійній правді» дав оцінку доволі різкій заяві Вселенського патріарха Варфоломія стосовно того, що «Константинополь ніколи не визнавав церковної влади Москви над Україною».

«Це знакова заява. Вселенський патріархат вчергове підтвердив своє бачення ситуації в Україні, що склалася відносно розвитку тут православ’я. Він підтвердив, що має право вирішувати це питання. І буде його вирішувати. Момент вони оберуть самі. Їх не можна ані зупинити, ані підштовхнути, — висловив думку Олександр Саган. — Це знаково навіть тому, що заява була зроблена відразу після поїздки єрархів УПЦ МП за кошти Вадима Новинського до Вселенського патріарха. Це сигнал, куди рухається ситуація і як у Константинополі її взагалі розцінюють».

За словами релігієзнавця, зараз триває робочий процес і не виключено, що на найближчому засіданні синоду Вселенського патріархату 10—12 липня «українське питання» буде поставлене на голосування.

Втім, Олександр Саган вважає, що Москва робить не менш різкі заяви: «Заява митрополита РПЦ Іларіона (Алфєєва) про можливе кровопролиття у зв’язку із отриманням томоса — це теж дуже жорстка відповідь на всі прагнення Вселенського патріархату створити в Україні єдину помісну церкву. Вона показує, наскільки далеко готовий піти Московський патріархат у відстоюванні своїх інтересів в Україні. Але Москва вже зрозуміла, що цей процес зупинити не можна, і переробляє сценарій: нині в хід пішла дискредитація ідеї автокефалії Української православної церкви».

Як повідомляє Релігійно-інформаційна служба України, 1 липня Вселенський патріарх Варфоломій під час поминального богослужіння з нагоди 40-го дня від упокоєння митрополита Перги Євангела заявив, що Константинополь ніколи не видавав дозволи передавати території України будь-кому, крім права хіротонії Київського митрополита в Москві на умовах його обрання соборно в Києві на місцевому соборі і при безумовній згадці Вселенського патріарха.

Переглядів: 154
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua