РубрикиБез рубрики

Готовність до дискримінації

Дві третини — 66% — жителів південного регіону, до якого входить й Одеська область, визнають наявність проблеми дискримінації в українському суспільстві. Про це свідчать результати дослідження «Що українці знають та думають про права людини».

При цьому 38% жителів пів-дня зазначають, що особисто стикалися з проявами дискримінації. Цей показник є середнім серед регіонів. Так, загалом по Україні з дискримінацією стикалися 40% громадян. Найвищий цей показник у Центральному регіоні — 51%, найнижчий у Східному — 31%.

«Дискримінація — розповсюджене порушення прав людини. Щодня ця проблема зачіпає мільйони громадян, але часто залишається непоміченою, — каже голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик. — Насправді ж дискримінація стається кожного разу, коли в однаковій ситуації через стереотипи чи певну ознаку до одних людей ставляться гірше, ніж до інших. Це, наприклад, ситуації, коли людину у праце-здатному віці не беруть на роботу, бо «занадто стара», або коли відмовляють у медичному обслуговуванні через не ту «прописку», чи коли людину з інва-лідністю не пускають до ресторану».

Серед ознак, за якими, на думку жителів Одещини та всієї південної України, найчастіше відбувається дискримінація — вік (44%), інвалідність (39%), сексуальна орієнтація (33%), політичні погляди (27%) та стан здоров’я (26%).

«Дослідження виявило певні особливості у регіональному розрізі щодо оцінки проблеми дискримінації в українському суспільстві. Зокрема, південь посідає перше місце за вісьмома ознаками із 13 запропонованих. Серед них — дискримінація за інвалідністю, сексуальною орієнтацією, станом здоров’я, етнічним походженням, релігійними поглядами, місцем проживання, сімейним станом та громадянством», — зауважила Світлана Колишко, керівниця групи з прав людини, координаторка проекту Програми розвитку ООН в Україні.

Жителі півдня, згідно з опитуванням, найбільше серед усіх регіонів країни поділяють думку щодо можливості обмежувати права певних категорій людей, тобто відкрито готові до дискримінації. Найрадикальніше, порівняно з іншими областями, тут готові обмежувати права наркозалежних (81%), колишніх засуджених (73%), ЛГБТ-спільноти (71%). Для порівняння: в середньому по Україні лише 46% опитаних підтримали певне обмеження прав ЛГБТ.

«Загалом в оцінках можливості обмеження прав певних груп населення Донбас, західний та східний регіони виступили, скоріше, проти обмеження таких прав, тоді як південний та центральний регіони виявилися більш радикальними», — додала Тетяна Печончик.

Втім, попри низький рівень розуміння питання толерантності та відверту дискримінацію певних груп населення, варто зазначити, що 77% жителів Одещини та всього південного ре-гіону вважають толерантність важливою чи навіть однією з головних цінностей для прав людини.

Дослідження «Що українці знають та думають про права людини», проведене Фондом «Демо-кратичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва і фірмою «Юкрейніан соці-олоджі сервіс» на замовлення Програми розвитку ООН в Україні та у співпраці із ГО «Центр інформації про права людини» й Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Опитано 2004 респонденти віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Переглядів: 100
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua