РубрикиБез рубрики

Уберегтися від кишкових інфекцій

З настанням літньої спеки на Одещині щотижня збільшується захворюваність на гострі кишкові інфекції, особливо серед дітей, зазначила на брифін-гу головний позаштатний епідеміолог обласного департаменту охорони здоров’я Людмила Красницька.

Підйом рівня зараження кишковими паличками, уточнила вона, розпочався ще у травні. Були спалахи сальмонельозу в Біляївському районі та в Одесі: через шаурму, приготовлену з грубим порушенням санітарних норм і правил, десятки людей опинилися на лікарняних ліжках. З початку червня лікарі фіксують значний приріст захворюваності. Скажімо, за останній тиждень кількість заражень гострими кишковими інфекціями збільшилася на 15% — із 276 до 316 випадків. Загалом із січня по червень зареєстровано 5394 випадки захворюваності, причому 62% потерпілих — неповнолітні (47% — діти до п’яти років).

Найперша причина біди — відсутність у дітей елементарних навичок гігієни. Батьки, на жаль, не вчать їх мити руки перед їдою і після вбиральні, а часто й самі нехтують цим. Нерідко доводиться бачити, як дорослі на вулиці дають дітям чи самі їдять немиті овочі, фрукти, в одному пакеті з немитою садовиною-городиною несуть незагорнутий хліб.

Ще більша біда, коли на пляжі люди їдять те, що зранку принесли з дому. Є правило: на пляж брати лише питну воду!

Значно легше запобігти за-хворюванню, аніж його довго й затратно лікувати. До того ж часто недуга набуває гостро перебігу, виникають ускладнення, особливо якщо хворий несвоєчасно звертається до лікаря, вдається до самолікування. Це небезпечно як для нього, так і для тих, хто його оточує. Саме через таку легковажність госпіталізуються цілі родини.

Тож якщо навіть хвороба починається легко, наголосила Людмила Красницька, необхідно звертатися до лікаря. Тільки він може передбачити весь перебіг недуги і в разі потреби своєчасно допомогти, призначивши відповідне лікування.

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 90
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua