РубрикиБез рубрики

Зміни, мов паростки крізь асфальт...

Цими днями в Одесі відбулася конференція проекту «Спроможності chellenge», яку організувала команда платформи «Київський діалог», що об’єднує Київ, Берлін та близько 40 міст-партнерів із 11 областей України.

«Спроможності chellenge» — це програма, мета якої — інкубації, створення або ж істотне посилення громадських проектів у містах та селах.

В одеському ХАБі зібралися громадські діячі з різних куточків області, щоб представити власні задуми та ініціативи.

Координатор програми на Одещині Олександр Славський розповів, що вже проведено три навчальні блоки у різних районах, під час яких учасники створювали власні проекти, спрямовані на позитивні зміни у своєму місті чи селі.

— У багатьох уже були готові ідеї, їм лише довелося допомогти ці задуми перетворити в проекти. Всього взяли участь 60 громадських діячів з різних куточків області. 12 із них привезли свої напрацювання до Одеси, щоб представити спільноті.

У чому ж складність розвитку різних територій нашої області? Чому всі можливості перетягує на себе Одеса? Чому зміни відбуваються переважно в обласному центрі?

Сергій Колебошин, заступник голови облдержадміністрації, розповідає:

— Одеська область — витягнута вздовж морського узбережжя на 600 кілометрів. Південь, Беcсарабія, дуже від-різняється від північних районів. Важлива специфіка області — її національний склад. З минулого залишилося чимало совкового мислення, пасивності, очікування, що хтось прийде і щось змінить. Звичайно, є у нас і свідомі громади. Реформи реально відбуваються там, де люди беруть на себе відповідальність.

Мозаїчні панно для прикраси рідного міста та вільний університет просто неба у Білгороді-Дністровському, кінотеатр під відкритим небом у Курортному, «Екологія руками дітей» в Ізмаїлі, «Сучасний код міста» для Рені, навчально-інформа-ційний центр в етнографічній садибі «У Меланії» в Татарбунарах, вільний читацький простір у Савранській бібліотеці, створення буклету та відеоролика про унікальну народну традицію «Осичківський дідок»… Це лишень деякі з проектів, представлених на конференції. Їх цінність у тому, що вони створені звичайними людьми, які прагнуть змін, і створені самостійно, хоча й за підтримки досвідчених менторів.

Хто перетворить ваше місто чи село у місце, комфортне та безпечне для проживання усіх мешканців? Хто має бути рушієм змін у суспільстві? Варто, нарешті, збагнути, що ніхто, крім нас, цього не зробить. І час братися до роботи.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 152
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua