РубрикиБез рубрики

Час просторового планування

В Одесі впродовж двох днів працювала перша національна літня школа «Просторове планування як інструмент розвитку територій», організатором якої виступили фахівці Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Всеукраїнський захід, у якому взяли участь понад 150 представників із 20 областей, був присвячений питанням планування розвитку територій і містобудування, земельним питанням та стратегічному плануванню. Серед слухачів — землевпорядники, архітектори, голови об’єднаних територіальних громад, незалежні експерти.

РубрикиБез рубрики

Зміни, мов паростки крізь асфальт...

Цими днями в Одесі відбулася конференція проекту «Спроможності chellenge», яку організувала команда платформи «Київський діалог», що об’єднує Київ, Берлін та близько 40 міст-партнерів із 11 областей України.

«Спроможності chellenge» — це програма, мета якої — інкубації, створення або ж істотне посилення громадських проектів у містах та селах.

РубрикиБез рубрики

Пріоритетне партнерство

У понеділок-вівторок з робочим візитом на Одещині перебував посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

Під час перемовин пана посла з представниками обласної влади йшлося, зокрема, про розвиток підприємницької діяльності, прогрес реформ та співпрацю в рамках програм підтримки ЄС Україні.

РубрикиДержава

Головний оберіг державності і демократії

Дорогі земляки! Щиро вітаю вас із визначним національним святом — Днем Конституції України!

Нехай демократичні засади, що закріплені в Конституції, стануть реаліями нашого буття, а дух законності дійде до серця кожного громадянина нашої держави. Конституція України захищає абсолютні цінності людини — її життя, здоров’я, честь, гідність і безпеку. Завдяки Основному Закону у нас є можливість створити розвинуте громадянське суспільство.

РубрикиБез рубрики

Куяльницький лиман — то унікальна скарбниця

Законопроект «Про оголошення природних територій Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення» вже зареєстровано у Верховній Раді України.

«Нарешті, наша ініціатива щодо присвоєння Куяльнику статусу курорту державного значення — у Верховній Раді! Це важливо. Адже Куяльницький лиман — то унікальна скарбниця. За своїми властивостями він не поступається ізраїльському Мертвому морю. Дякую народним депутатам, що почули! Далі зробимо все, аби довести цю справу до кінця», — підкреслив на своїй сторінці у Facebook голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов.

РубрикиБез рубрики

В гостях у Чорної Діви

Із дорожнього щоденника

«Для кого працює безвізовий режим?» — «Для нас!»

«Коли ж ми вирушимо підкоряти Європу?» — «Вже зараз!»

«Як ми це зробимо, не маючи достатньо коштів?» — «Крок за кроком!»

Відповівши на ці три важливі питання, три подруги, фотограф Галина Юдіна, художниця з костюмів Олена Калмикова й авторка цих рядків, у травні самостійно, не користуючись послугами туристичних фірм, вирушили у подорож з новими біометричними паспортами і побували у чотирьох країнах: Італії, Іспанії, Португалії та Польщі.

РубрикиЗдоров’я

Трава з лимонним ароматом

Меліса — одна з найвідоміших пряно-ароматичних і лікарських рослин. Вона містить ефірні олії, має тонкий освіжаючий смак і лимонний запах.

Тож якщо на вашій грядці росте меліса, саме час заготувати її про запас. Траву збирають на початку цвітіння, зрізуючи верхню частину рослини разом з листям. Залишають не менше 10 см стебла. Меліса допускає помірне обрізання молодих пагонів, продовжуючи після цього рости і цвісти. Заготовляють її після обі-ду, в суху, сонячну погоду. Су-шити можна на відкритому по-вітрі, в приміщеннях з постійним припливом повітря, розкладати на підлозі або розвішувати пучками, але обов’язково берегти від потрапляння прямих сонячних променів та високої температури, щоб не випарувалися ефірні олії, бо вони рідкої консистенції і за підігрівання легко випаровуються.

РубрикиРакурс

Албанська квітка у бессарабському вінку

Коли планував поїздку на Дунай, то не збирався обмежуватись вивченням лише українських поселень. Знав, що і до росіян-старообрядців варто завітати, і до болгар, і до молдован, і до гагаузів... І вже точно був переконаний, що не омину албанського села Каракурт. На жаль, не все вдалося побачити, але «зажинок» зроблено непоганий. Головне, що з’явилися друзі-албанці!

Про цю балканську державу ми, на жаль, мало що знаємо. Мальовнича гірська країна на березі Середземного моря... Але навіть якщо розглядати Албанію лише з точки зору туризму і літнього відпочинку, то про сусідню Чорногорію українцям відомо набагато більше. А з точки зору історії?

РубрикиБез рубрики

Просто і надійно

Плями від алкогольних напоїв та пива виводять розчином прального порошку. Зволожте порошок, змочіть у ньому ганчірку, протріть пляму, змийте розчин теплою водою з отцом (1 чайна ложка оцту на 1 л води).

 • Солом’яні килимки треба спочатку витрусити, а потім змочити у теплій солоній воді (1 ст. ложка солі на 1 л води).
 • Плями від кави, чаю на килимі можна видалити розчином гліцерину у воді (1 ст. ложка гліцерину на 1 л води).
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 21 грн.
 • на 3 місяці — 63 грн.
 • на 6 місяців — 126 грн.
 • на 12 місяців — 252 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 15 грн.
 • на 3 місяці — 45 грн.
 • на 6 місяців — 90 грн.
 • на 12 місяців — 180 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua