РубрикиБез рубрики

На диво-завод — диво-тролейбусом

Як ми вже повідомляли, Європейський тиждень сталої енергії проходив цьогоріч у Чернівцях. Сьогоднішня наша розповідь про відвідини учасниками форуму сучасного підприємства — ПрАТ «Гравітон».

Від Чернівецької міської ради на завод «Гравітон» журналістів везуть у новенькому зручному тролейбусі. Начальство та високі гості їдуть разом з нами — жодних ескортів з авто преміум-класу, супроводу поліції чи перекриття вулиць регулювальниками. Серед пасажирів тролейбуса — Олексій Каспрук, міський голова Чернівців; Пітер Вагнер, голова Групи підтримки України (Європейська Комісія); Йоганнес Баур, керівник відділу програм зовнішньої допомоги «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура, навколишнє середовище та клімат» (Представництво ЄС в Україні); Василь Полуйко, заступник міністра екології та природних ресурсів, Дмитро Петрунін, генеральний директор директорату енергоефективності Міні-стерства регіонального розвитку, будівництва, житлово-комунального господарства, а також міські голови, які того дня стали підписантами «Угоди мерів».

РубрикиБез рубрики

Нашому роду нема переводу!

Попри всі нинішні негаразди, багато сімей на Одещині знаходять у собі сили, можливості й віру в майбутнє, щоб стати багатодітними.

Це якнайкраще підтвердила урочиста церемонія, що відбулася 19 червня у Золотій залі Літературного музею. вручення 55 нашим краянкам, які народили й виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, почесних знаків «Мати-героїня».

РубрикиБез рубрики

Єреміївські етюди

Команда, якій висоти до снаги

Дорогою, яка лежала через майбутнє село, їхали чумаки. Стояла спека, і їх діймала спрага, а запаси води закінчилися. І тут стрівся юнак, до якого вони й звернулися: «А чи нема поблизу джерела?». «Є, — відповів. — Пройдіть кроків сорок — і за пагорбом побачите джерело. А куди мандруєте, люди добрі?» — у свою чергу поцікавився він. «До Одеси. Сподіваємося дістатися міста до заходу сонця. Дякуємо тобі, хлопче. Назви своє ім’я — добрим словом згадуватимемо тебе». «Зовуть мене Єремієм», — сказав та й рушив своєю дорогою.

Чумаки, діставшись джерела і втамувавши спрагу, довго прицмокували: «Оце так вода! Смачна, прохолодна, просто цілюща!». І вирішили повернутися до цієї благодатної місцини, щоб тут зажити. Звести оселі, виховувати дітей, вирощувати хліб…

Так розповідає про виникнення села Єреміївка, що у Роз-дільнянському районі, легенда.

В «Історії міст і сіл Української РСР» вказано, що село постало в 1825 році. А от краєзнавець з Роздільної Володимир Буковський певен, що перші поселення тут з’явилися раніше — у кінці ХVІІІ століття. Першими жителями були переселенці з низки губерній України та Росії. Ще один потік переселенців йшов із Німеччини — батьківщини імператриці Катерини ІІ. Після Другої світової не зі своєї волі сюди потрапили депортовані жителі із Західної України.

РубрикиПам’ять

Іван Драч — це наше українське «я»

19 червня на 82-у році відійшов у засвіти Іван Драч — український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, перший голова Народного руху України, Герой України.

За заповітом, поховають Івана Федоровича у рідному селі Теліжинці на Київщині, поруч із могилою сина Максима, який передчасно пішов із життя.

РубрикиБез рубрики

Якщо не схибити з курсу...

При Одеській обласній державній адміністрації планують відкрити Центр підтримки експорту. Мета проекту — надавати консультації та на практиці допомагати бізнесу експортувати свої товари. Про це стало відомо під час відкритої дискусії «Стан та перспективи реалізації національних реформ в Одеській області».

«Завдяки жорсткій і наполегливій позиції Президента в останні роки українська економіка демонструє стабільне зростання. Країна стала привабливою для інвесторів. Найважливіше значення масштабних та системних реформ — це те, як вони відчуваються людьми в регіонах, кожним з нас. Минулого року, наприклад, наша область стала лідером країни за темпами зростання промисловості. Будуються нові заводи, запускаються зернові термінали, створюються комфортні умови для ведення бізнесу, які формують розумну економіку нашого регіону», — зазначив, відкриваючи форум, голова ОДА Максим Степанов.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua