РубрикиБез рубрики

Звільнити негайно і беззастережно!

У четвер, якраз у той день, коли в Росії розпочався Чемпіонат світу з футболу (церемонію відкриття якого бойкотувала тотальна більшість урядів розвинутих держав), Європейський парламент ухвалив резолюцію з вимогою до влади РФ негайно та беззастережно звільнити Олега Сенцова і всіх інших незаконно затриманих у Росії та в Криму громадян України.

У резолюції Європарламент суворо засуджує вирок проти Олега Сенцова, винесений судом у Ростові-на-Дону у 2015 році.

РубрикиОсвіта

Не всі переступили через поріг

4 червня відбулося перше засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порога «склав/не склав».

Члени експертної комісії після обговорення ухвалили рішення встановити пороговий бал з української мови і літератури, що відповідає 23 тестовим балам, з математики — 10, з біології — 22, з англійської, німецької, французької, іспан-ської мов — 19.

РубрикиБез рубрики

Розвій освітнього простору

У вівторок у селищі Авангард, що в Овідіопольському районі, на місці майбутнього будівництва загальноосвіт-ньої школи заклали капсулу з посланням для нащадків.

Як повідомив заступник голови облдержадміністрації Сергій Колебошин, розпочати зведення нового освітнього закладу планують цього року. Наразі ж завершується розробка проект-но-кошторисної документації, після чого її передадуть на експертизу. А поки фахівці працюють над паперами, місцеві мешканці підготували побажання-настанови до тих, хто навчатиметься у школі в майбутньому. Це послання, до речі, підписав і Президент України Петро Порошенко, коли 1 червня відвідував селище.

РубрикиБез рубрики

Найгарячіша хліборобська пора

У семи південних районах Одещини хлібороби розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур, яких посіяно на площі понад мільйон гектарів.

Під час виїзної апаратної наради обл-держадміністрації, яка 14 червня відбулася в Сараті, перший заступник голови ОДА Олександр Терещук наголосив, що особливу увагу на жнивах необхідно приділяти пожежній безпеці та охороні праці.

РубрикиБез рубрики

Кавово-олійно-порошковий цех

Оливкова олія, моторне мастило, кава та пральний порошок — на такому асортименті спеціалізувався масштабний підпільний цех, викритий і ліквідований цього тижня в Одесі.

До спецоперації з припинення незаконної діяльності були залучені співробітники Одеської місцевої прокуратури №3 та управління захисту економіки органів поліції в Одеській області та слідчі Шевченківського відділу поліції.

РубрикиКультура

Парад юних віртуозів

14 червня у великій залі Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової стартував перший Всеукраїнський конкурс молодих скрипалів ім. Давида Ойстраха.

У творчому змаганні, до організації якого долучилися Міністерство культури, ОНМА ім. А.В. Нежданової, профільні управління обласної та міської влади, благодійний фонд ім. Еміля Гілельса, міряються своєю майстерністю 66 юних віртуозів з Одеси, Києва, Чернівців і Торецька. Журі очолює відома скрипалька, солістка Національної філармонії України, в.о. професора Національної музичної академії ім. П.І. Чай-ковського, заслужена артистка України, лауреат міжнародних конкурсів Ольга Рівняк.

РубрикиБез рубрики

Енергоефективність — більше ніж економія

Уже ввосьме Україна долучилася до ініціативи проведення Європейського тижня сталої енергії, який, як уже повідомляли «ЧН» (див газету за 7 червня), цьогоріч тривав із 3 по 9 червня. Ця масштабна подія сприяє поширенню найкращих практик та об’єднує зусилля задля досягнення цілей ЄС з подолання наслідків зміни клімату, підвищення енергоефективності та енергобезпеки, а також сталого розвитку громад.

У попередні роки представницький форум приймали Київ, Житомир, Вінниця, Луцьк, Славутич. Нинішня адреса — Чернівці.

РубрикиБез рубрики

Ілюзії придністровського врегулювання

Щороку 19 червня у Придністров’ї проводяться жалобні заходи, приурочені пам’яті та скорботі за загиблими у Бендерах.

Бендери — єдиний населений пункт невизнаної Придністровської Молдавської республіки, розташований на правому березі Дністра. 26 років тому бої за нього стали кульмінацією збройного протистояння армії та органів правопорядку Молдови і придністровських сепаратистів, підтримуваних російською 14-ю армією.

РубрикиРакурс

Синдром росомахи

Продовження. Початок у номері за 14 червня.

Тому Петро Олексійович і вирішив — усе чужими руками. Через запрошення чужинців вирішувалося іще одна, дуже важлива проблема. Близьке оточення мало а) відчути крижану небезпеку і б) абсолютну залежність від сюзерена. Це був дуже вдалий хід Президента із мінімізації впливу своєї команди.

Скоро стало очевидним, що запрошення реформаторів нікому і нічим не загрожує. Бутафорія. Їм немов пропонували переплисти океан із зв’язаними руками. Тож хтось, як Шеремета, Мусій чи Абромавічюс, хряснули дверима одразу. Інші, як Квіташвілі, проявили обачну гнучкість і згодом пішли тихо-мирно. Пощезла із обрію й президентська улюблениця пані Яресько, наслідки фінансової політики якої, стверджують аналітики, вилазитимуть нам боком десятки років.

РубрикиБез рубрики

Пам’ять світу — Чорнобиль

Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС, включена до Міжнародного реєстру програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу».

Державна архівна служба України у 2016 році за допомогою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО подала заявку на включення української номінації, пов’язаної з аварією на Чорнобильській АЕС, до документальної спадщини світу. Окрім вітчизняних профільних інституцій, заявку підтримали також архівісти Білорусі, Латвії та Польщі, розповіла голова Держархіву України Тетяна Баранова.

РубрикиБез рубрики

Нових висот, арцизькі «соколята»!

Команда Арцизького району — рій «Соколи» (м. Арциз, загальноосвітня школа №5) — перемогла у фіналі обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Джура».

Юнаки та юнки продемонстрували глибокі знання з історії України, блискучі навички з тактичної медицини, чудову фізичну підготовку, влучну стрільбу з пневматичної зброї та вдале подолання смуги перешкод.

РубрикиБез рубрики

Шляхетна лінія Лариси Дем’янишиної

Того вечора в Українському клубі Одеси говорили про творчість прекрасної художниці Лариси Дем’янишиної.

Хоч насправді то був яскравий сонячний день, насичений так само яскравими літературними подіями Всеукраїнської виставки-форуму «Україн-ська книжка на Одещині». Але цілком природною в рамках форуму стала презентація альбому знаної художниці. Мисткині, чия творчість органічно переплетена з літературою. І, мабуть, лише вона сама знає, скільки то одеських авторів, котрі працюють у царині української літератури, завдячують їй оформленням своїх творів. Це, направду, бібліотечка, яка — кількісно — знайдеться далеко не в кожному помешканні сучасного українця, бо ж дійшла Вітчизна вже до краю: люди нині книжок майже не купують і не читають — їм, виявляється, достатньо всіляких «кварталів» та «вечірніх» столиць, які так само далекі від українського мистецтва та літератури, від усього національного, як модні нині комікси — від справжніх мистецьких творінь.

РубрикиБез рубрики

Почати із себе

Європарламент відмовився від пластикових пляшок

У Європарламенті вирішили не замовляти в офіси воду в пластиковій тарі — таким є внесок ЄП у боротьбу із забрудненням довкілля пластиковими відходами, повідомила «Німецька хвиля».

За інформацією адміністрації ЄП, минулого року в трьох офісах — у Брюсселі, Страсбурзі та Люксембурзі — на засіданнях парламенту та комітетів або на інших офіційних засіданнях було використано близько мільйона пляшок з водою. Витрати на це оцінюються в 1,8 мільйона євро. Також існують одноразові пластикові пляшки, які продаються членам парламенту, співробітникам та відвідувачам у різних кафе та ресторанах. У майбутньому в приміщеннях парламенту будуть встановлені питні фонтанчики. Одноразові пластикові стаканчики мають бути замінені тарою багаторазового використання. «Мета — повністю припинити використання одноразових пляшок та контейнерів у парламенті», — пояснила одна із 14 віце-президентів парламенту, представниця фінської Партії зелених Хейді Хаутала.

РубрикиБез рубрики

Хто вбив чорного дельфіна?

На півдні Таїланду помер чорний дельфін, який проковтнув 80 пластикових пакетів, пише The Independent з посиланням на місцеву владу.

Пакети та інше пластикове сміття загальною вагою вісім кілограмів застрягли в шлунку та горлі тварини, не дозволяючи їй ковтати й перетравлювати їжу. Як зазначив біолог-океано-граф Тон Тамронгнавасават, через пластикові відходи щорічно у Таїланді гинуть понад 300 морських мешканців, включа-ючи дельфінів, китів і черепах.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua