РубрикиБез рубрики

Справа про «Краян»

«30 травня прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ухвалили рішення про достатність зібраних доказів для складання обвинувального акта у кримінальному провадженні за підозрою Одеського міського голови, службовців Одеської міської ради та інших осіб у заволодінні коштами міського бюджету в особливо великих розмірах внаслідок придбання за завідомо завищеною ціною приміщень колишнього заводу «Краян» у місті Одесі», повідомила прес-служба відомства.

Далі у повідомленні йдеться:

«У ході слідства встановлено, що ціна будівель, яка була вказана у звіті про оцінку, замовленому керівником ТОВ «Девелопмент Еліт» як продавцем, методика проведення оцінки була поставлена під сумнів одним із департаментів Одеської міської ради, у зв’язку з чим проект рішення про придбання приміщення за ціною 185 млн грн було завізовано «із зауваженнями», які викладені окремим документом.

Слід зауважити, що вказану будівлю менш ніж за два місяці до прийняття рішення Одеською міською радою про купівлю за 185 млн грн було придбано іншою фірмою лише за 4 млн грн та внесено до статутного капіталу ТОВ «Девелопмент Еліт».

Проте, незважаючи на це, не маючи економічного обґрунтування необхідності прийняття проекту рішення, як того вимагає Регламент Одеської міської ради, та бажаючи досягти спільного злочинного результату у вигляді схвалення депутатами проекту рішення, Одеський міський голова, його заступник на погоджувальній раді та на позачерговій сесії міської ради повідомили депутатам завідомо неправдиву інформацію про прийняття за результатами майбутнього голосування рішення лише на надання згоди на купівлю приміщення, а не про його купівлю за конкретною ціною, про готовність приміщення до використання та наявність у ньому ремонту зразка «економ», про створення саме у запропонованому до продажу приміщенні центру надання соціальних послуг у форматі «Прозорий офіс» відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.08.2016 №578-р, і, відповідно, співфінансування витрат на його ремонт та облаштування за рахунок коштів державного й місцевого бюджетів.

Обґрунтування необхідності прийняття рішення про придбання приміщення також стосувалося начебто і реалізації проекту «Європейська мерія», якого насправді не існувало.

У підсумку приміщення таки було придбано саме за 185 млн грн (за вдвічі вищою ціною, встановленою в ході розслідування), проте предмет злочину — кошти в сумі 185 млн грн — були вчасно арештовані судом за клопотаннями антикорупційних органів.

За дорученням прокурора детективами Національного антикорупційного бюро України 31.05.2018 вісьмом підозрюваним та їхнім захисникам відкрито матеріали досудового розслідування для ознайомлення.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду».

Нагадаємо, 14 лютого в аеропорту «Бориспіль» співробітники Державної прикордонної служби затримали і передали детективам Національного антикорупційного бюро мера Одеси Геннадія Труханова та його першого заступника Павла Вугельмана, які повернулися в Україну з Польщі та Ізраїлю відповідно, після того як напередодні НАБУ оголосило їм та ще кільком особам про підозру у цій справі. САП наполягала на арешті мера з альтернативою внесення 50 млн грн застави, але 15 лютого Солом’янський суд Києва відпустив Геннадія Труханова на поруки народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Дмитра Голубова, а Павла Вугельмана, за якого САП вимагала 30 млн грн застави, — нардепів Олександра Пресмана з групи «Відродження» та Юрія Мірошниченка з фракції «Опозиційний блок».

Переглядів: 155
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua