РубрикиБез рубрики

Шляхетна місія культури

«Одесо, я за вами скучив, — так розпочав свою офіційну промову в Одеському театрі опери та балету на відкритті ІV міжнародного фестивалю «Odessa Classics» Президент України Петро Порошенко.

— Високе виконавське мистецтво, майстерність, розвиток творчих традицій, популяризація кращих надбань класичної та сучасної музики, пошуки нових форм — це те, що найкраще характеризує «Odessa Classics». Четвертий рік поспіль стараннями ентузіастів, геніальних митців відбувається цей фестиваль, і дедалі більше й більше людей долучається до нього, — зазначив глава держави, нагадавши, що саме в Одесі починали свою творчість багато всесвітньо відомих музикантів, зокрема Святослав Ріхтер і Давид Ойстрах.

«Кажуть: якщо ти «пройшов» Одесу — ти «про-йдеш» скрізь. Я впевнений, що такий вимогливий, вишуканий, витончений, інтелігентний глядач, слухач може бути лише в Одесі», — наголосив він.

Президент розповів, що останнім часом в Україні відбулося чимало масштабних подій — і фінал Ліги чемпіонів з футболу, і великий інвестиційний форум, який зібрав найбільші світові компанії, готові інвестувати в економіку нашої країни, бо повірили в неї.

«Але все це марно — і футбол, і гроші, й економіка, якщо немає культури», — переконаний глава держави.

Відкриття «Odessa Classics» відбувалося у Міжнародний день захисту дітей й однією із подій фестивалю стало проведення творчого конкурсу серед учнів музичних шкіл пам’яті відомої професорки Серафими Могилевської.

«Я бажаю успіху всім дітям, бо це майбутнє України», — привітав юних співвітчизників Петро Порошенко.

Як яскравий приклад Президент згадав україн-ського оперного співака Василя Сліпака, який хотів присвятити своє життя класичній музиці й досяг успіху на європейських сценах, але у найважчу годину пішов боронити Україну і загинув від руки ворожого снайпера. Він висловив побажання організаторам фестивалю, щоб один із заходів «Odessa Classics» був присвячений Василеві Сліпаку.

Петро Порошенко подякував усім, хто долучився до організації авторитетного музичного дійства й особливо його ініціаторові Олексію Ботвинову. «Переконаний, що фестиваль і надалі виконуватиме дуже шляхетну місію і сприятиме міжнаціональному культурному взаємозбагаченню, — сказав глава держави, побажавши: «Нехай музика долає кордони й наповнює наші серця любов’ю, красою, гармонією та добром!»

Після візиту Петро Порошенко залишився у залі, щоб послухати концерт всесвітньо відомих музикантів.

Скрипаль Максим Венгеров — двічі лауреат «Греммі», посол миру ЮНІСЕФ, та Поліна Осетинська — одна з найвишуканіших і найпроникливіших сучасних піаністок. На сцені Одеського оперного їх об’єднувало не лише те, що вони — колишні діти-вундеркінди, артисти одного покоління. Їхні виступи демонстрували той високий ступінь взаєморозуміння і ту рідкісну гармонію, коли дві зірки однієї величини сяють разом. У виконанні чудових музикантів лунали твори Й. Брамса, К. Сен-Санса, М. Равеля та О. Мессіана, що викликали захоплення і бурхливі овації публіки. Максим і Поліна тричі виходили на «біс», і весь зал стоячи вітав геніальних митців.

Шкода лишень, що під час концерту в присутності Президента України та міністра культури України не прозвучало жодного твору українських авторів. Важко уявити подію такого рівня у будь-якій європейській країні, де проігнорували б вітчизняну класику. А девіз «Odessa Classics» звучить так: «Європейський фестиваль для європейського міста»...

Сподіваємося, в майбутньому організатори все-таки згадають, що фестиваль проводиться на українській землі...

Ольга ФІЛІППОВА.

До речі. Завтра, у неділю, фестиваль закривається вечором музики Сергія Рахманінова. У виконанні зірок світової величини — Антоніо Менезеса (віолончель), Майкла Гуттмана (скрипка) та Олексія Ботвінова (фортепіано) — прозвучать Соната для віолончелі та фортепіано і Велике елегійне тріо «Пам’яті великого художника». Концерт відбудеться в Одеській обласній філармонії, початок о 19.00.

Сьогодні ж, 9 червня, о 14.00 в Одеській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. П.С. Столярского відбудеться концерт—майстер-клас скрипаля Захара Брона (вхід вільний), а о 19.00 у філармонії — авторський проект па-м’яті геніального Андрія Тарковського «Ностальгія за Вічністю». Синтез музики, кіно, поезії і спогадів представить син кінорежисера Андрій А.Тарковский (Італія).

Переглядів: 165
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua