РубрикиБез рубрики

Про бізнес без камер

Зустріч представників провідних підприємств Одещини з головою Одеської облдержадміністрації Максимом Степановим проходила без участі ЗМІ. І це не дивно — бізнесмени могли щиріше і відвертіше говорити про ті проблеми, які постають перед ними, пропонувати конкретні ідеї та шляхи вирішення нагальних завдань.

Після цього засідання, що відбулося 6 червня, очільник ОДА привітав журналістів із професійним святом і подякував за таку важливу для суспільства роботу.

Розповідаючи про зустріч з підприємцями, Максим Степанов зазначив, що, зокрема, обговорювалися пропозиції щодо створення комунального підприємства «Бюро регіонального розвитку», яке могло б стати комунікаційним майданчиком. Новостворене КП займатиметься не лише залученням інвестицій, а й реалізацією експортного потенціалу Одещини через взаємодію бізнесу з облдержадміністрацією, центральними органами влади, посольствами.

— Я дуже хочу почати будувати нову економіку регіону, яка ґрунтуватиметься на нових засадах, на інституційних змінах, — запевнив голова ОДА. — Адже розвиток бізнесу не має залежати від конкретних людей, які займають певні посади. Повинні бути прописані процедури, які діятимуть незалежно від людей. Ми вже почали залучати міжнародні інституції до Одеської області. У 2017 році у регіоні відкрито представництва Європейського банку реконструкції та розвитку, Консультативної місії ЄС. Ці дії викликають довіру до нашого регіону. Ми розуміємо, що у нас існують інфраструктурні проблеми, але ми їх вирішуємо, не можна все змінити одразу. Але головне, якщо ми кажемо про нову економіку регіону, — повинні бути комфортні умови для ведення бізнесу…

Як створювати потужну економіку регіону, якщо 70% людей в області ніде не оформлені? На зустрічі були озвучені дані про те, що близько 400 тисяч осіб віком від 22 до 58 років в Одеській області ніколи ніде не працювали...

Держава повинна створювати відповідні стимулюючі механізми для того, щоб людина узаконювала свою діяльність. Скажімо, наші люди не вважають за потрібне оформлюватися, платити податки, якщо у них маленьке господарство на селі, яке дає прибуток. І в той же час вони хочуть, щоб держава забезпечила село школою, медичним та соціальним обслуговуванням, дорогами. Ми працюємо над тим, щоб такі стимулюючі фактори створити, прописуємо їх. Механізм прописування процедур — це те, чим мені доводиться займатися постійно. Якщо більшість механізмів буде прописана, то людський фактор відіграватиме менше значення. Для того щоб бізнес було легше провадити, потрібно брати кращі світові практики і застосовувати їх.

За словами Максима Степанова, отримані від представників бізнесу зауваження та побажання найближчим часом будуть вивчені профільними управліннями ОДА та можуть стати конкретними пропозиціями для змін нормативно-правової бази.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 99
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua