РубрикиБез рубрики

Експерти об’єднавчого процесу

На сьогодні практично четверта частина території Одещини — це землі 28 об’єднаних громад, де мешкає майже третина мільйона жителів області.

У встановленні та розбудові цих ОТГ безпосередню участь узяли спеціалісти Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

І хоч центр створений рік тому, його експерти працюють над реалізацією реформи територіального устрою нашого краю уже не перший рік, відтак мають досвід, який допомагає людям на місцях: надають тематичні консультації, методичні рекомендації, організовують навчання з питань стратегічного планування, регіонального та місцевого розвитку, інвестиційної діяльності та підприєм-ництва, бюджетного процесу й бухгалтерського обліку, електронного врядування, ефективної комунікації з громадянським суспільством та ЗМІ.

Нещодавно в офісі центру представники місцевих медіа, які висвітлюють ці питання, взяли участь у прес-кафе «Рік роботи Одеського ЦРМС. Роль ЗМІ у просуванні реформ».

— Головне завдання центру, — сказала його директорка Юлія Молодожен, — роз’яснювальна, консультаційна і навчальна робота з питань децентралізації та реформи територіальної організації влади. За рік ми провели більше 300 різноманітних заходів для понад трьох тисяч представників органів місцевого самоврядування, журналістів, фахівців з різних галузей. Тематично вони були присвячені процесам об’єднання громад, організації діяльності новостворених ОТГ, регіональному розвитку і бюджетним питанням, комунікації й управління проектами.

Під час прес-кафе всі експерти — з питань децентралізації, з управління місцевими фінансами, з регіонального розвитку та з комунікації — розповідали про результати роботи на своїх напрямках.

Наприклад, Олеся Голинська, радник з питань управління місцевими фінансами, поінформувала про розробку першої в Україні методики системної відповідності бюджетних видатків стратегічним інтересам громади, яка апробована та успішно реалізується в Біляївській ОТГ.

Радник з питань регіонального розвитку Віктор Бондарук розповів про особливості трьох стратегій розвитку — Коноплянської, Великомихай-лівської і Тузлівської ОТГ, які були розроблені під його безпосереднім керівництвом і стали унікальними для держави. У цих стратегіях проаналізовані і, що називається, вирахувані потенційні можливості розвитку територій, які дозволять громадам планомірно, але стрімко розвиватися.

Євгенія Генова, радник з питань комунікації, зазначила, що суттєву допомогу центру надають засоби масової інформації, сприяючи роз’ясненню особливостей реформи населенню, популяризуючи здобутки об’єднаних громад та висвітлюючи проблеми і можливості для їх вирішення. Створено також мережу комунікаторів ОТГ, які висвітлюють події у них, сприяють налагодженню діалогу з журналістами, громадськими діячами і місцевою владою.

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 103
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua