РубрикиАнонс

Повернення «Німих ночей»

Кіномани задоволені: 28 — 29 червня в Одесі відбудеться VIII міжнародний фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі». Нагадаємо, торік через низку труднощів організаторам довелося відмовитися від його проведення. Цьогоріч же єдиний в Україні й найбільший у Східній Європі фестиваль німого кіно та сучасної музики проходитиме одразу в двох містах — Києві, на базі Довженко-Центру, та Одесі, де, власне, він і народився.

Упродовж двох днів на сцені Зеленого театру одесити побачать чотири німих картини з міжнародних та українських кіноархівів. Справжнім подарунком для них стане світова репрем’єра українського фільму, знайденого і поверненого з кіноархіву Німеччини, — сатиричної комедії «Свині завжди свині» (1931). Перед очима глядачів постануть також дві стрічки німецького виробництва за участю українців — «Ад’ютант царя» і «Вежа мовчання». Це роботи відомих у світі українських кінематографістів — режисера Володимира Стрижевського, акторки Ксенії Десні та актора Александера Ґранаха, забутих і недооцінених на Батьківщині.

Метафорична назва фестивалю — «Повернення» — означає і символічну репатріацію визначних імен європейського та світового кіномистецтва, змушених покинути Україну майже сто років тому, і зовсім неймовірне віднайдення українських німих фільмів, дивом уцілілих в архівах зарубіжних країн, і, звісно ж, повернення самого кінофесту в Одесу, де він народився дев’ять років тому.

Цього разу до створення музики для фільмів, крім відомих митців, приєднаються й молоді, які стали відкриттям першої в Україні навчальної програми для кінокомпозиторів Envision Sound, проведеної Довженко-Центром з ініціативи та за підтримки Британської Ради в Україні в січні 2018-го.

Сатирична комедія «Свині завжди свині», знята в Одесі Хананом Шмаїним, учнем Леся Курбаса, вважалася загубленою, але в 2015-у її віднайшов у Федеральному архіві Німеччини російський дослідник кіно Пьотр Багров. Через рік зусиллями посольства України в Німеччині фільм було повернуто на Батьківщину. Українську німу кінокомедію, зняту у 1931 році, покажуть 28 червня в музичному супроводі фронтмена головної панк-команди країни «Хамерман знищує віруси» Альберта Цукренка.

Німецьку кінодіву українського походження Ксеніу Десні глядачі побачать 29 червня в одній з небагатьох уцілілих стрічок режисера Йоханнеса Ґутера «Вежа мовчання». Відреставрований фільм буде озвучений композитором Сергієм Леонтьєвим.

Своєрідною репрем’єрою стане показ 28 червня відреставрованої Данським кіноінститутом драми «Ад’ютант царя» (1929) франко-німецького режисера (родом із Дніпра, тоді — Катеринослава) Володимира Стрижевського. Головну роль виконав зірка німого кіно, експресивний Іван Мозжухін, а серед акторів другого плану — галичанин Александер Ґранах, який з часом прославився в Голівуді. Фільм озвучить український композитор Роман Вишневський.

29 червня у Зеленому театрі вперше покажуть психологічний трилер Георгія Тасіна «Ордер на арешт» (1926) у живому музичному прочитанні групи «Вагоновожаті». Всупереч подекуди розважальній аурі зі шпигунськими перевтіленнями, психологічними випробуваннями й романтикою революційних комітетів, цей фільм — передусім, роздуми про роль жінки в історичних процесах, у громадянських війнах.

Організатори фестивалю: Довженко-Центр, Благодійний фонд імені Івана та Юрія Лип, продюсерська компанія «Арсенал». Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Британська Рада в Україні, Goethe-Institut в Україні. Проект реалізується за підтримки програми Culture Bridges при фінансуванні Європейського Союзу та реалізації Британської Ради в партнерстві з EUNIC.

У нас його підтримали Одеська обласна державна адміністрація, Одеська міська рада та банк «Восток».

За дев’ять років свого існування фестиваль «Німі ночі» став інструментом культурної дипломатії локального й міжнародного рівня, який дарує глядачам непересічні враження, поєднуючи минуле й сьогодення, німе кіно й сучасну музику, тож глядачі з нетерпінням чекають на цю чудову подію.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 439
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua