РубрикиБез рубрики

Тиждень сталої енергії

3 червня Представництво Європейського Союзу в Україні та Чернівецька міська рада відкрили Європейський тиждень сталої енергії, який наша країна проводить уже увосьме поспіль. У межах цього заходу 14 українських міст приєдналися до ініціативи ЄС «Угода мерів», а шість міст отримали гранти на реалізацію енергоефективних проектів за окремою програмою «Угода мерів — Демонстраційні проекти».

«Європейський тиждень сталої енергії відзначається по всій Європі, щоб привернути увагу до необхідності економії енергії на місцевому рівні. Це особливо важливо в Україні, оскільки дозволить підвищити енергетичну безпеку держави за рахунок зменшення споживання газу. Крім того, проекти з енергоефективності стимулюють місцеву економіку та створюють нові робочі місця», — наголосив під час відкриття заходу голова групи підтримки України Європейської Комісії Пітер Вагнер.

Однією з ключових подій зустрічі у Чернівцях стало підписання Угоди мерів з 14 українськими містами і громадами із п’яти областей: Вінницької — Хмільник, Ладижин, Немирівська ОТГ, Северинівка, Томашпіль; Чернівецької — Новодністровськ, Вашківці, Волоківська ОТГ; Івано-Франківської — Печеніжин; Тернопільської — Шумськ, Заводська ОТГ; Закарпатської — Ужгород, Іршава, Перечинська ОТГ.

Серед цьогорічних підписантів у Чернівцях не було нових представників міст і громад Одеської області, хоча до «Угоди мерів» станом на червень приєдналися вісім міст, зокрема Одеса, Ізмаїл, Білгород-Дністровський та Южне.

Загалом, майже 200 українських міст уже влилися в цю європейську ініціативу, відтак зобов’язалися скоротити викиди вуглецю, підвищити енергоефективність та покращити якість життя мешканців.

«Чернівці приєдналися до «Угоди мерів» у 2014 році. Відтоді місто при прийнятті будь-яких рішень орієнтується на принципи сталого розвитку. Іншими словами, ми враховуємо економічні, соціальні та екологічні потреби як сучасних, так і майбутніх поколінь. У межах розробленого Плану дій сталого енергетичного розвитку міста ми впроваджуємо енергоефективні заходи в п’яти секторах — муніципальні та житлові будівлі, вуличне освітлення, громадський транспорт і комунальні підприємства — й уже змен-шили кількість викидів СО2 на 43% від обсягу, запланованого до 2020 року», — зазначив міський голова Чернівців Олексій Каспрук.

Учасники події відзначили важливість Фонду енергоефективності — спільної ініціативи уряду України, Європейського Союзу та уряду Німеччини. Це фінансовий інструмент, створений для підвищення рівня енергоефективності та енергозбереження у житловому секторі. Очі-кується, що після запуску восени 2018-го він надаватиме ОСББ до 50% компенсації на утеплення будинків. На це ЄС планує виділити більше 100 мільйонів євро.

«Ми переконані, що Фонд енергоефективності та його програми допоможуть великій кількості українців підвищити енергоефективність своїх помешкань. Відтак вони менше платитимуть за опалення та електроенергію, а житло стане комфортнішим для проживання», — підкреслив керівник напрямку «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні Йоханнес Баур.

Після церемонії підписання представники ЄС офіційно оголосили старт програми «Угода мерів — Демонстраційні проекти» у шести українських містах та громадах: Чернівцях, Дубно (Рівненської області), Гнівані (Вінницької), Миргороді (Полтавської), Сумах та Українці (Київської). Програма надає гроші на реалізацію енергоефективних проектів. Наприклад, у Дубно запланована комплексна термомодернізація двох дитячих садків та встановлення твердопаливних котелень у двох школах, у Чернівцях — модернізація системи вуличного освітлення та встановлення сонячних панелей.

Під час першого дня Європейського тижня сталої енергії на Театральній площі Чернівців відбулися заходи для жителів та гостей міста: презентація проектів «Угода мерів — Схід» та «Угода мерів — Демонстраційні проекти», виставка енергоефективного обладнання та технологій, велотур тощо.

Про перебіг Європейського тижня сталої енергії ми інформуватимемо в наступних числах газети.

Володимир ГЕНИК.
Одеса — Чернівці — Одеса.

Довідково.

«Угода мерів» — європейська ініціатива, в рамках якої місцеві, регіональні й національні органи влади добровільно зобов’язуються співпрацювати задля досягнення кліматичних та енергетичних цілей ЄС. Сьогодні вона стала наймасштабнішою у світі ініціативою у сфері клімату та енергії, об’єднавши майже 7755 міст-підписантів із населенням понад 250 мільйонів осіб.

«Угода мерів — Схід» (CoM — East) — проект, що фінансується ЄС та підтримує діяльність «Угоди мерів» у країнах Східного партнерства. Підписанти угоди щодо клімату та енергії добровільно прагнуть скоротити викиди CO2 до 2030 року щонайменше на 30%. Проект підтримує органи місцевої влади у виконанні своїх зобов’язань за допомогою комплексу заходів, включаючи службу підтримки та розвиток потенціалу, які сприяють розробці та впровадженню планів дій щодо сталого енергетичного розвитку та клімату (SECAP). Міста отримують доступ до ресурсів, технічних знань та консультацій. Майже 200 муніципалітетів України вже приєдналися до проекту.

«Угода мерів — Демонстраційні проекти» (CoM — DeP) — програма, створена на рівні Європейської Комісії. Її мета — надання належної підтримки впровадженню проектів у сфері енергоефективності відібраними містами згідно з їхніми планами дій. Із 2015-го програма підтримує в Україні 11 демонстраційних проектів та ще шість — з 2018-го. Вони стосуються модернізації тепло- та водопостачання, громадського транспорту, комунальних закладів тощо.

Переглядів: 90
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua