РубрикиТема дня

«Це просто суперова новина!»

Головне — Аркадій Бабченко живий! Мабуть, саме так виглядає щастя! Це і справді свято — для СБУ, для всіх нас, для України. Тільки не варто нам у цій ейфорії про пильність забувати…

З неголовного: якщо справді вдалося задокументувати намір російських спецслужб скоїти вбивство ро-сійського журналіста і громадянина в Україні (неможливо уявити, щоб за таких обставин голова СБУ говорив про те, чого в нього нема), тоді, безумовно, всі ті прикрощі, м’яко кажучи, яких зазнали друзі Аркадія, тисячі небайдужих і порядних людей, а також офіційні особи по всьому світу (окрім Росії), можна СБУ вибачити. І сказати «браво» нашій спецслужбі.

Далі. Є тверда надія, що Кремль заплатить за спробу вбивства Бабченка особливу ціну. Справа тут не в правовій площині (будь-які докази Росія відкидатиме, як заперечує, скажі-мо, причет-ність до загибелі малайзійського «Боїнга»), і навіть не в тому, що цим доказам повірять на Заході (там явно не будуть здивовані чи прикро вражені такими діями РФ). Справа в іншому: Росію, її славетних «чекістів», один з яких очолює державу, а генерали ФСБ — найвпливовіша група тамтешньої нинішньої політичної еліти, — висміяли! «Чекісти» ніколи особливо не претендували на те, щоб їх поважали за якісь моральні чесноти, а от на те, щоб їх вважали професіоналами найвищого рівня — це завжди! А тут їх саме у професійному плані привселюдно «посадили в калюжу»! І хто — українська СБУ, яку «чекісти» ніколи не вважали гідним супротивником! Це не просто провал у роботі ФСБ — їх за минулі сто років у «чекістів» було чимало. Це — грандіозний провал! І які конкретні «ексклюзивні» наслідки він матиме для ФСБ та Кремля — ще питання.

І ще одне. СБУ не варто затягувати зі святкуванням. Треба бути готовим до злої, безжальної, кривавої відповіді ФСБ. Вона не забариться, «престиж» вимагатиме від «чекістів» швидкої реакції. Утім, якщо раптом їм вдасться загасити власні емоції, то тоді їхня відповідь не буде швидкою, але зате стократ небезпечнішою.

Що відчули ті, хто побачив живого Аркадія Бабченка, не уявляючи, що таке може бути?

Виходить, той ніби побував на власному похороні: послухав, що кажуть про нього різні люди «в останньому слові». Чи багато людей, тим більше пишучих, мають такий фантастичний досвід? Одразу і не пригадаєш… Але чи пробачать йому друзі, дружина цю чорну добу, яку вони прожили в страшному горі «без нього»? Щирі люди, той же Айдер Муждабаєв, який ледве не плакав у прямому ефірі… Важко сказати, як з тим буде, позитивна емоція поки що забиває всі інші міркування. Що буде завтра, післязавтра — треба дочекатися.

А поки що — кілька слів від очевидця, як це було, коли до журналістів, які прийшли на брифінг про «хід розслідування вбивства Аркадія Бабченка» вийшов… живий-живісінький Аркадій Бабченко.

Олена Худякова, фотокор «Укрінформу»:

— Ми всі йшли на брифінг, як звичайно, ніхто навіть не здогадувався, що нам приготували. Всі, хто знав Аркадія Бабченка, йшли туди з відповідним настроєм, тому що всі присутні (було також багато іноземних журналістів) потім збиралися йти на Майдан на акцію вшанування пам’яті загиблого.

…Василь Грицак почав брифінг традиційно, з повідомлення про те, що в Україні днями тривала спецоперація з розкриття злочину, показував кадри затримання організаторів убивства відомого журналіста. А потім, в кінці промови не втримався, почав дуже несподівано посміхатися. І раптом каже таку фразу: «Я, звичайно, мав би зараз принести глибоке співчуття родині Аркадія Бабченка, але я не буду цього робити. Я, навпаки, хочу привітати його рідних та батьків, вас усіх, увесь світ, який спостерігає за цим дійством, привітати Аркадія Бабченка з його третім днем народження!». І на цій ноті в зал у супроводі охорони заходить… Аркадій, і, йдучи проходом, починає всім підморгувати!..

Присутні на кілька секунд заціпеніли. Зависла пауза. Потім хтось почав плакати, хтось заплескав у долоні, хтось намагався дотягнутися до Аркадія, щоб потиснути його руку.

Слів нема, щоб передати цю емоцію!..

«Укрінформ» поцікавився реакцією своїх постійних коментаторів.

Євген Магда, політолог, директор Інституту світової політики:

— «Вбивство» Аркадія Бабченка — типовий сюжет кримінальної хроніки, але з політичним підтекстом, адже про «вбивство» Бабченка дуже активно говорили російські медіа, почала працювати вся пропагандистська машина. На Україну вилили чергове відро бруду, на яке наша держава не заслуговувала за жодних причин, за жодного варіанту розвитку подій.

Думаю, що зараз відбулася суттєва реабілітація в очах громадської думки українських спецслужб, що теж дуже важливо в умовах гібридної війни. Насправді формування, розхитування недовіри до спецслужб, до каральних органів, до органів державної влади — це класика інформаційної війни, і треба на це звертати увагу.

Україна сьогодні має підстави святкувати перемогу, але зрозуміло, що Росія на цьому не зупиниться. На нас чекатимуть багато подробиць цієї справи. Користуючись нагодою, скажу, що це той випадок, коли всім без винятку нашим політикам треба думати про національні інтереси, думати, як захищати їх, а не робити заяви, що цього б не сталося без підтримки тої чи іншої політичної партії. А зараз просто приємно, що українські спецслужби спрацювали на «відмінно», принаймні зараз такі відчуття. А деяким людям, очевидно, треба закривати свої акаунти у фейсбуках після того, що вони про СБУ написали вчора.

Росіяни на вбивство Бабченка надто оперативно відреагували. Якою буде реакція тепер? Країни Заходу оцінять роботу українських спецслужб. Росія також оцінить, тільки по-своєму. Цікаво, наскільки швидко тепер Слідчий комітет РФ закриє справу про вбивство Бабченка. Вони ж люблять штампувати ці справи, стосовно насамперед різних українських політиків і військових, але не надто люблять їх закривати.

Тарас Березовець, політолог:

— Українські спецслужби навчилися проводити спецоперації в стилі голлівудського блокбастера. Звичайно, про таку операцію знало обмежене коло осіб — не більше 10 в країні, включно з головою СБУ, генпрокурором, президентом та оперативниками, що вели операцію. Найголовніше, вдалося довести провину і організатора, і кілера, який мав скоїти це вбивство. Тепер треба, щоб вони понесли відповідальність.

Думаю, що Росія відреагує в своєму стилі, мовляв, це чергова клоунада, інсценування, а українська влада вже дійшла до крайнощів, до повного абсурду. Тепер російські пропагандисти, ті, хто коментував «смерть» Бабченка, виглядають, м’яко кажучи, дуже смішно. Але найголовніше, що вдалося врятувати життя журналіста. Головне, щоб зараз росіяни зовсім не озвіріли і не спробували організувати ще один замах.

Богдан Яременко, дипломат:

— Я дуже радий, що Аркадій Бабченко живий. Це просто суперова новина! Чому робилося саме так, а не інакше — пояснити не можу. Але, думаю, згодом СБУ надасть детальніші, професійною і, водночас, зрозумілою мовою пояснення. Нині ж вони безумовно заслужили на лаври. Але є одне «але», яке стосується Юрія Луценка. Перед тим, як когось звинувачувати, спершу треба відповісти на багато інших, не менш важливих питань. На одній вдалій операції, до якої, поза тим, прокуратура абсолютно не причетна, піаритися не варто. Натомість пану Юрієві Віталійовичу слід провести окремий брифінг і розповісти, в якому нині стані розслідування вбивств Шаповала, Шеремета, Окуєвої... Утім, ще раз повторюся: операція була ефектною. СБУ — молодці!

Богдан Буткевич, журналіст телеканалу «Еспресо.ТВ»:

— Я відчуваю себе щасливим ідіотом. Дай Боже, щоб завжди саме так відбувалося в подібних ситуаціях. Знімаю капелюха перед СБУ! Але мені не подобається, що зараз буквально всі, хто ще вчора кричав про #зраду, що в СБУ працюють лише «ублюдки», сьогодні навіть не вибачилися. І це мене дуже бісить. Але це їхня справа. До речі, рекомендую звернути увагу на публікацію головного редактора «Нового времени» Віталія Сича, який на своїй Фейсбук-сторінці на повному серйозі пише: «Ой, мені через півгодини треба журнал здавати, а в мене ж там стаття про смерть Бабченка. Так же ніхто не робить...». Чесно, я вважаю, що це просто п...ць! Це днище повне! Блін, ну навіщо ти таке пишеш? Але то таке.

Найголовніше, що чувак живий. Що ж тепер робитиметься за «порєбріком»? Думаю, вони з’їли лайна, і це дуже прекрасно. Зараз вони збиватимуть усе на маргінес. Інформації буде мінімум. Російські засоби масової дезінформації подаватимуть все так, щоби ніхто цього не помітив. Звичайно, не говоритимуть, що звинувачують російські спецслужби. Коротко кажучи, включать стандартну систему замовчування фактів. Але ну їх...

Джерело: «Укрінформ» (www.ukrinform.ua).

Переглядів: 538
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua