РубрикиБез рубрики

Про футбол і довкола нього

У 1961 році я працював при Одеському ДСТ «Спартак». На однойменному стадіоні завжди вирували пристрасті фанатів футболу, іноді з бійками, якщо якийсь неофіт образить улюблену команду «Чорноморець».

Із 1963-го, навчаючись в ОДУ ім. І.І. Мечникова, проживав на Садовій, 6. У кінці цієї феноменальної вулиці своїм життям жила Соборка. На ній, як повітря, як дух Одеси, існувала своєрідна каста — «політбюро» футбольних фанатів. Вони знали про улюблену команду все до дрібниць, від її народження. Знали все і про найсильніші команди світу. Любили й «ментовську» команду «Динамо»…

Та до влади прийшли аматори грошей суркіси, ахметови, ярославські та інші. Футбол став предметом заробляння статків, а паралельно — розпалюванням нетерпимості до вболівальників інших команд. Це для того, аби не було часу брати в голову, звідкіля в окремих функціонерів беруться мільярди доларів.

Знищення «Чорноморця» розпочалося із знищенням ЧМП, яке автор крилатого вислову «Маємо те, що маємо», подейкують, поміняв на хатинку у Швейцарії чи ще щось там. Плідно йому допомагав Руслан Боделан…

Нещодавно «Шахтар» виграв Кубок України у «Динамо». Коментатор, іноді «раболєпствуя» перед господарем команди, у захваті називав футболістів «гірниками», «шахтарями», ображаючи напівголодних трудяг — представників цієї професії.

Я не можу сказати, що команда «Динамо» рівноцінна команді Ахметова. Для цього потрібно було б захопити у власність другу частину України. Але біда у тому, що Кубок України виборювали не українці!.. Національний кубок виграли «шахтарі» із Бразилії та інших країн. Не хочу глибше копатися в проблемі, бо ще пришиють ксенофобію, а на спині змушений буду написати «Ні расизму!»…

Хіба Клімов, колишній власник «Чорноморця», міг конкурувати з Ахметовим? Як і нинішній генеральний спонсор команди — будівельна компанія «Гефест»?

А ще ж є питання щодо власності стадіонів: яку лепту вклали господарі команд у будівництво цих спортивних споруд?

Відтак маю пропозицію: повернути стадіони, зведені переважно державним, тобто кожного з нас, коштом, у власність держави, а мільярдери для власного зиску нехай розвивають професійний футбол і самі ж збудують для цього належну інфраструктуру!

Борис ДРАЇМ,
суддя першої категорії,
член НСЖУ.
м. Ананьїв.

Переглядів: 95
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua