РубрикиБез рубрики

Ганна ГОПКО: «Ми — контриб’ютор європейської безпеки»

Під час нещодавніх відвідин Одеси голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко люб’язно погодилася відповісти на запитання кореспондента «Чорноморських новин».

— Пані Ганно, ви були серед авторів закону, який минулого року знову закріпив пріоритетність набуття членства України в НАТО як основу зовнішньої політики. Розкажіть, будь ласка, як виглядають на день сьогоднішній наші євроатлантичні перспективи, передусім вірогідність вступу України до НАТО.

— Це надзвичайно важливо. Перш за все ми справді зафіксували рішенням парламенту те, що ми рухаємося в НАТО і членство в Альянсі — це одна з наших цілей, наше зовнішньополітичне завдання. Плюс ми зробили так, щоб, нарешті, Президент підписав план дій — Річну національну програму співробіт-ництва України з НАТО на 2018-й, яку ми втілюємо, та указ «Про Стратегічний оборонний бюлетень України».

РубрикиТема дня

«Це просто суперова новина!»

Головне — Аркадій Бабченко живий! Мабуть, саме так виглядає щастя! Це і справді свято — для СБУ, для всіх нас, для України. Тільки не варто нам у цій ейфорії про пильність забувати…

З неголовного: якщо справді вдалося задокументувати намір російських спецслужб скоїти вбивство ро-сійського журналіста і громадянина в Україні (неможливо уявити, щоб за таких обставин голова СБУ говорив про те, чого в нього нема), тоді, безумовно, всі ті прикрощі, м’яко кажучи, яких зазнали друзі Аркадія, тисячі небайдужих і порядних людей, а також офіційні особи по всьому світу (окрім Росії), можна СБУ вибачити. І сказати «браво» нашій спецслужбі.

РубрикиБез рубрики

Герої варті гідного пам’ятника

Одесити можуть долучитися до вибору кращого проекту пам’ятника Героям Небесної Сотні, який постане біля адмінбудівлі на проспекті Шевченка. Для реалізації цієї ініціативи управління містобудування та архітектури ОДА спільно з громадською організацією «ВГО «Інститут «Республіка» запустили публічну консультацію.

За словами регіонального координатора всеукраїнської ініціативи «Активна громада» в Одесі Юлії Чухало, публічна консультація покликана прокласти місток комунікації між владою та громадськістю, аби у підсумку ухвалити спільне рішення. «Ми дуже раді, що саме це питання винесено на обговорення громадськості, оскільки Герої Небесної Сотні загинули, відстоюючи демократію, свободу і незалежність, а такий метод спілкування влади і громадян — правильний і демократичний», — додає Юлія.

РубрикиБез рубрики

Головне, що тримає націю, — мова

В останній день весни Президент Петро Порошенко, перебуваючи в Івано-Франківській області, підписав указ «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України».

«До мене звернулися видатні діячі науки, щоб я оголосив 2018-й Роком української мови. Я відмовив. Тому, що за один рік ти мову не захистиш. Але я прийняв рішення і підписую указ про те, що з 2018-го ми оголошуємо десятиліття української мови і робимо все можливе для того, щоби мову захистити. Бо головне, що тримає націю, що забезпечує її розвиток, — є українська мова», — цитує главу держави його прес-служба.

РубрикиБез рубрики

За волю, за Вітчизну віддані життя

У рамках дев’ятнадцятої виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулася презентація видання «України вірні сини»: хронологія героїзму (автор-укладач — Людмила Опроненко-Клопова, переклад українською Василя Дяченка).

Це вже третє, доповнене видання про Героїв Небесної Сотні та Героїв — вихідців з Одеської області, які загинули, боронячи рідну землю в зоні АТО.

РубрикиБез рубрики

Сіль тузлівської землі

Одеський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, організував прес-тур для журналістів до однієї з південних об’єднаних територіальних громад — Тузлівської, що в Татарбунарському районі. Наш десант очолила Євгенія Генова, співробітниця цього центру.

Громаді два роки. Нас запросили на власні очі поглянути, що за цей час там встигли зробити і як люди планують жити однією родиною далі. Цікаво було ще й тому, що ця ОТГ — одна з найменших в області за чисельністю: трохи більше 2600 осіб із семи сіл (дві колишні сільради).

Гуртом легше не тільки батька бити…

Як розповіла голова громади Лариса Корнован-Мойсеєнко, за два роки функціонування ОТГ вдалося в рази посилити місцевий бюджет. Якщо в 2015-у бюджети двох сільських рад разом складали трохи більше 3 млн грн (цих грошей вистачало хіба що на зарплати та віники, щоб підмітати сільради), то вже у 2016-у кошторис громади перевищив 14 млн, а в скарбниці 2017-го вже понад 26 млн! З такими грішми можна трохи розгорнутися!

РубрикиБез рубрики

...А депутати розчарували

Добрий день, шановна редакціє, моя пораднице «Чорноморко»!

Із задоволенням, якщо не з радістю, прочитала в «ЧН» за 14 квітня статтю «30 поїздок на місяць». І яке було моє розчарування від ініціативи Одеської обласної ради звернутися до Верховної Ради і Кабінету Мі-ністрів з пропозицією про від-міну монетизації пільг тим, кому вони належать за законом.

РубрикиБез рубрики

І трипільська хата, і Козацький хрест

26—27 травня у селі Івашків відбувся регіональний етноекофестиваль «Кодима-фест-2018», який відвідали близько восьми тисяч місцевих жителів та гостей як з України, так і з-за кордону.

«Радий вітати гостей з інших країн та областей України! Маємо честь зберігати традиції наших предків. Щорічно тут збираються творчі люди, які разом пізнають культуру і примножують її багатство», — звернувся до учасників свята перший заступник голови Одеської облдержадміністрації Олександр Терещук.

РубрикиБез рубрики

Вічна історія у віртуальній реальності

Висока й трагічна історія кохання і порятунку Орфея та Еврідіки з’явиться незабаром у репертуарі Одеського академічного театру опери та балету. 10, 17 червня та 1 липня тут відбудеться прем’єра опери Крістофа Віллібальда Глюка «Орфей та Еврідіка».

Цими днями із журналістами спілкувалися члени постановочної групи. Створюючи нову версію вистави, вони керувалися сучасними креативними технологіями і креативними підходами до класичної опери, прем’єра якої відбулася у Відні ще в 1762 році.

РубрикиБез рубрики

Про футбол і довкола нього

У 1961 році я працював при Одеському ДСТ «Спартак». На однойменному стадіоні завжди вирували пристрасті фанатів футболу, іноді з бійками, якщо якийсь неофіт образить улюблену команду «Чорноморець».

Із 1963-го, навчаючись в ОДУ ім. І.І. Мечникова, проживав на Садовій, 6. У кінці цієї феноменальної вулиці своїм життям жила Соборка. На ній, як повітря, як дух Одеси, існувала своєрідна каста — «політбюро» футбольних фанатів. Вони знали про улюблену команду все до дрібниць, від її народження. Знали все і про найсильніші команди світу. Любили й «ментовську» команду «Динамо»…

РубрикиБез рубрики

Босонога терапія

Дослідження фахівців засвідчують, що чим пізніше людина починає носити взуття, тим менше у неї шансів отримати плоскостопість. Зокрема й через це жителі розвинених країн набагато частіше страждають від цієї ортопедичної проблеми, ніж уродженці слаборозвинених. Скажімо, у Європі та Північній Америці плоскостопість спостерігається у 70% осіб, а в Індії — тільки в 4%.

Лікарі вважають, що схильність до неї збільшується. У немовлят вже у внутрішньоутробному періоді зустрічається недорозвиненість сполучних тканин скелета, зв’язок, м’язів. Наслідком цього стають вивихи стегон, викривлення хребта, деформація стоп. За такої схильності особливо ризикують діти з надмірною вагою, яка давить на стопу і не дає їй правильно сформуватися. Вже до трирічного віку можна побачити, якою буде стопа — правильною чи ні.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua