РубрикиБез рубрики

На честь сторіччя державності

25 травня відразу дві дружні Україні держави — Грузія та Азербайджан — відзначили в Одесі століття проголошення незалежності у 1918 році.

З нагоди свята День азербайджанської культури у Міському саду зорганізували Об’єднаний конгрес азербайджанців України та Азербайджанський культурний центр імені Мусліма Магомаєва. На площі перед ротондою були виставлені стенди, які розповідали про історію цієї країни, про участь воїнів-азербайджанців у визволенні Одеси під час Другої світової війни. Одеський муніципальний театр духової музики ім. О.Я. Саліка виконував азербайджанські мелодії. Тут же можна було скуштувати страви національної кухні й насолодитися виступами танцювальних ансамблів.

Учасників свята вітали представники посольства Азербайджанської Республіки в Україні, міської влади Одеси та духовенства, які наголошували на особливо дружньому характері взаємовідносин між нашими народами.

Цього ж дня, 25 травня, на честь сторіччя створення першої Демократичної Республіки Грузія на фасаді будівлі на вулиці Гоголя, 15, де, як свідчать архівні дані та матеріали тогочасних одеських газет і журналів, у середині вересня 1918 року відкрилася одна з перших консульських установ молодої держави, було встановлено меморіальну дошку, що увічнює ту подію. Опісля консул Грузії Торніке Берекашвілі з дружиною запросили представників численної діаспори, колег-дипломатів, керівництво органів влади та місцевого самоврядування, науковців, підприємців, діячів культури та мис-тецтва, журналістів на святкування, що відбулося в одній із престижних галерей Одеси.

Урочистості розпочалися з чудового виконання грузинським вокальним квартетом гімнів Грузії та України. У своїх виступах консул та офіційні особи, що представляли Одеську, Миколаївську і Херсонську області (які, власне, і належать до юрисдикції консулату, акредитованого в Одесі) говорили про те, що в наших держав багато спільного і в минулому, і в сьогоденні, а наші взаємини неодмінно розвиватимуться і міцнітимуть.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Переглядів: 111
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua