РубрикиБез рубрики

Щасливий берег одеських вірмен

100-річчя утворення першої Вірменської держави новітніх часів відзначила Одеська вірменська громада.

Багатостраждальний вірменський народ, зазнаючи ще з давніх віків мордувань і мук від набігів недружніх племен-сусідів чи й цілих держав благав захисту щонайперше у Бога, будучи до Нього, як здавалося, не так уже й далеко — це як поглянути на узвишшя знаменитої гори Арарат… Однак голоси волаючих жінок, плач дітей, що потерпали від насилля ще римських легіонерів, перських і монголо-татарських поневолювачів, як і турків-сельджуків та османів, залишалися не почутими у Піднебессі. І люди, хто зміг уціліти від нищення, розбігалися-розліталися у всі земні краї. Отак і виникли багатотисячні поселення вірмен ще із Середньовіччя у багатьох містах та містечках Європи, зокрема й України — у Львові, Луцьку, Києві та інших наших центрах.

Утворилася і росте-розквітає вірменська громада і в Одесі, як і скрізь в Україні. Тут, понад чорноморським узбережжям Аркадії, вона облаштувала свою апостольську церкву імені св. Григорія Просвітителя, спорудила справжній триповерховий палац — Культурний центр, у якому відбуваються як масові заходи, так і заняття у різноманітних гуртках, мистецьких об’єднаннях тощо.

А 27 травня, у знаменний день Святої Трійці, тут відбувся концерт на вшанування сторіччя першої державності Вірменії новітніх часів. Як повідомив перед початком урочистостей президент Одеської вірменської громади Самвел Тигранян, тоді, у травні 1918-го, на захист своєї землі, свого права на незалежне існування вийшли на вулиці Єревана навіть усі жінки з дітьми. Й у тому незборимому пориві вірмени відстояли свободу, що увінчалася проголошенням демократичної республіки. Щоправда, додав промовець, через два роки прийшли більшовики, і республіку було втрачено. Далі, як відомо, був «Союз нерушимий»…

Після благословення настоятеля храму отця Абгара та молитви «Отче наш…» розпочався концерт.

Величаве звучання гімнів Вірменії та України у виконанні «Гранд оркестри» під орудою Віталія Ковальчука визначило подальше високонатхненне мистецьке дійство у цьому високо-звучному залі центру. Мелодії незабутнього Арама Хачатуряна, глибокодраматичні пісні Арно Бабаджаняна, уривки з опер і сюїт, розлив народного мелосу у виконанні солістів, хору і балету з креативного центру «WEART», заснованого Гаяне Арутюнян та Віталієм Ковальчуком, ущерть наповнювали не лише навколишній культурний простір громади, а й серця усіх присутніх. Як і голосами Василя Добровольського, Рафаеля Саркесяна, Гаяне Арутюнян, Сірануш Мінасян, як і творчістю виконавців дошкільного центру розвитку «Аревік». І все то те уміло та любо виводила на виконавський кін турботлива й чарівна Азгануш Варданян.

Приємно й радісно було бачити і чути щасливих наших вірмен, котрі мають тут, у чарівному куточку Одеси, власне — в Україні, свій щасливий берег, рідний край. Нехай же радощі наповнюють їм у нас кожний будень і кожне свято!

Володимир КРИЖАНІВСЬКИЙ.

Переглядів: 164
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua