РубрикиБез рубрики

Керсті КАЛЬЮЛАЙД: Порушення демократії — це ризик

Президент Естонської Республіки Керсті Кальюлайд минулого тижня перебувала в Україні з офіційним візитом. У його програмі — перемовини з главою нашої держави Петром Порошенком, зустрічі з депутатами Верховної Ради, головою НАБУ Артемом Ситником, бесіда з журналістами українських регіональних видань та поїздка на лінію розмежування на Донбасі.

Керсті Кальюлайд обрана на посаду 3 жовтня 2016 року. Вона стала першою жінкою-президентом в історії Естонії. Але пані президентка перша не тільки в цьому.

РубрикиБез рубрики

Півтора місяці московського спротиву

Намагаючись завадити отриманню томоса, Москва залучає весь інструментарій — рішення синоду, дипломатію, сплячих агентів та пасивні протести

Боротьба за автокефалію триває. Насичений на заяви та події квітень (тут і заява президента про можливість томоса, й «одноіменне» звернення парламенту, і новина, що прохання ВР прийняте до розгляду синодом Вселенського патріархату) змінив тривожний травень. Місяць, упродовж якого Москва мобілізовувала зусилля та людей, щоб завадити можливості створення Єдиної помісної церкви України й її визнанню.

«Греки відіграють назад», «Ні, то лише окремі греки висловлюють свої думки», «Синод скасували», «Росіяни поїхали з грошима — все пропало» — неповний перелік чуток, які супроводжують процес.

РубрикиБез рубрики

На честь сторіччя державності

25 травня відразу дві дружні Україні держави — Грузія та Азербайджан — відзначили в Одесі століття проголошення незалежності у 1918 році.

З нагоди свята День азербайджанської культури у Міському саду зорганізували Об’єднаний конгрес азербайджанців України та Азербайджанський культурний центр імені Мусліма Магомаєва. На площі перед ротондою були виставлені стенди, які розповідали про історію цієї країни, про участь воїнів-азербайджанців у визволенні Одеси під час Другої світової війни. Одеський муніципальний театр духової музики ім. О.Я. Саліка виконував азербайджанські мелодії. Тут же можна було скуштувати страви національної кухні й насолодитися виступами танцювальних ансамблів.

Учасників свята вітали представники посольства Азербайджанської Республіки в Україні, міської влади Одеси та духовенства, які наголошували на особливо дружньому характері взаємовідносин між нашими народами.

РубрикиБез рубрики

Щасливий берег одеських вірмен

100-річчя утворення першої Вірменської держави новітніх часів відзначила Одеська вірменська громада.

Багатостраждальний вірменський народ, зазнаючи ще з давніх віків мордувань і мук від набігів недружніх племен-сусідів чи й цілих держав благав захисту щонайперше у Бога, будучи до Нього, як здавалося, не так уже й далеко — це як поглянути на узвишшя знаменитої гори Арарат… Однак голоси волаючих жінок, плач дітей, що потерпали від насилля ще римських легіонерів, перських і монголо-татарських поневолювачів, як і турків-сельджуків та османів, залишалися не почутими у Піднебессі. І люди, хто зміг уціліти від нищення, розбігалися-розліталися у всі земні краї. Отак і виникли багатотисячні поселення вірмен ще із Середньовіччя у багатьох містах та містечках Європи, зокрема й України — у Львові, Луцьку, Києві та інших наших центрах.

РубрикиБез рубрики

ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля


(дата офіційного опублікування в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (автоматично генерується програмними засобами ведення Єдиного реєстру
з оцінки впливу на довкілля, не зазначається суб’єктом господарювання)

№2018529881/1766


(реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої
діяльності (автоматично генерується програмними засобами ведення Єдиного
реєстру з оцінки впливу на довкілля, для паперової версії зазначається
суб’єктом господарювання)

ПОВІДОМЛЕННЯ
про плановану діяльність,
яка підлягає оцінці впливу на довкілля
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ
«ДНІСТРОВСЬКА ВІТРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ»,
код ЕДРПОУ 41360742, інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля

1. Інформація про суб’єкт  господарювання

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ДНІСТРОВСЬКА ВІТРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ», юридична адреса: 04053, м. Київ, вул. Січових стрільців, буд. 37-41, 3-й поверх, контактний номер телефону +38 (066) 884-29-90; директор — Грищенко Дмитро Іванович.


(місцезнаходження юридичної особи або місце провадження діяльності фізичної особи — підприємця (поштовий індекс, адреса), контактний номер телефону)

2. Планована діяльність, її характеристика,  технічні альтернативи

Планована діяльність, її характеристика

РубрикиЛюдина і час

Незабутній Костянтин Степанков

3 червня — 90 років від дня народження видатного українського актора і педагога

Доля Костянтина Петровича була надзвичайно непростою. Народився він 3 червня 1928 року в українській родині. Батько, Петро Волощук, був священиком, якого разом з дідусем майбутнього актора у 1937-у репресували і розстріляли. А матір, аби дати дитині шанс виплутатися з обставин, що склалися, й не отримати тавра «син ворога народу» знайшла Костикові опікунів в Умані, змінивши йому прізвище на своє дівоче Степанко(в). Опікунам мати віддала і свій будинок в Умані.

Ще хлопчиком Костя Степанков тікав з дому і в пошуках батька об’їздив ледь не весь Радянський Союз. Встиг побувати і в колонії для безпритульних дітей, звідки його повернули опікунам. Закінчив школу, навчався в театральній студії при Уманському міському будинку культури. Спробував вступити до Московського театрального інституту, але повернувся звідки з вердиктом: «відсутні будь-які акторські дані». Відтак у 1950-у вступив до Уманського сільськогосподарського інституту, де продовжив займатися акторством у театральній студії. І як потім писав у своїх спогадах: «З мене б вийшов прекрасний агроном...». Та доля розпорядилася інакше...

РубрикиЛюдина і час

Підкорювач космосу з Ближніх Млинів

90 років тому, 1 червня 1928-го, в Одесі, на Ближніх Млинах, з’явився на світ хлопчик, який, як і всі одесити, любив море, але коли підріс, обрав іншу стихію — небо. Це був майбутній космонавт Георгій Тимофійович Добровольський.

Народився він у будинку під номером 5 у провулку Герцена. Про це сповіщає меморіальна дошка, встановлена на фасаді. Батько, Тимофій Трохимович Добровольський, був військовим і покинув сім’ю, коли Жорику сповнилося лише два рочки, тож мати Марія Олексіївна (в дівоцтві — Каменчук), виховувала сина сама, тяжко працюючи на різних роботах.

РубрикиБез рубрики

Посіяли ми бавовник, запрягли верблюдів...

З огляду на глобальне потепління дедалі частіше доводиться чути заклики до відродження культури бавовнику на півдні України.

Досить відомим є факт широкого впровадження цієї культури, зокрема і в одеському регіоні, в 1930-1950-х роках. Цьому передували успішні експерименти початку ХХ століття на базі «Одеського дослідного поля» під керівництвом професора Володимира Ротмістрова, а також пробні посіви у різних губерніях на території України наприкінці ХІХ — на початку ХХ століть.

РубрикиБез рубрики

«Боли, мій болю праведний, любов’ю...»

26 травня членові Національної спілки письменників України, нашому землякові Олесю Чайківському сповнилося 80. З ювілеєм, шановний, і з виходом нової поетичної збірки «Пороги»!

Слово Олеся Чайківського — немов живильна вода. Воно по краплині всотується у людське єство й пробуджує свідомість, відроджує генетичну пам’ять, лікує і насичує красою та любов’ю.

Великий патріот і тонкий лірик — ці дві провідні риси поєдналися у творчості письменника.

РубрикиБез рубрики

Тетяна УБИЙВОВК. Вірші

Подолання страху

У парку для відпочинку,
Там, де каруселі мчать,
Стоїть вежа парашутна,
Щоб із неї вниз стрибать.
Хлопці хвацько застібають
Парашутні ремінці,
А дівчата вболівають:
— Наші ж хлопці! Молодці!

РубрикиБез рубрики

Краєзнавча новинка

У рамках виставки-форуму «Українська книга на Одещині» на історичному факультеті ОНУ ім. І.І. Мечникова відбулася презентація книги Р.В. Нагнибіди «Літописи церковні Балтського повіту Подільської губернії, 1866—1899 рр.».

Руслан Нагнибіда — історик, археолог, здобувач Центру пам’яткознавства НАН України й Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, молодший науковий співробітник відді-лу наукової та культурно-освітньої діяльності «Кам’янець».

РубрикиБез рубрики

Жіноче миротворення на тлі війни

Наша країна напрацьовує цінний досвід миротворчої діяльності. Велику допомогу в цьому покликаний надати проект Євросоюзу «Жінки просувають зміни, відновлення миру і запобігання конфліктам на регіональному рівні в Україні». Віднедавна він розгортає свою роботу у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Хмельницькій областях.

До реалізації проекту залучена інтернаціональна команда. Вона складається з вітчизняних фахівців, які представляють Український жіночий фонд, Інформаційно-консультативний жіночий центр, та експертів литовського Центру сприяння рівності. Партнери з Вільнюса переконані, що цей досвід буде корисним не лише для України, а й для країн ЄС.

РубрикиБез рубрики

Якщо пенсіонер помер...

Який порядок виплати недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера?

Відповідно до частини першої статті 52 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сім’ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, зокрема непрацездатним членам сім’ї, котрі перебували на його утриманні, незалежно від того, чи проживали вони разом з померлим пенсіонером, чи ні.

РубрикиБез рубрики

Дослідження

Обопільна перевага

У жінок, які шість і більше місяців годували груддю своїх дітей, ризик розвитку цукрового діабету знижується практично на 50 відсотків.

Фахівці з організації Kaiser Permanente вивчали це питання впродовж тридцяти років. Проаналізувавши всі отримані на цей період дані, вони дійшли висновку, що жінки, які годували новонароджених материнським молоком менше ніж ті, хто послуговувався молочними сумішами, стикалися з цукровим діабетом II типу. У цих мам знижувався також ризик онкологічних захворювань, зокрема раку яєчників, та ризик серцево-судинних.

РубрикиБез рубрики

Без права на життя?

Жінка — істота витривала, може витерпіти чимало, але іноді випробувань буває забагато, й потрібно об’єднати зусилля, щоб допомогти їй вибратися з біди.

Олена Миколаївна Вірановська — інтелігентна, шляхетна жінка. У свої 80 вона стала волонтеркою ГО «ІТ-бабусі», взявши на себе відповідальність за комунікацію. Понад рік тому до неї прийшла біда: єдину доньку госпіталізували з інсультом. Мати з усіх сил боролася за її життя, але невблаганна смерть забрала ще молоду жінку.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua