РубрикиБез рубрики

Поряд із Шевченком

На шкільному подвір’ї вишикувалися учні 5—11-х класів. На них допитливо й трохи навіть весело поглядав Тарас Шевченко, тесаний з жовтого каменя-пісковика в дещо розкутій, не академічній манері. Вітрець з поблизького моря куйовдив йому волосся, додаючи до знаного всіма образу цілковито незвичного вигляду.

Нараз пролунав не надто гучний директорський голос: увага, зараз будемо всією школою читати вірш, прошу повторювати після кожної паузи. Пустотливий вітрець притих, квапливо притуливсь поряд зі школярами, завмер. «Мені однаково, чи буду»… Мить тиші — наповнити груди повітрям… Повторне звучання знаного багатьма рядка відлунило шкільним подвір’ям. І знов — тиша з тиш. Лишень суворість поетових рядків, пронизлива їх відвертість. Одного за одним. «Як Україну злії люди… присплять лукаві і в огні… її окраденую збудять… Ох не однаково мені»…

РубрикиБез рубрики

Павло ПЕТРЕНКО: Людина — центр ухвалення рішень

У понеділок, 21 травня, в Одесі, на Великій Арнаутській, 61, відчинив двері перед відвідувачами правовий клуб «PRAVOkator». У церемонії відкриття цього досить оригінального як за назвою, так і за своїм призначенням закладу взяли участь міністр юстиції Павло Петренко та надзвичайний і повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук.

На базі цього клубу організатори планують проводити освітні заходи для досить широкого кола людей: юристів, суддів, адвокатів і представників громадськості, а також зустрічі і брифінги для ЗМІ. Окрім того — навіть розробляти законопроекти, принаймні грамотно формулювати законодавчі ініціативи, і проводити різні просвітницькі акції. Одесити зможуть не лише приходити туди зі своїми ідеями на правничу тематику, а й обговорювати їх у колі зацікавлених та створювати реальні продукти: програми, веб-застосування, зокрема відкривати і вести чати, готувати суспільно важливу інформацію для поширення тощо.

РубрикиБез рубрики

Зло буде покаране

«Боїнг» «Малайзійських авіаліній» рейсу МН17 був збитий над Донецькою областю в липні 2014-го зенітно-ракетним комплексом «Бук» із 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ. Такий висновок зробила Об’єднана слідча група з розслідування катастрофи, представники якої у четвер, 24 травня, дали прес-конференцію у Нідерландах.

За словами голови кримінального відділення національної поліції Нідерландів Вільберта Поллісена, слідча група дійшла висновку, що саме цей ЗРК «Бук» збігається за ознаками з тим, який збив малайзійський «Боїнг». Зокрема, на тягачі, що перевозив бойову техніку, і на самому ЗРК частково вдалося прочитати бортовий номер.

РубрикиБез рубрики

Будьмо разом!

Шановні читачі! Триває передплата на друге півріччя 2018 року.

Просимо всіх, хто хоче залишатися з «Чорноморкою» й надалі, своєчасно подбати про оформлення передплатного абонемента.

Нагадуємо, вартість передплати, без урахування поштового збору за її оформлення, становить:

Дворазовий випуск

(індекс 61119)

 • 6 міс. — 126,00 грн.
 • 1 міс. — 21,00 грн.

Суботній випуск

(індекс 40378)

 • 6 міс. — 90,00 грн.
 • 1 міс. — 15,00 грн.
РубрикиБез рубрики

Свято морської піхоти

23 травня у Миколаєві відзначили визначну дату в історії національного флоту — 100-річчя від дня створення морської піхоти України.

На урочистий захід прибув Президент України — Верховний головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко з вищим військовим керівництвом Збройних сил.

Військовослужбовці склали клятву морського піхотинця, спільно з гостями хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів, які віддали свої життя за Батьківщину. Знаковою подією стало вручення морським піхотинцям беретів нового зразка — відтінку хвилі штормових Чорного та Азовського морів.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 21 грн.
 • на 3 місяці — 63 грн.
 • на 6 місяців — 126 грн.
 • на 12 місяців — 252 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 15 грн.
 • на 3 місяці — 45 грн.
 • на 6 місяців — 90 грн.
 • на 12 місяців — 180 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua