РубрикиБез рубрики

Поряд із Шевченком

На шкільному подвір’ї вишикувалися учні 5—11-х класів. На них допитливо й трохи навіть весело поглядав Тарас Шевченко, тесаний з жовтого каменя-пісковика в дещо розкутій, не академічній манері. Вітрець з поблизького моря куйовдив йому волосся, додаючи до знаного всіма образу цілковито незвичного вигляду.

Нараз пролунав не надто гучний директорський голос: увага, зараз будемо всією школою читати вірш, прошу повторювати після кожної паузи. Пустотливий вітрець притих, квапливо притуливсь поряд зі школярами, завмер. «Мені однаково, чи буду»… Мить тиші — наповнити груди повітрям… Повторне звучання знаного багатьма рядка відлунило шкільним подвір’ям. І знов — тиша з тиш. Лишень суворість поетових рядків, пронизлива їх відвертість. Одного за одним. «Як Україну злії люди… присплять лукаві і в огні… її окраденую збудять… Ох не однаково мені»…

РубрикиБез рубрики

Павло ПЕТРЕНКО: Людина — центр ухвалення рішень

У понеділок, 21 травня, в Одесі, на Великій Арнаутській, 61, відчинив двері перед відвідувачами правовий клуб «PRAVOkator». У церемонії відкриття цього досить оригінального як за назвою, так і за своїм призначенням закладу взяли участь міністр юстиції Павло Петренко та надзвичайний і повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук.

На базі цього клубу організатори планують проводити освітні заходи для досить широкого кола людей: юристів, суддів, адвокатів і представників громадськості, а також зустрічі і брифінги для ЗМІ. Окрім того — навіть розробляти законопроекти, принаймні грамотно формулювати законодавчі ініціативи, і проводити різні просвітницькі акції. Одесити зможуть не лише приходити туди зі своїми ідеями на правничу тематику, а й обговорювати їх у колі зацікавлених та створювати реальні продукти: програми, веб-застосування, зокрема відкривати і вести чати, готувати суспільно важливу інформацію для поширення тощо.

РубрикиБез рубрики

Зло буде покаране

«Боїнг» «Малайзійських авіаліній» рейсу МН17 був збитий над Донецькою областю в липні 2014-го зенітно-ракетним комплексом «Бук» із 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ. Такий висновок зробила Об’єднана слідча група з розслідування катастрофи, представники якої у четвер, 24 травня, дали прес-конференцію у Нідерландах.

За словами голови кримінального відділення національної поліції Нідерландів Вільберта Поллісена, слідча група дійшла висновку, що саме цей ЗРК «Бук» збігається за ознаками з тим, який збив малайзійський «Боїнг». Зокрема, на тягачі, що перевозив бойову техніку, і на самому ЗРК частково вдалося прочитати бортовий номер.

РубрикиБез рубрики

Будьмо разом!

Шановні читачі! Триває передплата на друге півріччя 2018 року.

Просимо всіх, хто хоче залишатися з «Чорноморкою» й надалі, своєчасно подбати про оформлення передплатного абонемента.

Нагадуємо, вартість передплати, без урахування поштового збору за її оформлення, становить:

Дворазовий випуск

(індекс 61119)

 • 6 міс. — 126,00 грн.
 • 1 міс. — 21,00 грн.

Суботній випуск

(індекс 40378)

 • 6 міс. — 90,00 грн.
 • 1 міс. — 15,00 грн.
РубрикиБез рубрики

Свято морської піхоти

23 травня у Миколаєві відзначили визначну дату в історії національного флоту — 100-річчя від дня створення морської піхоти України.

На урочистий захід прибув Президент України — Верховний головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко з вищим військовим керівництвом Збройних сил.

Військовослужбовці склали клятву морського піхотинця, спільно з гостями хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів, які віддали свої життя за Батьківщину. Знаковою подією стало вручення морським піхотинцям беретів нового зразка — відтінку хвилі штормових Чорного та Азовського морів.

РубрикиБез рубрики

«Порушує права українців...»

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) вважає, що мораторій на продаж сільськогосподарської землі порушує права українців-власників цієї землі. Якщо заборону не знімуть, Україні доведеться платити компенсацію громадянам, які звернулися до суду. Такими є рішення у справі «Зеленчук і Цицюра проти України», що розглядалася судом з кінця 2015 року, повідомляє BBC Ukrainian (www.bbc.com/ukrainian).

Позивачі — 71-річна Софія Зеленчук з Івано-Франківська та 79-річний тернополянин Віктор Цицюра. У 2000 та 2004 роках вони успадкували земельні паї та, відповідно, у 2007 і 2008 роках отримали земельні сертифікати. Обидві земельні ділянки здані в оренду, за яку один з власників отримує плату зерном і соняшниковою олією, а інший — грошима, від 20 до 36 євро за гектар.

РубрикиБез рубрики

Ренійський порт: шанс на одужання

Як уже повідомляли «ЧН», основною темою виїзної розширеної апаратної наради Одеської обласної державної адміністрації, що пройшла у Ренійському районі під головуванням керівника ОДА Максима Степанова, була проблематика дунайських портів.

Рені дуже легко відшукати на мапі України: поведіть пальцем вниз ліворуч, на крайній південний захід, у самий закуточок — і ви неодмінно вцілите. Це справді воно.

Українською Бесарабією мандрувати завжди цікаво, а чи не наймальовничішим є шлях між Ізмаїлом і Рені. Подих великої ріки тут скрізь. А ще — унікальна за краєвидами ділянка дороги, що проходить поміж двома найбільшими українськими прісноводними озерами Ялпуг і Кугурлуй. За ними проїжджаємо Орлівку з екопарком «Катрал», у якому прижилися чорні водяні буйволи. Взимку це село феєрично, за прадавніми сценаріями святкує Маланку. Далі шлях веде поміж Дунаєм і най-глибшим тутешнім озером Кагул. І несподівано пейзаж стає інду-стріальним — видніються портові крани Ренійського морського порту. Сюди ми ще повернемося, але спершу — до центру.

РубрикиТочка зору

Мораторій, що заслоняє майбутнє

Уявіть, що знайомий таксист, послугами якого ви користуєтеся 17(!) років, увесь цей час сумлінно працює, оперативно реагує на ваші запити та побажання, намагається не порушувати правила дорожнього руху, але возить вас одним авто, бо нове не може придбати, не отримуючи дозволу від держави. Тобто людина 17 років працює, надає необхідні суспільству послуги, сплачує податки, але — за законом (!) — не має права придбати у власність засіб виробництва! Дивно, чи не так?

Однак саме з такою реальністю стикаються щодня дрібні та середні фермери України і ще шести держав у світі (серед яких — Конго, Венесуела, Північна Корея та Куба). Не найкраща, скажемо так, компанія для перейняття економічного досвіду…

РубрикиБез рубрики

Корупція висотує бюджет

Незалежний експерт ООН з питань зовнішнього боргу та прав людини Хуан Пабло Богославскі (Аргентина), який побував з десятиденним візитом в нашій країні, визнав, що Україна зробила поступ у боротьбі з незаконними фінансовими потоками, але й застеріг, що економічні реформи без чітких гарантій щодо прав людини можуть посилити нерівність та бідність.

«Усі права людини, чи це право на житло, охорону здоров’я, чи доступ до правосуддя, тісно пов’язані з державним фінансуванням. Не можна ефективно реалізувати права людини, не маючи виділеного на спільне благо бюджету і не подолавши корупцію. Здорова економіка має забезпечити добробут для всіх, у тому числі й найвразливіших груп населення. Економічні реформи не повинні здійснюватися всупереч їхнім інтересам», — сказав він.

РубрикиБез рубрики

Не кожен фермер знає про програми

Про урядові та регіональні програми підтримки АПК має дізнатися кожен фермер Одещини. Таке завдання поставив голова облдержадміністрації Максим Степанов 22 травня під час виїзної розширеної апаратної наради ОДА в Ананьївському районі.

«На підтримку аграрного сектора виділяються великі кошти. Окрім державних програм, започаткованих Президентом України та урядом, є також регіональні. На жаль, не всі аграрії користуються цими можливостями чи й узагалі знають про них. Тож управління агропромислового комплексу та районні державні адміністрації мають максимально поширювати цю інформацію. Саме вони повинні стати комунікаційними майданчиками, де можна знайти відповіді на запитання щодо участі у програмах. Заявок від фермерів Одещини на участь у таких програмах має бути набагато більше», — наголосив Максим Степанов.

РубрикиПозиція

Хто відповість за масові отруєння дітей?

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко вимагає негайно скликати засідання РНБО і створити окремі міжвідомчі групи з розслідування причин масових отруєнь дітей.

«Масове отруєння дітей у Черкасах. Масове отруєння дітей у Новомосковську. Масове отруєння дітей у Миколаєві. Розпилення невідомої речовини в школі Харкова… Це яка реформа? Медична чи освітня? Що це взагалі таке?» — написала політик на своїй сторінці у Facebook.

РубрикиБез рубрики

Задля безпеки школярів

В Одеській області посилять заходи безпеки через масове отруєння школярів невідомою речовиною в трьох містах України.

Відповідне доручення дав голова облдержадміністрації Максим Степанов під час екстреного засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ОДА, що відбулося у середу. Йдеться, передусім, про посилення охорони закладів освіти, до чого будуть задіяні, зокрема, додаткові підрозділи Національної поліції України. Скайпом до засідання долучилися керівники районних держадміністрацій та ОТГ регіону.

РубрикиБез рубрики

Європейський фестиваль у європейському місті

«Буде краще, ніж торік» — така головна думка спільної прес-конференції голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова і пiанiста, народного артиста України, iнiцiатора та президента вже четвертого міжнародного музичного фестивалю ODESSA CLASSICS Олексія Ботвинова, що відбулася 23 травня.

Під час цьогорічного фестивалю, який триватиме десять днів із 1 по 10 червня, відбудуться десятки концертів зірок світової класичної сцени та провідних вітчизняних артистів, фортепіанний конкурс для дітей з ycix куточків України, дискусії, виставки та майстер-класи. Очікується, що ODESSA CLASSICS–2018 відвідають до 25 тисяч одеситів та гостей міста.

РубрикиБез рубрики

Арсенал ідей нової української школи

Новітнє інтерактивне та мультимедійне обладнання, сучасні учнівські меблі, оновлені кабінети природничо-математичних предметів та багато іншого змогли побачити відвідувачі простору «Арсенал ідей Нової української школи», який представили в Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. К.Д. Ушинського.

Виставка проводиться з ініціативи голови обл-держадміністрації Максима Степанова і за підтримки Міністерства освіти та науки й Міні-стерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

РубрикиБез рубрики

Що потрібно знати батькам першокласників

Уряд змінює систему початкової освіти, і вже з 1 вересня першачки підуть до якісно нової школи. Зарахування до перших класів відбуватиметься за територіальним принципом, який застосовують у більшості країни Європи, що гарантує кожній дитині навчання в школі біля дому. Отже батькам першокласників потрібно знати:

Кожному першачку гарантується навчання в школі поряд з місцем проживання. Дитина повинна мати право навчатися у школі, розташованій поблизу її будинку, хоча за вибором батьків дитину можна віддати в будь-яку школу. Для підтвердження місця проживання дитини батькам потрібно надати будь-який з понад десяти типів документів, рекомендованих Міністерством освіти та науки (це може бути не лише паспорт, а й договір оренди на житло, документ, що засвідчує право власності на житло, тощо).

РубрикиБез рубрики

Що віщують пінгвінята?

Як реагувати на глобальне потепління на планеті та зберегти антарктичне довкілля? Відповісти на ці питання допоможуть дані, зібрані українськими науковцями разом з іноземними колегами в Антарктиді й опубліковані в одному з найрейтинговіших наукових видань світу — журналі Британського екологічного товариства «Методи в екології та еволюції».

У межах міжнародного проекту науковці з семи країн встановили понад 50 камер для пос-тійного спостереження за колоніями пінгвінів на льодовому континенті. Впродовж усього часу камери реєстрували процес виведення пташенят. Це дало змогу створити принципово нову базу даних щодо гніздової поведінки пінгвінів Дженту й Аделі (Pigoscelis papua та Pigoscelis adeliae) для визначення хронології їх розмноження та репродуктивної успішності популяції.

РубрикиБез рубрики

Варто знати

Передвісники інфаркту

Медики стверджують, що основні ознаки наближення інфаркту можна розгледіти ще до виникнення критичного стану. Відтак радять уважно ставитися до будь-яких змін у самопочутті та здоров’ї.

Задишка. До інфаркту призводить порушення кровопостачання, причому не тільки серцевого м’яза. Легені теж зазнають впливу цього несприятливого процесу — в результаті порушується їх вентиляція. Це позначається на якості роботи дихальної системи. Якщо ви починаєте важко дихати після підйому навіть на один сходовий марш або після незначного прискорення кроку, це привід насторожитися.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 21 грн.
 • на 3 місяці — 63 грн.
 • на 6 місяців — 126 грн.
 • на 12 місяців — 252 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 15 грн.
 • на 3 місяці — 45 грн.
 • на 6 місяців — 90 грн.
 • на 12 місяців — 180 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua