РубрикиБез рубрики

У нас свій шлях і свій менталітет

Наприкінці минулого тижня в Україні вшановували дві вікопомні скорботні дати: День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (18 травня) і День пам’яті жертв політичних репресій (20 травня).

74-ті роковини депортації наших співвітчизників з історичної Батьківщини — Криму та 80-ті — Великого терору. Злочинів, організованих комуністичним тоталітарним режимом.

У виступі з нагоди Дня боротьби за права кримськотатарського народу та Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу Президент України Петро Порошенко, зокрема, наголосив:

«Біль кримських татар — це біль усіх українців. Трагедія сорок четвертого була лише прелюдією, початком багатолітньої політики гонінь. Цілий народ обмовили, пограбували його, по-звірячому вигнали зі своєї Батьківщини, винищивши при цьому майже половину його складу… І поселили тих, хто залишився у живих, у напівпустельних територіях Середньої Азії, Уралу та Сибіру...

РубрикиПам’ять

Геноцидний травень 1944-го

До 74-х роковин депортації кримських татар

Навесні 1944-го радянська влада повернулася у Крим й одразу вдалася до масових репресій проти категорій населення, які виявили хоча б найменшу непокору сталінському режиму в період війни. До «неблагонадійних» потрапили громадяни, репресовані раніше за політичними мотивами, а також представники «нелояльних народів».

РубрикиБез рубрики

Триєдність «Мегамаршу»

19 травня від Дерибасівської до парку Шевченка пройшов уже традиційний — одинадцятий — «Мегамарш у вишиванках».

Цьогоріч він був приурочений до трьох свят — Міжнародного дня вишиванки, що відзначається у третій четвер травня, Дня Європи (третя субота травня) та Дня вуличної музики (також третя травнева субота).

У нинішній вишиванковій ході взяли участь десь півтисячі одеситів. Серед них — голова облдержадміністрації Максим Степанов, заступник голови облради Юрій Димчогло, начальник управління превентивної діяльності Нацполіції Іван Іщенко з підлеглими — працівниками поліції діалогу.

Біля пам’ятника Тарасові Шевченку вишиванкову колону зустрів оркестр Військово-Морських сил України новим маршем нашої армії «Зродились ми великої години», музику до якого у 2017 році написав Олег Скрипка. А завершився «Мегамарш у вишиванках» концертом вуличної музики, який відбувся на літньому майданчику «Черепашка» біля стадіону.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

РубрикиБез рубрики

500 фотомитей Одещини

В адмінбудівлі облради, що на проспекті Шевченка, 4, відкрито постійно діючу фотовиставку.

Із другого по шостий поверхи стіни коридорів прикрашають нові світлини мальовничих куточків, ландшафтів, історичних пам’яток, свят та звичаїв, побуту жителів різних районів нашої області. Більшість з цих робіт увійшли до фотоальбому «Одещина. Край та люди».

Упродовж року над цим проектом працювали досвідчені фотомайстри Олег Куцький, Борис Бухман, Сергій Гуменюк, В’ячеслав Грубий та Ангеліна Тарасенко.

РубрикиБез рубрики

Яким буде пам’ятник Небесній Сотні?

До участі у відкритому конкурсі на кращу проектну пропозицію спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні в Одеській області допущено 16 робіт.

Таке рішення ухвалило на своєму засіданні журі конкурсу, до якого входять відомі архітектори і представники профільних структур обласної та міської влади. Очолює його голова облради Анатолій Урбанський.

Слід зазначити, що із 21 травня на другому поверсі вестибюлю у будівлі обласної ради на Канатній, 83 відкрито виставку конкурсних робіт і кожен, хто забажає, може віддати свій голос за той чи інший проект, який йому найбільше сподобався. Експонуватиметься вона впродовж двох місяців.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua