РубрикиБез рубрики

У нас свій шлях і свій менталітет

Наприкінці минулого тижня в Україні вшановували дві вікопомні скорботні дати: День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (18 травня) і День пам’яті жертв політичних репресій (20 травня).

74-ті роковини депортації наших співвітчизників з історичної Батьківщини — Криму та 80-ті — Великого терору. Злочинів, організованих комуністичним тоталітарним режимом.

У виступі з нагоди Дня боротьби за права кримськотатарського народу та Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу Президент України Петро Порошенко, зокрема, наголосив:

«Біль кримських татар — це біль усіх українців. Трагедія сорок четвертого була лише прелюдією, початком багатолітньої політики гонінь. Цілий народ обмовили, пограбували його, по-звірячому вигнали зі своєї Батьківщини, винищивши при цьому майже половину його складу… І поселили тих, хто залишився у живих, у напівпустельних територіях Середньої Азії, Уралу та Сибіру...

РубрикиПам’ять

Геноцидний травень 1944-го

До 74-х роковин депортації кримських татар

Навесні 1944-го радянська влада повернулася у Крим й одразу вдалася до масових репресій проти категорій населення, які виявили хоча б найменшу непокору сталінському режиму в період війни. До «неблагонадійних» потрапили громадяни, репресовані раніше за політичними мотивами, а також представники «нелояльних народів».

РубрикиБез рубрики

Триєдність «Мегамаршу»

19 травня від Дерибасівської до парку Шевченка пройшов уже традиційний — одинадцятий — «Мегамарш у вишиванках».

Цьогоріч він був приурочений до трьох свят — Міжнародного дня вишиванки, що відзначається у третій четвер травня, Дня Європи (третя субота травня) та Дня вуличної музики (також третя травнева субота).

У нинішній вишиванковій ході взяли участь десь півтисячі одеситів. Серед них — голова облдержадміністрації Максим Степанов, заступник голови облради Юрій Димчогло, начальник управління превентивної діяльності Нацполіції Іван Іщенко з підлеглими — працівниками поліції діалогу.

Біля пам’ятника Тарасові Шевченку вишиванкову колону зустрів оркестр Військово-Морських сил України новим маршем нашої армії «Зродились ми великої години», музику до якого у 2017 році написав Олег Скрипка. А завершився «Мегамарш у вишиванках» концертом вуличної музики, який відбувся на літньому майданчику «Черепашка» біля стадіону.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

РубрикиБез рубрики

500 фотомитей Одещини

В адмінбудівлі облради, що на проспекті Шевченка, 4, відкрито постійно діючу фотовиставку.

Із другого по шостий поверхи стіни коридорів прикрашають нові світлини мальовничих куточків, ландшафтів, історичних пам’яток, свят та звичаїв, побуту жителів різних районів нашої області. Більшість з цих робіт увійшли до фотоальбому «Одещина. Край та люди».

Упродовж року над цим проектом працювали досвідчені фотомайстри Олег Куцький, Борис Бухман, Сергій Гуменюк, В’ячеслав Грубий та Ангеліна Тарасенко.

РубрикиБез рубрики

Яким буде пам’ятник Небесній Сотні?

До участі у відкритому конкурсі на кращу проектну пропозицію спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні в Одеській області допущено 16 робіт.

Таке рішення ухвалило на своєму засіданні журі конкурсу, до якого входять відомі архітектори і представники профільних структур обласної та міської влади. Очолює його голова облради Анатолій Урбанський.

Слід зазначити, що із 21 травня на другому поверсі вестибюлю у будівлі обласної ради на Канатній, 83 відкрито виставку конкурсних робіт і кожен, хто забажає, може віддати свій голос за той чи інший проект, який йому найбільше сподобався. Експонуватиметься вона впродовж двох місяців.

РубрикиДуховність

«Заплющ очі. Дивись серцем»

Святе Письмо для незрячих дітей

Патріарх Української греко-католицької церкви Святослав у співслужінні з владикою Йосифом (Міляном) у соборі Воскресіння Христового в Києві звершив чин освячення Біблій для дітей, які написані шрифтом Брайля.

РубрикиБез рубрики

Офіційне оголошення про початок виборчого процесу

Таїровська селищна виборча комісія Овідіопольського району Одеської області оголошує про початок 26 травня 2018 року виборчого процесу повторних виборів Таїровского селищного голови Овідіопольського району Одеської області Таїровської селищної об’єднаної територіальної громади Овідіопольського району Одеської області, які призначено постановою Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області № 420 від 10.05.2018 р. на неділю 15 липня 2018 року.

О.І. БУРАВЛЬОВ,
голова Таїровської селищної виборчої комісії
Овідіопольськогорайону Одеської області.

РубрикиБез рубрики

Триває передплата на ІІ півріччя!

Шановні читачі! Розпочалася передплата на друге півріччя 2018 року.

Просимо всіх, хто хоче залишатися з «Чорноморкою» й надалі, своєчасно подбати про оформлення передплатного абонемента.

Як ми уже повідомляли, попри суттєве здорожчання поштових послуг та газетного паперу, редакція «ЧН» вирішила не підвищувати передплатної ціни на ІІ півріччя, взявши додатковий фінансовий тягар на себе. Натомість сподіваємося на вашу відданість газеті та активність у популяризації українського видання серед ваших знайомих, сусідів, колег.

Нагадуємо, вартість передплати, без урахування поштового збору за її оформлення, становить:

Дворазовий випуск

(індекс 61119)

 • 6 міс. — 126,00 грн.
 • 1 міс. — 21,00 грн.

Суботній випуск

(індекс 40378)

 • 6 міс. — 90,00 грн.
 • 1 міс. — 15,00 грн.
РубрикиТочка зору

Сенс нашої боротьби

Закінчення. Початок у номерах за 17 та 19 травня.

А що ж наші олігархи? Які передові технології вони подарували світу? Як посприяли звеличенню нашої держави, процвітанню українського народу? А ніякі й ніяк.

У якийсь момент наша держава втратила важелі керування над своєю власністю, створеною попередніми поколіннями українців за рахунок їх нещадної експлуатації та жебрацького існування. Фіговий листок всенародної приватизації не може приховати того очевидного факту, що ця власність, майже в повному обсязі, перейшла найчастіше до жадібних рук випадкових людей, не обтяжених професійними та моральними чеснотами. Причому українці серед них виявилися в меншості. Більшість нових хазяїв грошей самі були подивовані таким неочікуваним везінням. Не потрібно було поколінь наполегливої праці, власного важкого життєвого шляху впродовж десятиліть. Багатство прийшло все й відразу.

РубрикиБез рубрики

МІНІСТЕРСТВО ПОХОРОНУ ЗДОРОВ’Я

Закінчення. Початок у номері  за 17 травня.

ІІ.

Якою ж бачиться майбутня охорона здоров’я? Звісно, основні її складові можливо означити лише «пунктирно», бо це справа фахівців, але, безсумнівно, треба відокремити поняття «медицина» (в сучасному її вигляді та стані) й майбутня «охорона здоров’я».

Щодо медицини. Ще в античні часи сказано: medikus curat («лікар лікує»), тому номінація МОЗ (Міністерство охорони здоров’я) аж ніяк не відповідає сутності сучасної медицини, яка займається практично порятунком людей, що постраждали внаслідок відсутності саме охорони здоров’я. Це відомство як система наукової і практичної діяльності мало б номінуватися міністерством/службою з надзвичайних медичних ситуацій і продовжувати ту роботу, яку виконувало й виконує тепер, але...

РубрикиБез рубрики

Перерахунок пенсії після її призначення

Пенсіонерам, які після призначення пенсії продовжують працювати, з 1 квітня 2018 року проведено перерахунок пенсії в автоматичному режимі. Зважаючи на те, що органи Пенсійного фонду України такий перерахунок здійснювали вперше, на запитання щодо порядку та механізму його проведення ми попросили розповісти начальника головного управління ПФУ в Одеській області Олександра БУРЯЧЕНКА.

— У чому новація квітневого перерахунку?

— Статтею 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що працюючим пенсіонерам провадиться перерахунок пенсії кожні два роки.

РубрикиБез рубрики

«Обділені діти» — це не про наших...»

Діти, які з різних причин стали вихованцями шкіл-інтернатів, не повинні почуватися обділеними в житті. Завдання колективів цих закладів — нівелювати статус інтернатівця до мінімуму шляхом подвоєної любові до таких дітей і турботи про них. Таке життєве і педагогічне кредо моєї співрозмовниці — директорки Ананьївської школи-інтернату Людмили Кирилової.

— Людмило Василівно, які почуття викликала у вас пропозиція очолити цей навчальний заклад? Чи довго вагалися?

— Я аж ніяк не мріяла стати директором цього навчального закладу. Тому коли запропонували очолити його, дуже вагалася, адже всі мої колишні вихованці (Л.В. Кирилова тривалий час очолювала одну з кращих у районі шкіл — у селі Гандрабури. — Авт.) мали батьків і мінімум учнівських та соціальних негараздів. Та й взагалі, думала, що в світі набагато менше дитячих проблем. Але коли ознайомилася з колом тих непростих питань, які, на жаль, є невід’ємною частиною життя цієї школи, відчула, що і сил, і досвіду на їх вирішення у мене вистачить. Дати цим дітям освіту і допомогти обрати гідний життєвий шлях — ось що головне для мене і нашого колективу.

РубрикиБез рубрики

Юні «зірочки» із ДМШ №3

Чергову нелегку й дуже вагому для Одеси перемогу у всеукраїнському конкурсі «Українські обряди» здобули вихованці дитячої музичної школи №3, продемонструвавши високий рівень творчої підготовки й майстерності.

Ось вони, юні і зовсім маленькі «зірочки», які гідно представили наше місто: Ганна Нєдєлько, Вадим Подуст, Карина Кардаш, Анастасія Маркітан, Марина Мачульська, Михайло Фастаковський, Діана Братчикова, Олександра Грідіна, Анастасія Литвиненко, Вікторія Каленюк і найменшенька — п’ятирічна Марійка Паєрелєва.

РубрикиБез рубрики

Мак у серці й мені зацвів...

Жахіття сталося, жахіття відбулось… Закарбувалося у моїй пам’яті ще з 1969 року, коли у грузинському Боржомі зустрівся з кількома вірменами, котрі, як і я, приїхали попити знаменитої тамтешньої води. Їхня розповідь про трагедію вірменського народу, про геноцид, учинений щодо нього у тодішній Османській імперії, зокрема і про винищення діячів мистецтва, культури, глибоко вразили. Як і тужливі мелодії-плачі, виконані моїми новими друзями на дудуку, всесвітньо знаного композитора і загальнонаціонального духівника Вірменії Комітаса, на долі якого також трагічно відбилася нечувана тоді у світі різанина…

Отож і почав читати-перечитувати вірменських літераторів. Так і народилася ця версія мого перекладу вірша Норика Сафаряна «Мак у серці моїм зацвів».

Володимир КРИЖАНІВСЬКИЙ.

РубрикиБез рубрики

На тлі війни: музей і долі

Як відбувалася евакуація експонатів Одеського художнього музею під час Другої світової війни, як він поновлював свою роботу після вигнання окупантів. Цій темі присвячений цикл лекцій заступника директора з наукової роботи ОХМ Сергія СЄДИХ. Одна з них — «Музей-1944. Рік після війни».

Колекція. Історія евакуації

На основі документів, досліджень Сергій Сєдих розповідає про маловідомі факти, що вводять нас у суворі реалії тієї епохи, віддає належне багатьом музейникам, які в умовах війни докладали неймовірних зусиль, щоб зберегти зібрану колекцію.

— Наскільки нині вивчена ця тема?

РубрикиБез рубрики

Біль колективної травми

Щоб не залишалося «безіменних» і «непізнаних»

Чи чули ви про таке поняття як «масова/колективна травма»?

Недавно в Одесі відбулася міжнародна науково-практична конференція, на якій медики, судові експерти, вчені, активісти Червоного Хреста обговорювали питання організації та проведення комплексних заходів з метою ідентифікації тіл в умовах так званої «масової травми».

РубрикиБез рубрики

Прижиттєва згода на посмертне донорство

Верховна Рада ухвалила закон, яким дозволяється трансплантація органів після смерті донора за умови, що він дав на це письмову згоду.

Законом передбачається презумпція незгоди: матеріал для пересадки може бути отриманий з тіла померлої особи лише у випадку, якщо вона за життя дала згоду на трансплантацію. Згідно зі статтею 16 кожна повнолітня дієздатна особа має право надати письмову згоду або незгоду на вилучення анатомічних матеріалів з її тіла для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів після її смерті.

РубрикиЗдоров’я

Ой, синець! Ой, гематома!

Ніхто з нас не застрахований від різних травм. У більшості випадків вони не настільки сильні, щоб звертатися до лікарні. Однак важливо й самому розуміти, як правильно лікувати синці та гематоми. За порадами я звернувся до фахівця — кандидата медичних наук, доцента Ореста ЛОМНИЦЬКОГО. 

— Оресте Ярославовичу, чому ж з’являється синець?

— Щоб мати уявлення про те, як вилікувати гематому, варто розібратися, що відбувається всередині тканин під час травми. Посиніння шкіри свідчить про те, що в підшкірно-жировій клітковині зібралася кров. У момент удару судини, які розташовані близько до шкіри, розриваються й відбувається крововилив. Чим сильнішим був удар, тим більше пошкоджені судини. Синці на шкірі розділяють на два види: внутрішні й підшкірні. Внутрішні зазвичай зачіпають м’язові тканини і з’являються як результат сильного удару. Підшкірні синці виникають переважно на гомілках, колінах і близько стегон. Здебільшого вони неглибокі і не вимагають медичного втручання.

РубрикиБез рубрики

Варто знати

Обпеклися? Зазирніть у холодильник

Улітку ми часто стикаємося з проблемою сонячних опіків. При цьому не завжди засоби з аптеки допомагають краще, ніж те, що можна знайти у нашому холодильнику.

РубрикиБез рубрики

Сам собі кулінар

Салат з курячої печінки

Інгредієнти: печінка куряча — 500 г; консервований зелений горошок — 200 г; сир — 100 г; цибулина — 1 шт.; морква — 1 шт.; олія — 2—3 ст. л.; майонез — 4 ст. л.; маслини — 2—3 шт. і помідор (для прикраси); сіль за смаком.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 21 грн.
 • на 3 місяці — 63 грн.
 • на 6 місяців — 126 грн.
 • на 12 місяців — 252 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 15 грн.
 • на 3 місяці — 45 грн.
 • на 6 місяців — 90 грн.
 • на 12 місяців — 180 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua