РубрикиБез рубрики

Реанімаційна програма для дунайських портів

Виїзна розширена апаратна нарада Одеської обласної державної адміністрації 16 травня відбулася у Ренійському районі під головуванням керівника ОДА Максима Степанова. У її роботі взяли участь очільники РДА, структурних підрозділів ОДА, територіальних представництв центральних органів виконавчої влади.

Максим Степанов, голова Одеської облради Анатолій Урбанський та керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс відвідали Ренійський морський порт, де обговорили план дій щодо реанімації портів на Дунаї.

Це підприємство впродовж останніх трьох десятиліть потерпає від великих економічних збитків. Якщо у 1989-у річний обсяг перевалки вантажів становив понад 10 мільйонів тонн, то торік — лише близько 1,5 мільйона. В останні десятиліття Реній-ський порт був орієнтований на транзитні перевезення вантажів, здебільшого на транспортування до Європи російського вугілля та нафтопродуктів. Та у зв’язку з агресією РФ співпрацю з її компаніями припинено.

Сьогодні найвищий відсоток перевалки припадає на зерно з Молдови, а також на мінеральні добрива й скраплений газ з Білорусі. Більшу ж частину часу колись потужне підприємство простоює.

Максим Степанов і Райвіс Вецкаганс вважають доцільним на великій території порту створити індустріальний парк. Для цього слід на законодавчому рівні внести зміни, що дадуть змогу розширити можливості інвестування для державних стивідорних компаній, які нині також зазнають збитків. Голова ОДА пообіцяв, що програму реанімації дунайських портів він презентує під час інфраструктурного форуму в Одесі 31 травня разом з міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном.

Учасники наради також оглянули будівництво дороги в обхід міста Рені. «Фінансування на ремонт цього автошляху передбачено у повному обсязі, щоб завершити роботи цього року. Йдеться про 194 мільйони гривень з державного бюджету», — наголосив Максим Степанов.

Зазначимо, протяжність нового автошляху складає 6,4 кілометра. Маршрут частково проходить річковою долиною, тому будівництво включає такі об’єкти, як водопропускні труби та шляхопровід через залізницю. Перенесено діючі газопровід високого тиску та повітряні лінії електропередач.

Цього ж року заплановано закінчити ремонт автомобільної дороги міжнародного значення М-15 Одеса — Рені. Як підкреслюють у Службі автомобільних доріг Одеської області, роботи, після завершення тендерних процедур, можуть розпочатися вже у червні. Йдеться про останні ділянки загальною протяжністю понад 93 кілометри.

«Згідно з проектом на дорогу М-15 необхідно ще близько 1 мільярда 530 мільйонів гривень. На жаль, таке джерело, як митний експеримент, незважаючи на значне перевиконання плану Одеською митницею, залежить від загального індикативу по країні, тобто від показників усіх митниць в різних регіонах», — підкреслив керівник ОДА.

Детальніше про ці проблеми — в наступному числі газети.

Володимир ГЕНИК.

Одеса — Рені — Одеса.

Фото автора.

Переглядів: 147
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua