РубрикиТема дня

Міст для... втечі

15 травня, якраз напередодні 74-х роковин депортації кримськотатарського народу з нині знову окупованого півострова, Кремль влаштував показове відкриття автодорожньої частини Керченського мосту, який з’єднує Росію з анексованим нею Кримом.

Аби підкреслити значущість цього ще не добудованого мосту, одним з перших по ньому проїхався за кермом КамАЗа сам Путін. До речі, для важковагового транспорту міст наразі закритий, бо, як уже зазначалося, все ще не добудований, але для Путіна, до того ж напередодні трагічної для Криму дати, зробили виняток — пустили покататися.

Світова реакція на відкриття Керченського мосту не забарилася.

У заяві, поширеній того ж дня речницею Держдепартаменту Гізер Науерт, наголошується: «Сполучені Штати Америки засуджують будівництво і часткове відкриття мосту через Керченську протоку між Росією та окупованим Кримом, здійснене без дозволу уряду України… Крим є частиною України, а будівництво мосту служить нагадуванням про готовність Росії продовжувати порушувати міжнародне право… Міст є не тільки спробою Росії зміцнити незаконне захоплення й окупацію Криму, але й перешкоджає судноплавству, обмежуючи розміри суден, які можуть пройти через Керченську протоку — єдиний шлях до територіальних вод України в Азовському морі».

РубрикиБез рубрики

Пряма загроза інформаційній безпеці

Національна спілка журналістів України звернулася до Президента України Петра Порошенка із закликом невідкладно стати на захист вітчизняних друкованих ЗМІ. Різке подорожчання імпортного газетного паперу та підвищення тарифів «Укрпоштою» на доставку друкованої преси призвело до катастрофічної ситуації на ринку національних та місцевих друкованих суспільно-політичних ЗМІ, констатують у НСЖУ. З метою посилення інформаційної безпеки України Спілка журналістів пропонує запровадити державну протекціоністську полі-тику щодо підтримки друкованих ЗМІ, що є загально-прийнятною практикою у країнах Європи.

У зверненні правління НСЖУ до глави держави щодо необхідності президентської ініціативи — напрацювання закону про посилення інформбезпеки України та державної підтримки вітчизняних друкованих ЗМІ йдеться:

РубрикиБез рубрики

Що глас волаючого в пустелі

Ситуація з друкованими ЗМІ на Одещині нічим не відрізняється від загальноукраїнської, а заклики-звернення місцевої журналістської спільноти — що глас волаючого в пустелі. Про проблему, яка зараз набула особливої гостроти, «Чорноморські новини» вже повідомляли у публікаціях «На межі виживання» (21 квітня) та «На кого ж сподіватися?» (5 травня).

З цього приводу народний депутат України Микола Скорик звернувся з листом до голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова, в якому, зокрема, акцентує увагу:

РубрикиРакурс

Лісабонські парадокси

Минулої неділі у столиці Португалії Лісабоні завершився конкурс «Євробачення-2018». Одеситів ця велика подія інтригувала ще й тим, що вперше з 2003 року, відколи наша держава бере участь у цьому пісенному змаганні, честь України захищав наш земляк — 21-річний MЕLOVIN. Тож спочатку про нього.

MELOVIN (Костянтин Бочаров, народився 11 квітня 1997-го в Одесі) — український співак, переможець шостого сезону вокального шоу «X-Фактор», фіналіст національного відбору на «Євробачення-2017». На нинішньому, вже 63-у конкурсі, який проходив у Португалії, наш земляк виступив з піснею «Under The Ladder».

РубрикиБез рубрики

То не тільки вбрання, то — наша душа

Сьогодні ми відзначаємо самобутнє та яскраве свято — День вишиванки.

Цей елемент українського національного одягу є частиною нашого етносу, невід’ємною складовою української історії та культури, що займає гідне місце у скарбниці світових цінностей.

РубрикиБез рубрики

Мегамарш у вишиванках

Цієї суботи Одесою пройде вже ХІ Мегамарш у вишиванках. Барвиста колона рушить Дерибасівською о 13.00. Традиційне місце збору — біля готелю «Пасаж».

Цьогорічний мегамарш приурочений одразу до кількох знакових дат і подій.

РубрикиБез рубрики

У розмаїтті новодруків

Завтра, 18 травня, об 11.00 відбудеться урочисте відкриття XІХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині».

Із 10.00 до 17.00 на майданчику перед Одеською національною науковою бібліотекою, на вул. Пастера, 13, працюватиме мистецький ярмарок.

Після урочистої частини із 12.00 до 13.00 у різних залах, передусім у відділах самої ОННБ, проходитимуть презентації:

 • «Збірки мистецьких творів Художнього музею Тараса Шевченка у Пекіні» (відділ рідкісних видань та рукописів ОННБ);
РубрикиБез рубрики

Статки і податки

«За підсумками щорічної кампанії декларування Одещина увійшла до п’ятірки лідерів, як за кількістю поданих декларацій, так і за сумою задекларованого доходу. Жителі нашого краю подали понад 41 тисячу декларацій», — повідомив начальник головного управління ДФС в Одеській області Гліб Мілютін.

Упродовж січня — квітня 2018-го платники податків Одещини задекларували доходи на суму 2,6 млрд грн, що на 353 млн грн., або на 15% більше відповідного періоду минулого року.

РубрикиБез рубрики

Триває передплата на ІІ півріччя!

Шановні читачі! Розпочалася передплата на друге півріччя 2018 року.

Просимо всіх, хто хоче залишатися з «Чорноморкою» й надалі, своєчасно подбати про оформлення передплатного абонемента.

Як ми уже повідомляли, попри суттєве здорожчання поштових послуг та газетного паперу, редакція «ЧН» вирішила не підвищувати передплатної ціни на ІІ півріччя, взявши додатковий фінансовий тягар на себе. Натомість сподіваємося на вашу відданість газеті та активність у популяризації українського видання серед ваших знайомих, сусідів, колег.

РубрикиТочка зору

Сенс нашої боротьби

Це були часи, коли боги розмовляли, як люди, і розмовляли з людьми, любили шанування, як люди, і вимагали його від людей. «… і зроблю нащадків твоїх, як пісок земний; якщо хто може порахувати пісок земний, то і нащадки твої полічені будуть», — так сказав Господь родоначальнику всіх арабів і євреїв Аврааму. «…встань, пройди по землі цій у довжину і ширину її, бо Я дам її тобі і нащадкам твоїм назавжди».

Цікаво було б знати, що сказав Господь родоначальнику всіх українців? Можливо, так: «Для чого земля ваша, якщо у вас нема нащадків? Чуже рало оратиме її згодом, чужий меч захищатиме її від ворогів, але не для вас і не для людей вашої крові».

РубрикиБез рубрики

Міністерство похорону здоров’я

…Я предупреждаю тех, кто желает правильно руководить своим разумом, чтобы они не принимали ни одного термина (…) для обозначения какого-либо предмета раньше, чем они составили себе идею о нём.

Джон ЛОКК.

А зараз усе добре. Реформи крокують країною. Просто народ за ними не встигає. Просто він не розуміє, що його ощасливлюють.

Володимир ЛИТВИН.

Будь-яка людина, не позбавлена здорового глузду, вважає, що збереження й охорона того довкілля, де вона проживає, а якщо говорити про всю людність, то і весь ареал земної поверхні, має стати об’єктом охорони з боку людини — від цього залежать умови її подальшого перебування на планеті. Але якщо подивитися відсторонено, «збоку», на діяль-ність людини на Землі, складається враження, що вона тут перебуває тимчасово, як поганий квартирант, або грабіжник, котрий, пориваючись до жаданої схованки з грішми, безжально нищить усе на шляху до неї. Як «істота розумна», людина не стала пристосовуватися до умов «земної» цивілізації — це не узгоджувалося з логікою її мислення, блискуче сформульованою свого часу І. Мічуріним: «Мы не можем ждать милостей от природы, взять их у неё — наша задача». І людина почала «брати»: по-хижацьки, безрозсудно, безоглядно, а це в недалекому вже майбутньому може порушити таку хистку рівновагу на планеті і навколо неї. Чи знає про це людина? Аякже, адже вона «розумна»! Нема сенсу переповідати про всі біди й нещастя, котрі принесла людина на квітучу колись Землю...

РубрикиБез рубрики

Дружня до дітей громада

В Одесі відбувся другий всеукраїнський відкритий форум «Багатодітна сім’я України», в якому взяли участь понад 200 делегатів із 23 областей.

Учасники форуму (багатодітні батьки, представники громадських організацій, об’єднаних територіальних громад з різних куточків країни) знайомилися з позитивним досвідом Одеси у сфері підтримки багатодітних сімей, презентували нові програми й проекти, обмінювалися ідеями, думали над координацією зусиль у розбудові руху за права таких родин.

РубрикиБез рубрики

Чуєте, сурми кличуть?!

Історія людства вічна, а головне — не передбачувана. Бо не знаєш, що вона утне вже завтра. Тому перекроюються кордони, змінюються режими, а народ залишається, і з ним —його одвічні уподобання: пісні, мелодії, музика.

О, музика — велика сила! Бо здатна об’єднати окремі острівці населення у громади, зневірених — повірити в себе, окрилити, засмучених — звеселити.

РубрикиБез рубрики

На хвилі гармонії й радості

Художні виставки, приурочены до Дня матері та Дня пам’яті і примирення, для Одеси вже стали традиційними. Цьогорічна, що відкрилася 7 травня у залі на Торговій, 2, несе заряд позитивних емоцій і спонукає до співпереживання, замилування та роздумів.

Представлені різностильні твори живопису, графіки й окремі зразки декоративної скульптури, які дають уявлення про творчі зацікавлення певного кола митців, членів обласної організації НСХУ. З-поміж жанрів домі-нують пейзаж та натюрморт, виконані в дусі південної, одеської школи, і, можливо, саме ця обставина надає експозиції піднесеного, часом елегійно-поетичного настрою. Похвально, що виставка виражає добру тенденцію — бажання розкрити задекларовану тему, зокрема тему материнства.

РубрикиБез рубрики

Липівські читання. Вже дев’яті

У Полтаві 11—12 травня відбулися дев’яті Липівські читання.

До початку роботи зібрання було видано не тільки програму, а й матеріали самої конференції, що свідчить про злагоджену і відповідальну роботу оргкомітету, до якого входять Олексій Нестуляк — ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, Ірина Петренко — професор цього ж вишу, а також Галина Дольник — голова правління Фонду імені Івана та Юрія Лип та Світлана Кучеренко — заступниця голови цього фонду (обидві — одеситки).

РубрикиБез рубрики

Жодна газета у Франції на себе не заробляє

Щоб друкована преса не вмерла, держава дотує всі видання, незалежно від форми власності

Криза французької друкованої преси триває вже років із двадцять. Інтернет повільно, але безжалісно «з’їдає» паперові ЗМІ. Попри це, журналісти французьких газет з оптимізмом дивляться у завтрашній день і не переживають, що залишаться без роботи. Про їхнє майбутнє дбає… держава, яка вважає, що не має права залишити друковане слово сам на сам зі своїми проблемами. При цьому такі поняття, як «свобода слова» та «плюралізм думок», у Франції священні.

Посольство Франції в Україні організувало візит групи українських журналістів до Парижа з метою знайомства з медіапростором своєї країни. Хоча основна тема візиту — протистояння так званим фейк-ньюс (фальшиві новини), мене, як редактора друкованого ЗМІ, також цікавило, як французькі колеги дають собі раду в умовах тотальної кризи паперової преси. Виявилось, якби не державні дотації, усі суспільно-політичні газети Франції давно б віддали Богові душу.

РубрикиБез рубрики

Спорткомплекс у Виноградівці

Сучасний спорткомплекс з міні-стадіоном для футболу відкрився у селі Виногра-дівка Арцизького району на території місцевої школи.

Міні-стадіон, окрім поля зі штучним покриттям, обладнаний трибунами та якісним освітленням для комфортного спостереження за грою. Облаштовані також майданчики із тренажерами.

РубрикиБез рубрики

Обмеження й заборони в охоронних зонах

Дотримання Правил охорони електричних мереж під час проведення сільськогосподарських робіт

Шановні громадяни, звертаємо вашу увагу на деякі витяги з Правил охорони електричних мереж (далі — Правила).

Електричними мережами, які підлягають охороні згідно з Правилами, вважаються трансформаторні підстанції, розподільні пункти і пристрої, струмопроводи, повітряні лінії електропередачі, підземні і підводні кабельні лінії електропередачі та споруди, які до них належать. Дотримання цих Правил дозволить забезпечити як вашу безпеку, так і допоможе нашому підприємству в забезпеченні безаварійного, надійного та безперебійного енергопостачання енергооб’єктів та ваших осель.

РубрикиЗдоров’я

Сидіти-лежати — болячок надбати

Малорухливий спосіб життя здатний лише за 14 днів істотно погіршити здоров’я людини.

Ті, хто проводить увесь робочий день перед комп’ютером, добирається на роботу на транспорті й у вихідні сидить чи лежить на дивані, буквально за два тижні можуть зіпсувати своє здоров’я.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 21 грн.
 • на 3 місяці — 63 грн.
 • на 6 місяців — 126 грн.
 • на 12 місяців — 252 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 15 грн.
 • на 3 місяці — 45 грн.
 • на 6 місяців — 90 грн.
 • на 12 місяців — 180 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua