РубрикиБез рубрики

Об’єднатися навколо єдиної церкви

Надання автокефалії православній церкві України відіграє важливу роль у розвитку держави. Таку позицію у спільному зверненні до українського народу виклали три президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко.

«Ми вважаємо, що надання автокефалії Константинопольскою матір’ю-церквою відіграє важливу роль у зміцненні незалежності України, духовної та національної єдності нашого народу, розвитку релігійної свободи, сприятиме зміцненню міжконфесійного діалогу в нашій країні», — сказав на прес-конференції в «Укрінформі» перший президент України Леонід Кравчук. За його словами, саме єдність українського народу є великою силою, яку зміцнюватиме Автокефальна православна помісна церква, і це стане непереборною духовною перемогою у боротьбі з російською церквою в Україні.

«В усі часи, — наголошується у зверненні, — боротьба за Автокефальну помісну православну церкву розпочиналася одночасно з боротьбою за незалежність України.

У 1991—1992 роках митрополит Київський і Галицький Філарет, підтриманий президентом України, патріотично налаштованими політичними силами та мільйонами віруючих, розпочав роботу щодо створення Української помісної церкви. В результаті постала незалежна Українська православна церква Київського патріархату. Це був перший, дуже важливий крок щодо створення автокефалії в Україні.

У 2008-у на запрошення президента Віктора Ющенка Київ відвідав Вселенський патріарх Варфоломій. Велася робота щодо об’єднання всіх українських православних церков, але через позицію РПЦ цього не відбулося. Вважаємо обов’язком усіх патріотів, відповідальних політиків протистояти спробам використовувати церкву та релігійні організації в інтересах чужих держав.

У 2016 році Верховна Рада України звернулася до Вселенського патріарха з проханням до матері-церкви надати Українській церкві автокефалію та сприяти об’єднуючому процесу в українському православ’ї.

Зараз президент Петро Порошенко в нових внутрішньо- і зовнішньополітичних умовах розпочав активні дії щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Підтриманий Верховною Радою президент звернуся до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію Православній церкві в Україні.

Ми вважаємо, що надання автокефалії Константинопольською матір’ю-церквою відіграє важливу роль у зміцненні незалежності України, духовної та національної єдності нашого народу, розвитку релігійної свободи в Україні, сприятиме плідному міжконфесійному діалогу в нашій державі.

Ми переконані, що єдність українського народу, великою силою зміцнення якого буде Автокефальна православна помісна церква, стане непереборною духовною фортецею у боротьбі з російською агресією проти України.

Тому ми підтримуємо зусилля глави держави Петра Порошенка з цих надзвичайно важливих для України питань та звертаємося до всіх громадян, всіх відповідальних політиків і громадських діячів об’єднатися навколо цієї великої мети і спільно активно працювати для створення Автокефальної православної церкви в Україні.

При цьому ми наголошуємо, що вся наша діяльність повинна спиратися на Конституцію та закони України, відповідно до яких всі конфесії в Україні мають рівні права і можливості, а держава зобов’язана створювати умови для їх найповнішого використання. Ніхто не має права обмежувати, зневажати права віруючої людини в її спілкуванні з Богом. Віруючі самі обирають церкву і самі визначають характер своєї віри.

Зі свого боку ми використаємо весь наш досвід, щоб допомогти створити в Україні помісну православну церкву. Закликаємо всі органи державної влади, місцевого самоврядування, інститути громадянського суспільства зробити все необхідне для прийняття рішення про надання автокефалії православній церкві в Україні. Поза сумнівом, це стане довгоочікуваною, справді історичною подією для всього українського суспільства. Наші зусилля достойно оцінить український народ. Своє слово скаже й українська історія.

Віримо, що наші прагнення і наполеглива робота переможуть».

Як уже повідомляли «ЧН», 19 квітня Верховна Рада ухвалила постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення єдиної помісної української православної церкви. 22 квітня Петро Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату та початок процедур, необхідних для надання автокефалії Українській православній церкві.

Переглядів: 92
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua