РубрикиБез рубрики

Юні голоси Одещини

Раз на три роки в нашому місті проводиться конкурс дитячої творчості, брати участь в якому — не кажемо вже про перемогу — не тільки престижно, а й корисно. Мова про конкурс солістів-вокалістів шкіл мистецтв нашої області, організатором якого є Одеський навчально-методичний центр закладів культури та мистецтва.

Заключний етап цьогорічних змагань відбувся 29 квітня в приміщенні Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф. Данькевича. Йому передував заочний відбір у дитячих музичних школах та школах мистецтв районів і міст Одещини. Кращі з кращих юних вокалістів з’їхалися на очне змагання, яке проводилося у трьох номінаціях: академічний, фольклорний та естрадний вокал і в трьох вікових категоріях.

Дещо несподіваним стало те, що найбільше число претендентів на перемогу було в номінації академічного співу. Тут на перемогу претендували 56 вокалістів із 16 районів і міст області й Одеси. Відтак журі на чолі з завідувачкою кафедри сольного співу Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової, народною артисткою України, професором та академіком Галиною Поливановою довелося неабияк потрудитися, визначаючи переможців. І їх виявилося чимало. Так, у молодшій віковій групі перше місце було присуджено відразу трьом конкурсантам. Цікаво, що двоє з них — Катя Злакоман і Владислав Бабенко — навчаються в одній школі, ДМШ №4, до того ж, в одного викладача — Олени Материнко. Її учениця — Катерина Козачок — перемогла і в середній віковій категорії.

Аналізуючи виступи (за це особливо цінують цей конкурс!) з викладачами, які супроводжували своїх учнів, Галина Анатоліївна зазначила, що краще були підготовлені саме ті діти, котрі навчаються у викладачів-вокалістів, а не у викладачів-хормейстерів. Таж до наступного конкурсу є час зробити певні висновки.

Менше, ніж у номінації академічного співу, було претендентів на перемогу в естрадному жанрі. У сольній категорії — 30 осіб, а також шість вокальних ансамблів малих форм. І тому журі на чолі із завідувачкою естрадним відділенням Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф. Данькевича Ніною Кравець також не бракувало роботи. І знову дубль переможців від викладачки Великодолинської ДМШ Лариси Швець: її учень Олег Рекечинський переміг у молодшій, а Ерик Арутюнян — у старшій віковій категоріях. Серед ансамблів найсильнішими визнали «Фарби» Одеської ДМШ №3 (керівник Світлана Смирнова).

Найменше число претендентів, попри очікування, виявилося в номінації фольклорного співу — 25. Зате які потужні! Всі вони виступали у красивих народних костюмах, деякі навіть у супроводі ансамблів. Журі на чолі з керівником народного хору Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф. Данькевича, заслуженим працівником культури України Жанною Козаченко було з кого вибирати. Двоє переможців у молодшій та середній вікових категоріях — Ангела Місан та Олександр Брадарский — із Болградської ДМШ. У середній віковій категорії перше місце здобула Олеся Кічук з Ізмаїльської ДШМ (до речі, вона перемогла і в номінації естрадний вокал).

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Переглядів: 96
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua