РубрикиБез рубрики

На Пироговській, 1

Унікальність нещодавно проведеної Одеською обласною Радою миру літературно-музичної зустрічі для ветеранів-митців полягала в тому, що відбувалася вона на подвір’ї будинку №1 по вулиці Пироговській, який у 1950-х був спеціально зведений для наших літераторів. Нині на ньому встановлені дві меморіальні дошки — Іванові Гайдаєнку (1914—1994) і Володимирові Лясковському (1917—2002).

Для сучасних читачів нагадаємо. Іван Петрович Гайдаєнко — автор 52 книг, голова одеської письменницької організації, дуже порядна людина, яка постійно дбала про своїх побратимів — майстрів пера. Саме за його ініціативою і споруджений цей будинок. Окрім цього, він був засновником і першим головою обласної миротворчої організації, яку очолював понад 20 років поспіль.

Володимир Георгійович Лясковський видав 42 книги загальним накладом 5 мільйонів примірників, включаючи першу на тодішніх радянських теренах (у 1943 році) повість про подвиг «молодогвардійців».

У цьому будинку в різні часи мешкало й чимало інших відомих прозаїків і поетів: Іван Рядченко, Юрій Усиченко, Віктор Бершадський, Юрій Трусов... Усі вони були різними, але об’єднувало їх одне — незламний дух і любов до рідної землі. Свій патріотизм вони довели особистим прикладом у буремні, ратні роки війни, повернушись з неї героями, в повоєнний час і, звісно ж, прекрасними й безцінними творами, що залишили своїм нащадкам.

Зустріч, яка зібрала в цьому місці кілька десятків небайдужих людей з числа письменників, миротворців, артистів, журналістів, мешканців будинку, а також дітей, була першою з таких творчих зустрічей талановитої інтелігенції Одеси. Під відкритим небом звучали пісні, вірші, промови про життєвий шлях одеських літераторів, про мир і злагоду, про День Перемоги над гітлерівським фашизмом. Поети Стані-слав Стриженюк (до речі, один з перших поселенців будинку літераторів), Іван Рябухін, прозаїк, академік Богдан Сушинський, а також заступник голови обласної Ради миру Володимир Павліченко запропонували встановити на цьому подвір’ї тематичну стелу на честь одеських літераторів та видати про них довідкові матеріали.

Вела програму перший заступник голови Ради миру, член НСЖУ Валентина Гайдаєнко (донька Івана Петровича Гайдаєнка).

Наталія ПРИВАЛОВА,
Іван УСАТЮК.

ОРІДУ НАДУ.

Переглядів: 101
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua