РубрикиПам’ять

Стежка на все життя

15 травня сповниться 40 днів відходу у вічність заслуженого журналіста України, письменника, друга і шанувальника «Чорноморських новин» Едуарда Подільського.

Не віриться, що вже нема побратима, з яким пройшли незабутні шкільні роки в мальовничому місті Погребище на Вінниччині, де починає свій шлях до Дніпра знаменита річка Рось.

Повоєнні роки були голодними, й Едуард, тоді ще Едик, на все життя запам’ятав, як у першому чи другому класі я поділився з ним шматочком хліба з цукром. Потім ми разом почали відвідувати гуртки в Будинку піонерів, випускати шкільні газети, робити перші проби пера в літературному гуртку «Проліски» під керівництвом заслуженої вчительки України Антоніни Миколаївни Бондаренко.

Першим замітку в районну газету «Колос» написав Едик, і з його легкої руки я також став юнкором цього видання, згодом — робкором, а під час служби в армії — військкором.

Після школи й навчання в Донецькому державному університеті Едуард деякий час учителював, а потім повністю присвятив себе журналістиці, ставши, можна сказати, літописцем Поділля. Сотні яскравих його статей надруковані як у місцевих, так і в центральних виданнях.

Особливо теплими й творчими були стосунки Едуарда Петровича з Одещиною, куди він приїздив по кілька разів на рік і в своїх нарисах, замальовках прославляв людей нашого краю. Я познайомив його з легендарним розвідником, кавалером шести бойових орденів Яковом Андрійовичем Савченком, богатирем України майстром спорту СРСР з боротьби самбо і рукопашного бою Миколою Антоновичем Пасічником, доктором медичних наук, завідувачем відділенням Інституту ім. академіка В.П. Філатова Анатолієм Парфентійовичем Малецьким та ще десятками одеситів, які згодом стали героями журналістських матері-алів його нарисів і добрими друзями.

Публікації Поділь-ського запам’яталися і читачам «Чорноморських новин». Передусім — надзвичайно колоритною мовою, відвертістю і щирістю.

Едуард Подільський — автор семи книжок про знаменитих людей України, в тому числі про тих, хто дає змогу бачити сонце — лікарів знаменитого Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова.

Своїм високим публіцистичним словом Едуард Петрович надихав нас, його друзів, читачів, на добрі справи в ім’я України. Він — лауреат журналістської премії імені Костянтина Гришина, Почесний громадянин міста Погребище, яке веде свій відлік із 1148 року.

Я вдячний щирому другові своєї юності, наставникові в журналістиці за гарні слова, сказані про мене і Миколу Антоновича Пасічника в його публікаціях. Як реліквію бережу шостий номер «Журналіста України» за 1984 рік, де в статті «Стежка з дитинства» Едуард тепло розповів про наші перші кроки на журналістській ниві.

Едуард Петрович Подільський дуже багатьом подарував крила віри в себе і своє майбутнє. Тож нехай ці крила будуть вічним спогадом про талановиту людину, котра залишила світлу пам’ять на цій землі.

Володимир ПАВЛІЧЕНКО,
член НСЖУ.

Переглядів: 387
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua