РубрикиБез рубрики

Під неньчиним покровом

Завтра — День матері, свято, яке з 2000-го щорічно офіційно пошановується в Україні у другу неділю травня.

Вперше це свято офіційно встановлене Конгресом США 8 травня 1914 року. Після Першої світової війни його почали відзначати й у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині. Нині День матері у другу неділю травня святкують 85 країн, у тому числі й Україна, а ще понад 30 країн — в інші дні.

Любімо, шануймо, бережімо наших матерів! І не тільки в їхнє свято. А щодня, щогодини й що-миті. Бо саме їм ми завдячуємо найціннішим, що маємо, — життям.

РубрикиБез рубрики

Перемога заради свободи

З виступу Президента України Петра Порошенка під час акції «Перша хвилина миру»

«Коли село звільнили, всіх чоловіків від шістнадцяти і до шістдесяти… аби була нога-рука, чи сліпий-глухий, не важливо — всіх стали брати до війська. Нас «озброїли», мається на увазі дали по півцеглини, і — йдіть, «іскупайтє віну кров’ю», бо на окупованій території були. Мовляв, жбурляйте цеглу, а німці нехай думають, що то гранати! Нас вигнали на кригу водосховища, навпроти — якийсь комбінат був, німці вибили в мурі бійниці… Підпустили і вдарили кинджальним вогнем. А повернутися назад не можна було, бо там сиділи «смершівці» з нацiленими на нас кулеметами — націленими нам у спину... Вибухнула міна, мене контузило, я впав. Коли непритомного підібрали, в шпиталі не могли цеглину витягти — так я в неї вчепився і вона в мене вмерзла…
З п’ятисот душ лише п’ятнадцять уціліли…».

РубрикиБез рубрики

Молитва за полеглих і за мир

8 травня, у День пам’яті та примирення, коли Європа, а віднедавна й Україна вшановують пам’ять жертв Другої світової війни, в Одесі, на Алеї Слави, біля пам’ятника Невідомому матросу, відбулася спільна молитва священнослужителів основних конфесій нашого міста.

Духовні отці молилися за мир в Україні й у всьому світі, поминали загиблих у тій страшній війні.

РубрикиБез рубрики

До Шевченка на раду

В українському календарі 22 травня посідає непересічне місце, адже цей день освячений іменем Тараса Шевченка, його поверненням, як і заповідав, у рідну землю.

Ще тоді, у травні 1861-го, останній путь великого сина України супроводжувався неабияким сплеском національного духу. І донині, а особливо — в роки переслідувань і репресій, придушення всього українського, ця дата зостається символом боротьби за волю і правду, за права і гідність нашого народу.

РубрикиБез рубрики

Нью-Йорк: «Голодомор — це геноцид»

Американський штат Нью-Йорк ухвалив резолюцію, яка визнає Голодомор в Україні геноцидом.

«Сенат та асамблея штату Нью-Йорк ухвалили спільну резолюцію до 85-х роковин Голодомору 1932—1933 років в Україні, яка визнає цю трагедію геноцидом українського народу», — йдеться у повідомленні посольства України в США.

Це вже дев’ятий штат США, де Голодомор визнано геноцидом. До Нью-Йорка це зробили у Вашингтоні, Вісконсині, Іллінойсі, Массачусетсі, Мічигані, Нью-Джерсі, Орегоні та Пенсильванії.

РубрикиБез рубрики

Офіційно

Перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 24 грудня 2017 року

Таїровська селищна виборча комісія

Овідіопольського району Одеської області

ПОСТАНОВА № 420

19 год. 31 хв.
10 травня 2018 року

смт Таїрове

РубрикиБез рубрики

Про скликання першої сесії

Таїровська селищна виборча комісія Овідіопольського району Одеської області повідомляє про повторне (втретє) скликання першої сесії новообраної Таїровської селищної ради Таїровської селищної об’єднаної територіальної громади Овіді-опольського району Одеської області

Комісія постановила провести першу сесію у приміщенні Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області за адресою: 65497, Одеська обл., Овідіопольський район, с. Лиманка, ділянка 10, будинок 39/1, 12 травня 2018 року о 14.00.

РубрикиЛюдина і час

Олександр ШЕВЧЕНКО: Негоже бути багатим і не дбати про інших

Про країну «Буковель», у якій довелося побувати наприкінці квітня (а вона славна не лише своїми гірськолижними трасами, хоча й навіть тоді, перед травневими святами, ще можна було покататися засніженими схилами), розповім згодом. Нині ж — про одного з тих, хто створив і продовжує розбудовувати цю знану нині в Європі курортну країну — народного депутата України, бізнесмена, благодійника-мецената Олександра ШЕВЧЕНКА.

Це представник нового покоління українських політиків, які гучно заявили про себе після Революції Гідності. Доти відомий передусім як підприємець, творець карпатського курорту «Буковель», у 2014 році Олександр Леонідович переміг у двох виборчих кампаніях — на довиборах у травні та парламентських перегонах у жовтні.

РубрикиБез рубрики

Жартома

Олександр РУСИЙ

Байка про кумирів

Реалії життя:
спотворені надії,
розвінчані герої,
пророки та месії,
розпуста в голові,
розгубленість, зневіра...

РубрикиБез рубрики

Негативне сальдо iз РФ

Упродовж січня-березня 2018-го Україна збільшила товарообіг із РФ порівняно з аналогічним періодом минулого року на 14,9% — до 2,6 мільярда доларів, про що свідчать дані НБУ.

Приріст відбувся завдяки тому, що Україна почала більше купувати у Росії — на 28,4% (до 1,9 мільярда доларів). А от експорт скоротився на 10,1% (до 709 мільйонів доларів). Негативне сальдо торгівлі з РФ зросло на 692 мільйони до майже 1,2 мільярдів доларів.

РубрикиБез рубрики

На квартплату депутату

Майже сотня нардепів-мільйонерів орендують житло за рахунок держбюджету, зазначають у Комітеті виборців України.

За даними КВУ, в 2017 році 92 народних депутати-мільйонери отримали від держави компенсацію на оплату житла або винаймання готельного номера — загалом понад 32 мільйони гривень.

Слід зазначити, що таку компенсацію отримали значно більше нардепів — 175, проте, згідно з деклараціями, 92 з них не потребували цих коштів, бо мали у власності грошові активи на суму понад мільйон гривень.

РубрикиБез рубрики

Потерпів та ще й винний?

Генеральному прокурору України Ю.В. Луценку Шановний Юрію Віталійовичу!

11 квітня 2016 року на О.М. Павлова та його сина Ю.О. Павлова було скоєно напад з боку М.В. Максимова, внаслідок якого О.М. Павлову завдано тяжких тілесних ушкоджень — струс мозку, зламано десять ребер (одне з них ще й пошкодило легеню) та обидві руки, в одну довелося ввести імплантат. За фактом цього злочину у Приморському райвідділі поліції м. Одеси було відкрито кримінальне провадження №12016160500002732.

РубрикиБез рубрики

З коровою від... Президента

Травень подарував багатодітній сім’ї Людмили Ткачової із Пшеничного Саратського району надію на краще життя. Щоправда, додасться і роботи. Але жінка, вочевидь, її не боїться, бо ж сама попросила про дарунок, який, за дорученням глави держави, і привіз родині голова місцевої райдержадміністрації Антон Лобан.

Передував цьому візиту лист відчаю, з яким багатодітна мати, що в серпні минулого року народила синочків-близнят, звернулася до Президента: «Допоможіть придбати корову, у мене нема таких коштів, а власного молока не вистачає для вигодовування дітей. Ви — моя остання надія!». Пані Людмила розповіла у тому листі про скрутне матеріальне становище та проблеми, зумовлені вихованням п’ятьох дітей. Сім’я, писала вона, отримує соціальну допомогу — 1720 гривень на місяць. Звичайно, цих коштів бракує навіть на харчування, не кажучи вже про інші нагальні потреби, як-от ремонт будинку, що фактично перебуває в аварійному стані.

РубрикиБез рубрики

«Дайте в руки нам планшети!»

Реформи, реформи, реформи… Яка з них досягла мети? Хіба що приватизація квартир. Ці реформи більше схожі на жебраків, які простягають ледачі розум і руки до всіх перехожих.

Мені здається, що вся ота імітація змін лише добиває минулі надбання українців. Раніше в країні був лад, а нині владарюють менеджери-прихватизатори, які вкрали наші ваучери на заводи, фабрики, надра, енергетику, а тепер загрі-бають ще й землю... А українці — ото дивні люди! — голосують за ті бездонні горлянки…

РубрикиБез рубрики

Стоп! Спека

Із 10 травня на дорогах Одеської області запроваджено обмеження на рух великовагового транспорту.

Обмеження, а воно стосується автівок загальною вагою понад 24 тони і навантаженням на вісь більше 7 тонн, діятиме з 10.00 до 22.00 у дні, коли стовпчик термометра підніматиметься вище за позначку «плюс 280С».

РубрикиТочка зору

«Одеса-мама»: місто українських надій і парадоксів

Одеса — одне з найпривабливіших і водночас найскладніших в усіх аспектах українських міст.

Минув четвертий рік від трагічних протиборств 2014-го, але криза не минула: багато проблем лишаються, а деякі — загострилися. Місто охоплене міцною мережею корупційних схем (чого вартує за своїми масштабами і зухвалістю лише справа міського голови Г. Труханова!), в ньому регулярно відбуваються проросійські й антиукраїнські акції, прихованого і відкритого змісту, українська культура й українські громадські середовища фактично маргіналізовані, загальна атмосфера міста й регіону зберігає в собі ще багато постсовєтчини і має так мало національної мобілізованості молодої держави.

РубрикиРакурс

Наріжні камені «Придунайської Швейцарії»

Продовження. Початок у номерах за 14 та 21 квітня.

(Спроба всеукраїнського дискурсу про місце Буджаку в Україні)

Торік луганчанин Валентин Торба написав до всеукраїнської газети «День» статтю з трішки провокаційною назвою: «Як зробити з Ізмаїла фортецю українського духу?». Вже тоді задумався: а чи це реально? Адже, згідно з даними переписів, відсоток українців у цьому придунайському місті ніколи не перевищував 38%. Навіть про Одесу з її 62% українців не скажеш, що вона є «фортецею українства», а що ж тоді говорити про найбільше місто Південної Бесарабії, яке опинилося у складі України лише в 1940 році? Хоча... Чому б і не помріяти про хороший результат, плануючи тривалу державницьку працю на придунайських теренах? Але «фортецею» українського духу Ізмаїл може стати скоріше в переносному значенні. Тобто отримати надійне щеплення проти маячних ідей «русского мира».

А поки що Буджак (ще одна історична назва Південної Бесарабії) багато в чому нагадує Донбас 2013 року. Щеплення попереду. Є два варіанти. Перший — Росія провокує тут сепаратистські виступи, а український народ рятує (як зараз на Донбасі) свою країну від подальшого розчленування. Другий варіант — просвітництво та масові контакти молоді й інтелігенції Буджака з рештою України.

РубрикиБез рубрики

Чи виборсаємося зi сміття?

Рятуючи їжаків

Наприкінці квітня ми щороку відзначаємо День довкілля. Гарна календарна дата! У цей день дружно виходимо на суботники, садимо, сапаємо, збираємо в мішки непотріб з парків, схилів й узбіч доріг, прибираємо свої дачі і приватні будинки…

Школярі ж охоче долучаються до акції, а насправді — масштабного соціально проекту, який дістав досить милу назву: «Здай батарейку — врятуй їжачка!». Вони зносять до школи відпрацьовані джерела живлення, адже їм пояснюють, що використана пальчикова чи іншого виду батарейка, викинута разом з побутовими відходами, із максимальною часткою ймовірності потрапляє на звалище, де розкладатиметься під відкритим небом. Цього категорично не можна робити! Після того, як оболонка такої батарейки зруйнується під дією корозії, в землю потрапить велика кількість шкідливих речовин, здатна отруїти, за деякими даними, 400 літрів води або 20 квадратних метрів землі. А це — територія проживання двох дерев, двох кротів, одного їжачка і кількох тисяч дощових хробаків! Важкі метали та інші шкідливі речовини, що містяться у відпрацьованих елементах живлення, потрапляють у ґрунт і ґрунтові води, звідки — в річки, озера та інші водойми, які використовуються для водопостачання. А потім — уже через їжу й питну воду — в наш організм. А це: кадмій, ртуть, свинець, нікель, луги…

РубрикиБез рубрики

Сезонна робота: де, коли і ким?

На ринку праці, як і на будь-якому іншому ринку, є певні сезонні коливання, а відтак існує поняття «сезонна робота». Її переваги та недоліки аналізували фахівці міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Не слід думати, що сезонна робота — це щось несерйозне, прийнятне лише для студентів або тих, хто з якихось причин не може влаштуватися на постійне місце. Її можна розглядати також як спосіб «перезавантаження» й отримання нового досвіду в абсолютно різних сферах діяльності.

РубрикиБез рубрики

Плюси підприємницької спільноти

«З початку нинішнього року фіскальна служба констатує не тільки значне збільшення надходжень єдиного податку, а й зростання кількості платників єдиного податку — фізичних осіб», — зазначив начальник головного управління ДФС в Одеській області Гліб Мілютін.

У січні-березні 2018-го фізичні особи-підприємці переказали до місцевих бюджетів майже 300 млн грн єдиного податку. Це на 63 млн грн, або на 26% більше, ніж за відповідний період минулого року.

РубрикиБез рубрики

Правові ази земельної оренди

Маю земельний пай. Які документи потрібні, щоб передати його в оренду, і кому взагалі можу довірити свою землю?

Іван Вернигора.

Які документи посвідчують право власності на землю?

Перед тим, як підписати договір оренди, переконайтеся, чи є у вас документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку. Без таких документів ви не зможете передати землю в оренду.

РубрикиБез рубрики

Об’єднатися навколо єдиної церкви

Надання автокефалії православній церкві України відіграє важливу роль у розвитку держави. Таку позицію у спільному зверненні до українського народу виклали три президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко.

«Ми вважаємо, що надання автокефалії Константинопольскою матір’ю-церквою відіграє важливу роль у зміцненні незалежності України, духовної та національної єдності нашого народу, розвитку релігійної свободи, сприятиме зміцненню міжконфесійного діалогу в нашій країні», — сказав на прес-конференції в «Укрінформі» перший президент України Леонід Кравчук. За його словами, саме єдність українського народу є великою силою, яку зміцнюватиме Автокефальна православна помісна церква, і це стане непереборною духовною перемогою у боротьбі з російською церквою в Україні.

РубрикиБез рубрики

Альтернативи канонічній самостійності не існує

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ (МП) Олександр (Драбинко) заявив про підтримку автокефалії Української церкви.

«Початок цьогорічної «автокефальної» кампанії застав мене за письмовим столом. А саме — за фінальною редакцією моєї книги «Українська Церква на шляху до автокефалії». Тексти, що увійшли до цієї праці, готувалися не один рік, а наприкінці розміщено документи, які стосуються історії самопроголошення автокефалії у 1919—1925 роках (декрети Української Народної Республіки, постанови зборів і соборів, які проголошували автокефалію або висловлювалися за неї, тощо). Книга, швидше за все, вийде раніше, ніж стане ясно, чим саме закінчиться ще не написана мною глава «2018: в очікуванні Томоса». Наданням Українській церкві канонічної автокефалії від Константинополя? Або черговою історичною паузою в рішенні українського церковного питання? Проте, незалежно від результатів рішення Вселенського патріарха, я хочу сьогодні публічно підтримати ідею автокефалії Української церкви», — заявив у своєму дописі на «Лівому березі» (lb.ua) митрополит, якого свого часу вважали «правою рукою» предстоятеля УПЦ (МП), спочилого в Бозі Володимира (Сабодана).

РубрикиБез рубрики

Чинник духовної безпеки

Автокефалія Православної церкви України необхідна для того, щоб звільнитися від церковного диктату Москви, йдеться у заяві, поширеній 3 травня Ініціативною групою «Першого грудня». Відповідного листа група надіслала і його всесвятості Вселенському патріархові Варфоломію. У документі зазначається:

Ініціативна група «Першого грудня», яка утворена 2011 року у відповідь на звернення трьох українських церков і складається з людей різних релігійних переконань і традицій, підтримує звернення Президента України та постанову Верховної Ради України з проханням до Вселенського патріарха Варфоломія надати томос про автокефалію Православної церкви в Україні.

РубрикиБез рубрики

Щедрий фестивальний ужинок

Приємна новина надійшла із Києва: учні та викладачі Одеської музичної школи №15 імені Тетяни Боєвої вибороли Гран-прі та призові місця на другому міжнародному фестивалі-конкурсі «З Україною в серці».

За результатами виступів володарями гран-прі у відповідних номінаціях стали ансамбль народних інструментів «WOW Band» (керівник — Ірина Книга) і домристка Ганна Чіканчі (викладач — Ірина Книга, концертмейстер — Ольга Добровольська).

РубрикиБез рубрики

Юні голоси Одещини

Раз на три роки в нашому місті проводиться конкурс дитячої творчості, брати участь в якому — не кажемо вже про перемогу — не тільки престижно, а й корисно. Мова про конкурс солістів-вокалістів шкіл мистецтв нашої області, організатором якого є Одеський навчально-методичний центр закладів культури та мистецтва.

Заключний етап цьогорічних змагань відбувся 29 квітня в приміщенні Одеського училища мистецтв і культури ім. К.Ф. Данькевича. Йому передував заочний відбір у дитячих музичних школах та школах мистецтв районів і міст Одещини. Кращі з кращих юних вокалістів з’їхалися на очне змагання, яке проводилося у трьох номінаціях: академічний, фольклорний та естрадний вокал і в трьох вікових категоріях.

РубрикиБез рубрики

Маестро і «монстри»

У понеділок у Всесвітньому клубі одеситів (Маразліївська, 7) вшановували «Особистість року» та «Подію року».

За рішенням президентської ради клубу на чолі з Михайлом Жванецьким нагород, заснованих ВКО у 2016-у, цього разу удостоєні: диригент Камерного оркестру Одеської філармонії, заслужений артист України Ігор Шаврук («Особистість року-2017») та ремонт опікового відділення комунальної установи «Одеський обласний клінічний медичний центр», проведений за допомогою благодійного фонду «Корпорація монстрів» («Подія року-2017»).

РубрикиБез рубрики

Таємниці «Анатомії» Влади Радко

Нова експозиційна програма Одеського художнього музею відкрилася 28 квітня виставкою київської гості Влади Радко, представляючи яку, директор закладу Олександр Ройтбурд назвав однією з кращих сучасних художниць України, що шукають свій шлях у мистецтві.

Випускниця Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури, учасниця авторитетних міжнародних і загальноукраїнських виставок представила одеситам своє бачення людини, яка існує одночасно як біологічна істота, чию внутрішню будову можна побачити в анатомічних атласах, і як носія таємниці богоподібності, притаманної будь-якій людській істоті. І, звичайно ж, заплутаної та суперечливої у безлічі ув’язнених у ній власних і громадських дослідів та знань про життя і смерть, ганьбу, травму, хворобу, любов, секс і війну.

РубрикиБез рубрики

Янголи на склі

18 травня о 15.00 у Літературному музеї відкриється унікальна виставка живопису на склі Наталі Курій-Максимів «Янголи». Мистецька подія проходитиме за підтримки управління національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини ОДА.

Наталя Курій-Максимів — майстер художнього розпису на склі, витонченої й водночас дуже складної техніки. Народилася 1987 року в місті Самборі на Львівщині, але дитинство пройшло в Карпатах, у селі Верхнє Висоцьке, де її виховувала бабуся. Саме вона відкрила онучці колорит бойківського побуту, навчила колядувати, розповідала давні легенди й перекази. Мабуть, тому роботи мисткині наповнені карпатською магією, своєрідним теплом і добротою, випромінюють затишок, гармонію й дитячу безпосередність.

РубрикиБез рубрики

Балтська літературна вервиця

Є в нашій області містечко Балта, яке відоме не тільки на Одещині, а й у всій Україні і своєю цікавою історією, і своїми літературними традиціями.

Місцеві жителі із покоління в покоління передавали свою гордість від того, що тут, у Балті, ще наприкінці ХVІІІ століття бував на постої Іван Котляревський, що в 1820-х через неї проїздив і зупинявся в містечку Олександр Пушкін, а в пізніший час — Лев Толстой. У Балті народився і деякий час проживав майбутній видатний учений-славіст Віктор Григорович. У 1920-х тут тимчасово жили й працювали майбутні відомі радянські поети й прозаїки Едуард Багрицький і Валентин Катаєв, Дмитро Бузько і Зінаїда Шишова, Лесь Гомін і Дмитро Май-Дніпрович. Відомим російським письменником став автор романів «Иностранный легион», «Судьба Анри Ламбера» та книжки «Гибель мира» (1939) Віктор Фінк, який 1888-го народився в нашому місті, закінчив тут гімназію й написав перші оповідання. У 1907-у поруч з Балтою з’явився на світ поет Дмитро Кедрін. У селі Миронах народився й почав літературну творчість український поет-футурист Гро Вакар (розстріляний 1937-го в Сандармоху), відомий також антиколоніальним романом «Поїзди підуть на Париж» (1932). Село Пасицели — батьківщина видатного гумориста й сатирика Степана Олійника, якого свято шанують земляки. Більшість із цих майстрів слова писали про Балту чи згадували про неї.

РубрикиБез рубрики

На Пироговській, 1

Унікальність нещодавно проведеної Одеською обласною Радою миру літературно-музичної зустрічі для ветеранів-митців полягала в тому, що відбувалася вона на подвір’ї будинку №1 по вулиці Пироговській, який у 1950-х був спеціально зведений для наших літераторів. Нині на ньому встановлені дві меморіальні дошки — Іванові Гайдаєнку (1914—1994) і Володимирові Лясковському (1917—2002).

Для сучасних читачів нагадаємо. Іван Петрович Гайдаєнко — автор 52 книг, голова одеської письменницької організації, дуже порядна людина, яка постійно дбала про своїх побратимів — майстрів пера. Саме за його ініціативою і споруджений цей будинок. Окрім цього, він був засновником і першим головою обласної миротворчої організації, яку очолював понад 20 років поспіль.

РубрикиБез рубрики

«Засновники» без захисників

22 квітня завершився термін підписання петиції №22/042426-еп на захист т.зв. «пам’ятника засновникам Одеси» на Катерининській площі в Одесі.

За необхідних для її подальшого розгляду 25000 голосів вона набрала аж… 233.

Автором цієї петиції виступив А.В. Талієвич, який 22 січня 2018 року оприлюднив її на сайті Президента України. Обґрунтовуючи необхідність зберегти пам’ятник катові українського народу Катерині ІІ, він не тільки перекрутив історичні факти та багато чого втаїв, а й для маніпулювання свідомістю громадян України, зокрема одеситів, вдався до чистісінької брехні.

РубрикиБез рубрики

На зустріч з книжкою. Українською

Наступного тижня, 18-20 травня, в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XIX Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині».

Особливість заходу полягає в тому, що загальнодержавна акція такого рівня проводиться у стінах наукової бібліотечної установи, не має комерційного характеру й покликана постприяти творчому єднанню видавців і книгорозповсюджувачів, бібліотекарів, авторів книг та читачів.

РубрикиБез рубрики

Авторові і видавцеві — по 50 тисяч гривень

Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття премії Президента України «Українська книжка року».

«На здобуття премії подаються книжкові видання українською мовою, що вийшли в Україні впродовж останніх трьох років, але не пізніше, як за півроку до їх висунення на здобуття премії. Держкомтелерадіо прийматиме заявки разом із виданнями до 15 листопада 2018-го», — йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

РубрикиПам’ять

Нонна Михайлівна ШЛЯХОВА

З глибоким сумом повідомляємо, що на 85 році життя відійшла у вічність доктор філологічних наук, професор Нонна Михайлівна Шляхова.

Із 1987-го до 2003-го Нонна Михайлівна була деканом філологічного факультету Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, 22 роки очолювала кафедру теорії літератури та компаративістики цього факультету. У час її керівництва почала здійснюватися підготовка україністів і русистів з правом викладання англійської чи німецької мов, світової літератури; були ліцензовані нові спеціальності «болгарська мова і література», «прикладна лінгвістика», «журналістика», «видавнича справа та редагування».

РубрикиПам’ять

Стежка на все життя

15 травня сповниться 40 днів відходу у вічність заслуженого журналіста України, письменника, друга і шанувальника «Чорноморських новин» Едуарда Подільського.

Не віриться, що вже нема побратима, з яким пройшли незабутні шкільні роки в мальовничому місті Погребище на Вінниччині, де починає свій шлях до Дніпра знаменита річка Рось.

РубрикиПам’ять

Обірвались зболені серця

У Білорусі на 61-у році померла Ніна Василівна Жизневська, мати Героя України Михайла Жизневського. Вона прожила менше ніж місяць після смерті її чоловіка — Михайла Петровича — який відійшов у вічність 8 квітня.

Ще донедавна Жизневський-старший, якому йшов 73-й, перебуваючи на пенсії, працював слюсарем у міському фізкультурно-оздоровчому комбінаті. Був переконаний, що його син Михайло загинув за свободу не тільки України, а й Білорусі. Помер раптово (поскаржився на біль у серці і на високий тиск) якраз на Великдень.

РубрикиБез рубрики

Бьордвотчинг і не лише

Травень. В Одесі вже тепле море. Знаменита біла акація розквітла і п’янить своїм ароматом. Відпочивальників прибуває — туристичний сезон-2018 набирає обертів.

Чи буде він успішним, залежить і від того, в який спосіб наші туроператори зможуть зацікавити гостей, чи зуміють скористатися багатим потенціалом регіону, адже запити багатьох наших співвітчизників уже виходять далеко за межі звичного формату «море-пляж-харчування-нічліг».

РубрикиЗдоров’я

Правило «20-20-20»

У більшості людей, які тривалий час проводять за екраном комп’ютера, телефону або планшета, через напругу можуть виникнути проблеми із зором. Фахівці рекомендують скористатися правилом «20-20-20», яке здатне запобігти цьому.

Це правило говорить, що через кожні 20 хвилин, проведені за монітором, необхідно робити перерву на 20 секунд, упродовж яких фокусувати свій погляд на предметі, розташованому на відстані 20 футів (десь 6 з лишком метрів).

РубрикиБез рубрики

На подіумі — бабусі

Моделі поважного віку — головний тренд сезону 2018-го у світі сучасної моди, але в Україні такі покази — унікальні.

Недавно на виставці «Технології краси ХХІ століття», що проходила на Одеському морвокзалі, на подіумі дефілювали 12 моделей віком 60—90 років. Звісно, всі хвилювалися, бо ж не щодня бабусям доводиться демонструвати модний одяг, а дехто з них вийшов на показ, спираючись на ціпок.

РубрикиБез рубрики

Спочатку була комета

На небесному тілі, яке відкрили українські вчені, шукатимуть відповідь на одне з найважливіших питань науки: як зародилося життя на Землі?

На комету, яку свого часу відкрили українські астрономи, вирішили відправити дослідницьку місію «Цезар». Завдяки роботизованій руці, якою буде оснащено апарат, з поверхні та ядра комети Чурюмова-Герасименко планують взяти зразки матеріалів і доставити їх на Землю.

РубрикиБез рубрики

Зоряне безмежжя

Європейська космічна агенція повідомила на своєму сайті про випуск найбагатшого за всю історію каталогу, що включає майже 1,7 мільярда зірок, які існують у нашій Галактиці.

«У 1990 роках було створено каталог з даними спостережень за 2 мільйонами зірок. Тепер ідеться про майже 2 мільярди, — коментує інформацію для «Експрес-онлайн» Анатолій Відьмаченко, завідувач відділом фізики тіл Сонячної системи Головної астрономічної обсерваторії НАНУ. — Таким є результат масштабної роботи місії Gaia, яка продовжуватиметься й надалі. Для чого потрібні такі дослідження? Аби мати більше уявлення про нашу Галактику та її, так би мовити, зіркове наповнення. Досліджуючи зірки, вчені вивчають динаміку їх руху. Тож, маючи точні дані зараз, через кілька років ми знатимемо, як їхні позиції змінилися, які з них зіштовхнулися, які віддалилися».

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua