РубрикиБез рубрики

Під неньчиним покровом

Завтра — День матері, свято, яке з 2000-го щорічно офіційно пошановується в Україні у другу неділю травня.

Вперше це свято офіційно встановлене Конгресом США 8 травня 1914 року. Після Першої світової війни його почали відзначати й у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині. Нині День матері у другу неділю травня святкують 85 країн, у тому числі й Україна, а ще понад 30 країн — в інші дні.

Любімо, шануймо, бережімо наших матерів! І не тільки в їхнє свято. А щодня, щогодини й що-миті. Бо саме їм ми завдячуємо найціннішим, що маємо, — життям.

РубрикиБез рубрики

Перемога заради свободи

З виступу Президента України Петра Порошенка під час акції «Перша хвилина миру»

«Коли село звільнили, всіх чоловіків від шістнадцяти і до шістдесяти… аби була нога-рука, чи сліпий-глухий, не важливо — всіх стали брати до війська. Нас «озброїли», мається на увазі дали по півцеглини, і — йдіть, «іскупайтє віну кров’ю», бо на окупованій території були. Мовляв, жбурляйте цеглу, а німці нехай думають, що то гранати! Нас вигнали на кригу водосховища, навпроти — якийсь комбінат був, німці вибили в мурі бійниці… Підпустили і вдарили кинджальним вогнем. А повернутися назад не можна було, бо там сиділи «смершівці» з нацiленими на нас кулеметами — націленими нам у спину... Вибухнула міна, мене контузило, я впав. Коли непритомного підібрали, в шпиталі не могли цеглину витягти — так я в неї вчепився і вона в мене вмерзла…
З п’ятисот душ лише п’ятнадцять уціліли…».

РубрикиБез рубрики

Молитва за полеглих і за мир

8 травня, у День пам’яті та примирення, коли Європа, а віднедавна й Україна вшановують пам’ять жертв Другої світової війни, в Одесі, на Алеї Слави, біля пам’ятника Невідомому матросу, відбулася спільна молитва священнослужителів основних конфесій нашого міста.

Духовні отці молилися за мир в Україні й у всьому світі, поминали загиблих у тій страшній війні.

РубрикиБез рубрики

До Шевченка на раду

В українському календарі 22 травня посідає непересічне місце, адже цей день освячений іменем Тараса Шевченка, його поверненням, як і заповідав, у рідну землю.

Ще тоді, у травні 1861-го, останній путь великого сина України супроводжувався неабияким сплеском національного духу. І донині, а особливо — в роки переслідувань і репресій, придушення всього українського, ця дата зостається символом боротьби за волю і правду, за права і гідність нашого народу.

РубрикиБез рубрики

Нью-Йорк: «Голодомор — це геноцид»

Американський штат Нью-Йорк ухвалив резолюцію, яка визнає Голодомор в Україні геноцидом.

«Сенат та асамблея штату Нью-Йорк ухвалили спільну резолюцію до 85-х роковин Голодомору 1932—1933 років в Україні, яка визнає цю трагедію геноцидом українського народу», — йдеться у повідомленні посольства України в США.

Це вже дев’ятий штат США, де Голодомор визнано геноцидом. До Нью-Йорка це зробили у Вашингтоні, Вісконсині, Іллінойсі, Массачусетсі, Мічигані, Нью-Джерсі, Орегоні та Пенсильванії.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua