РубрикиБез рубрики

Чорне море — українське море

29 квітня в Одесі, а також у Києві, Львові, Чернівцях, Миколаєві, на адмінкордоні з Кримом, в Черкасах (в Холодному Яру), Сокалі, Генічеську і на Говерлі, в усіх гарнізонах, військових частинах, закладах та установах Військово-Морських сил Збройних сил України пройшли урочистості з нагоди 100-річчя підняття українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту та Севастопольській фортеці.

Наказ про підняття українського прапора віддав тодішній командувач флотом контр-адмірал Михайло Саблін, який оголосив флот з береговою інфраструктурою власністю Української Народної Республіки. І 29 квітня 1918-го на військових кораблях, що стояли в Севастополі, де більшість екіпажів складалася з етнічних українців, замайоріли українські прапори.

РубрикиБез рубрики

І «джавеліни», і кібербезпека

На прес-брифінгу, який відбувся 3 травня, у Всесвітній день свободи преси, офіційний представник Держдепу США Хізер Нойєрт підтвердила, що протитанкові ракетні комплекси Javelin доставили в Україну ще кілька тижнів тому.

«Я знаю, що багато зацікавилися поставками ракет Javelin в Україну. Можу сказати, що це питання лежало на столі впродовж дуже довгого часу, перш ніж ми, ще в 2017 році, оголосили про рішення президента передати Україні ракетні комплекси Javelin. Їх доставили кілька тижнів тому», — сказала вона і підкреслила, що якщо медіа дізналися про доставку Javelin тільки зараз, то це свідчить: відповідальні відомства добре впоралися зі своїм завданням.

РубрикиБез рубрики

На кого ж сподіватися?

По друкованих ЗМІ ударили відразу з двох флангів. Не вороги — союзники, партнери…

«Укрпошта», яка є монополіс-том на ринку доставки періодики, оголосила про двоетапне під-вищення вартості своїх послуг: на 24,7% з другого півріччя 2018-го і на 19,2% — із 1 січня 2019-го. Запевняє, що це не її забаганки, а вимога часу. Бо, за словами заступника генерального директора ПАТ з фі-нансових питань Олександра Чернявського, виголошеними на зустрічі з редакторами газет, зініційованій Національною спілкою журналістів Ук-раїни, «чинні тарифи, що торік переглядалися двома етапами, приносять «Укрпошті» 30 від-сотків від’ємної рентабельності».

РубрикиТема дня

Одеса. 2 травня 2018-го

Без «картинок» для пропагандистів

Посилені заходи безпеки, запроваджені в Одесі 2 травня, таки дали результат: за винятком кількох інцидентів, яких у звичайні дні у місті трапляється значно більше (словесні перепалки, стусани опонентові в суперечці та інші схожі «дебати»), знакова дата пройшла без «яскравих картинок» для пропагандистського ТБ країни, що зазіхала і на наші терени.

Так, кілька центральних вулиць уранці стали в заторах (бо силовики спочатку таки аж дуже обмежили рух у районах, прилеглих до місць, де 2 травня 2014 року відбувалися події, що достеменно змінили нашу новітню історію). Так, багатьох одеситів обурили прапори міста, вивішені в жалобі, й відсутність державних прапорів на знак перемоги української Одеси над «рашкаміровськими» проектами. Так, кінця-краю не видно судово-правовій невизначеності у так званій справі «2 травня», яка, з одного боку, й досі перебуває в полі пильного зору світової громадськості, кидаючи помітну тінь на спроможність нашої держави вершити правосуддя, а з іншого — залишається зручним джокером у колоді карт ідеологічної брехні для деяких партій та їхніх ляльководів, що мріють повернутися на владну авансцену в Україні. Так, підстави для невдоволення були і, вочевидь, ще не скоро ми їх позбудемося.

РубрикиБез рубрики

Зневоднена доба

Наступного тижня — із 9.00 ранку 10 травня і до 12.00 дня 11 травня — мешканці Київського, Приморського та Малиновського районів Одеси залишаться без централізованого водопостачання.

Як повідомляють в «Інфоксводоканалі», таке зневоднення міста зумовлене необхідністю підключення нового водогону діаметром 600 мм, який був прокладений у рамках капітального ремонту вул. Толбухіна. Для того ж, щоб ввести його в експлуатацію, необхідно відключити насосні станції «Головна» та «Південна».

У мерії запевнили: на час проведення відповідних робіт вода підвозитиметься автоцистернами у місця, визначені райадміністраціями, бювети працюватимуть цілодобово.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua