РубрикиПозиція

Ціна зволікання — життя

Через відсутність закону про трансплантацію в Україні кожні три години вмирає людина

Щодоби, поки депутати вагаються з ухваленням закону про трансплантацію, в Україні помирає дев’ятеро людей, так і не дочекавшись пересадки органів, наголосила голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

За її словами, підготовлений нею законопроект №2386а-1 про трансплантацію повністю готовий до другого читання, з усіма правками та пропозиціями від фракцій і груп, але його й досі не може підтримати більшість депутатів. Поки ж не набереться більшість — виносити документ на голосування та провалювати не можна, вважає Ольга Богомолець. У результаті виходить, що з понад 5000 необхідних щороку операцій наші лікарі й надалі проводять лише близько 130.

«Більшість тих, хто не підтримує законопроект, аргументує це абсолютно надуманими полі-тичними причинами. Мовляв, вони за нього не голосуватимуть, поки не буде прийнято закон про Антикорупційний суд, не буде відновлена справедливість у державі, не піднімуть зарплати та пенсії. Але яке відношення політичні питання мають до порятунку життя людей? Під час передвиборних ігрищ політикани щодня, щохвилини торгують смертями наших співвітчизників», — каже очільниця парламентського комітету.

На її переконання, для порятунку життя людей потрібно якнайшвидше схвалити необхідну правову базу й розпочати роботу, яка гарантуватиме безпеку трансплантацій: створити єдиний реєстр пацієнтів, систему моніторингу потенційних донорів, підготувати трансплант-координаторів, оснастити лікарні необхідним обладнанням і впровадити зрозумілу та прозору схему отримання згоди громадян на посмертне донорство.

Водночас Україна щороку витрачає мільйони доларів для проведення трансплантацій нашим громадянам за кордоном. Замість того, щоб розвивати вітчизняну медицину, ми інвестуємо наші гроші в розвиток інших країн. Для прикладу. За кошти, які Україна переказувала іноземним клінікам на лікування наших громадян у 2013—2015 роках (2,431 мільйона доларів та 612,2 тисячі євро), було зроблено 6 трансплантацій кісткового мозку, 8 — серця, 5 — печінки та 18 — нирки. При налагодженій системі трансплантації в Україні за ці суми можна було б провести 1122 пересадки серця, 116 — печінки та 5623 — нирки, повідомляє прес-служба народного депутата.

«Наразі я переконую своїх колег відкинути політичні амбіції й підтримати законопроект, який є професійним, виваженим, аполітичним і спрямованим винятково на збереження життя українців. Нас залишилося так мало — давайте ж дбати одне про одного!» — закликає Ольга Богомолець.

Переглядів: 372
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua