РубрикиРакурс

Похмурий дух Куликового поля

За останнє сторіччя це місце бачило сотні смертей — і нині воно продовжує притягувати до себе біль і страждання. Минуло чотири роки від дня трагедії на Куликовому полі, але згорілий Будинок профспілок і дотепер багато одеситів обходять стороною — він навіває жах.

Символічно, що трагічні події 2 травня 2014-го розгорнулися саме тут, на Куликовому полі, — навпроти братської могили загиблих у січні 1918-го й на місці упокоєння ув’язнених старої одеської тюрми, в тому числі й терористів з «Народної волі» — Ковальського, Лизогуба, Халтуріна.

На зорі існування Одеси Куликове поле було величезним пустирем. Зарості бур’яну простягалися до території сучасного «Привозу», який був тоді придатком Старого базару. Це місце називали Куликовськими полями. Назва пов’язана аж ніяк не з Куликовською битвою, як це підносили в радянській історіографії, а з ім’ям таврійського поміщика Миколи Овсянико-Куликовського, власника великого маєтку на окраїні Одеси.

РубрикиКонфлікт

Подільські пристрасті: посіяли одні, а збиратимуть інші?

Тривожна звістка надійшла з По-дільського району. Там виник конфлікт інтересів між групою фермерів і місцевою владою. Аграрії обурені тим, що у них, на їхнє переконання, незаконно відбирають землі, на яких вони багато років господарюють. Рішуче протестуючи проти цього, влаштували в райцентрі мітинг, на якому їх підтримав, зокрема, голова Асоціації фермерів і землевласників Одеської області Володимир Варбанець та колеги з інших районів: Ананьївського, Балтського, Захарівського, Іванівського, Окнянського, Савранського, Ширяївського. Учасники мітингу ухвалили рішення звернутися письмово до Президента Петра Порошенка, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового та інших впливових осіб.

Делегація протестувальників відвідала й Одеську обласну державну адміністрацію, де зустрілася з її очільником Максимом Степановим і в присутності голови Подільської райдержадміністрації Руслана Пітака та голови Куяльницької об’єднаної територіальної громади Сергія Паламарчука мала тривалу розмову.

РубрикиБез рубрики

Ще один крок до Гааги

У вівторок, 24 квітня, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій формулювання «неконтрольовані урядом території» України змінено на «території під фактичним контролем Росії».

«У проекті резолюції замінити слова «неконтрольовані урядом території» на: «території під фактичним контролем Росії», — йдеться у внесеній поправці, запропонованій під час розгляду доповіді та прийняття резолюції щодо застосування Україною, Францією та Туреччиною відступів відповідно до статті 15 Конвенції про захист прав людини. «Асамблея знову заявляє про своє засудження російської агресії в Україні, порушення міжнародного права та принципів, закріплених Радою Європи», — зазначається у документі.

РубрикиБез рубрики

G7: спільно протистояти «огидній поведінці» РФ

У Торонто (Канада) відбувся саміт міністрів закордонних справ країн «Великої сімки». Українська сторона, в особі глави МЗС Павла Клімкіна, вперше була запрошена до участі в роботі цього поважного форуму. На заході ухвалили комюніке із прямими застереженнями на адресу Росії: Кремлеві не можна дозволяти руйнувати світові демократичні засади й чинити свавілля в Україні та Сирії.

«Ми нагадуємо, — йдеться у документі, — що тривалість пов’язаних із Донбасом економічних санкцій безпосередньо прив’язана до повної та безповоротної імплементації Росією Мінських угод. Ці санкції можуть бути послаблені лише, якщо Росія справді дотримуватиметься своїх зобов’язань, але ми також залишаємося готовими вжити подальших обмежувальних заходів, якщо дії Росії цього вимагатимуть».

РубрикиБез рубрики

Для захисту удару з моря

У Військово-Морських силах ЗС України провели навчання з оборони морського узбережжя.

Впродовж кількох днів поблизу адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією АР Крим підрозділи командування морської піхоти ВМС України з доданою артилерією проводили вишкіл з оборони узбережжя від морського десанту умовного противника.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua