РубрикиТема дня

«Це питання історичної ваги»

У четвер, 19 квітня, Верховна Рада підтримала офіційне звернення Президента України до Вселенського патріарха з проханням про надання автокефалії нашій православній церкві.

Петро Порошенко прибув до парламенту, щоб особисто закликати депутатів підтримати це звернення, продемонструвати всьому світу єдність державних інституцій у питанні відновлення в Україні єдиної помісної церкви.

У свою чергу голова ВР Андрій Парубій наголосив: «Ми, з Божою поміччю, відновлюємо історичну справедливість, адже церковні канони чітко стверджують, що кожен народ, кожна незалежна держава має право на свою незалежну церкву».

Спікер також нагадав, що саме в 2018-у сповнилося сто років від часу скликання Всеукраїнського церковного собору, який виступив за створення незалежної від Московського патріархату Української православної церкви: «Тоді, 19 січня 1918 року, роботу Собору перервав наступ біль-шовиків на Київ. Тепер, у Незалежній Україні, жо-ден ворог не завадить нам відновити історичну справедливість», — наголосив він і додав: «Утворення Єдиної помісної православної церкви і надання їй автокефалії — це питання далеко не лише релігійне. Це питання історичної ваги. Це утвердження нашої державності і незалежності. Це питання національної безпеки».

Рішуче проти ухвалення постанови виступила фракція «Опозиційного блоку». Захисники Московського патріархату на якийсь час навіть взяли в облогу парламентську трибуну, з якої їхній лі-дер Юрій Бойко пригрозив Президентові України за його ініціативу карою небесною. І все ж «опозиціонери» залишилися у відчутній меншості (проти ухвалення постанови проголосували 36 нардепів: один позафракційний, двоє з «Відродження» та 33 члени «Опоблоку»).

«Так» ухваленню постанови сказали 268 народних обранців із 334-х, зареєстрованих у залі (троє утрималися, 27 — не голосували). У документі, зокрема, наголошується: «Підтримуючи важливість надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні, на основі якого вона зможе посісти належне місце в родині помісних православних церков, ВРУ постановляє підтримати звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія…».

Нагадаємо, 17 квітня Петро Порошенко заявив, що прийняв рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія І про томос для Україн-ської помісної автокефальної церкви. Ієрархи УПЦ (КП) та УАПЦ вже підтримали позицію глави держави.

Президент сподівається, що рішення про надання томоса для Української церкви Вселенський патріарх ухвалить до 1030-ліття святкування Хрещення Русі-України, тобто до липня цього року.

Переглядів: 671
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua